Препоръка за режеш сгъваем нож

Обща дискусия за фабрично произведени сгъваеми ножове, фирми, модели. Впечатления, снимки, коментари, тестове.

Модератори: Djigit, Rigor Mortis

Съобщение
Автор
Gato

Препоръка за режеш сгъваем нож

#1 Мнение от Gato » 06 Апр 2017, 21:03

Здравейте, ще си позволя да пусна нова тема, защото не намирам подходящия нож за мен.
Разнасям една сгъвайка, колкото да не съм без нищо, но не е това, което искам.
Търся си не голям нож, с тънко острие от рода на 2мм дебелина. Нож, с който само ще се реже и нищо друго за ежедневни нужди.
Като модел може би нещо близко до Куду или Опинел. Проблема е, че аз искам да има и клипс за носене на всякакви панталони. А до момента не намирам нищо подобно. Все дебели и широки остриета. Аз по-скоро си търся чикийка, хах.

Благодаря предварително!

Аватар
martin_yy

Re: Препоръка за режеш сгъваем нож

#2 Мнение от martin_yy » 06 Апр 2017, 21:13

А какво мислиш за Spyderco Delica?

Gato

#3 Мнение от Gato » 06 Апр 2017, 21:23

Мерси, но не ми допада. Харесва ми острие като на Куду и щях да си го взема ако имаше клипа.

Аватар
partisan

#4 Мнение от partisan » 07 Апр 2017, 01:18

Тогава си вземи Куду! Това което го няма, няма да намериш и тук. Имаш следните опции:
Да поръчаш ръчно-изработен нож, който да е с острие като това дето си харесал и клипс, и 20Хцената на Куду и Опинел.
Да си осмислиш критериите и да си купиш друг нож с клипс с тънко острие. Няма да е с острие като на Куду.
Да си купиш Куду и да му монтираш клипс.
Да си купиш Куду и да преглътнеш липсата на клипс. Или както направих аз - да си направиш калъфче за Куду-то.
Според мен, щипката както аз я наричам, има смисъл само при нож който можеш да отвориш бързо с една ръка. Така имаш винаги нож на удобно място в джоба и можеш да използваш бързо. Неудобно е да носиш нож с щипка на колан. Ако скоростта не ти е приоритет - пускаш ножчето В джоба и не ти дреме. Това са си мои разсъждения и опит.
Имай предвид, че Куду-то не е "не-голям" нож.

dimitarpetrov

#5 Мнение от dimitarpetrov » 07 Апр 2017, 07:39

Kershaw Chill и Sanrenmu 7129.
Разгледай им ревютата и си помисли. Поздрави!

минчо

#6 Мнение от минчо » 07 Апр 2017, 08:06

Центофанте-то на паяците е тънко и не голямо. Леко е и си има клипс.
Изображение

Gato

#7 Мнение от Gato » 07 Апр 2017, 11:50

Благодаря много. Ще разгледам задължително. Беше ми ясно, че няма да намеря подобие на Куду с клипс/щипка, в противен случай щях да съм го изровил вече.
Може би ще си преосмисля желанията малко. Кудуто го дадох като пример за дизайн. Най-вече държа на по-тънко острие.

bbs_volk

#8 Мнение от bbs_volk » 07 Апр 2017, 12:31

Или вземи клипс от някое китайче и го монтирай на опинела, в нета е пълно със снимки на моднати опинели.

Аватар
vlastelin

#9 Мнение от vlastelin » 07 Апр 2017, 12:35

Лайол, патада, "traper knife" - из форума битуват като дедови чикийки ма всичките са без клипс. На мен са ми слабост и се оглеждам за подобно нещо, с един приятен калъф за колана ще е супер. Може даже калъф с щипка за анцузи и гащи без колан.
Faber est quisque suae fortunae

Gato

#10 Мнение от Gato » 07 Апр 2017, 14:26

vlastelin написа:Лайол, патада, "traper knife" - из форума битуват като дедови чикийки ма всичките са без клипс. На мен са ми слабост и се оглеждам за подобно нещо, с един приятен калъф за колана ще е супер. Може даже калъф с щипка за анцузи и гащи без колан.
Да, може би нещо такова ще ми свърши работа. С калъф също е вариант, макар че става доста по-обемисто и лятото по шорти ще е кофти. :D
Kershaw Chill ми допадна доста на визия, само не успях да намеря данни за дебелината. Изглежда ми дебел на клиповете.

Gato

#11 Мнение от Gato » 07 Апр 2017, 17:40

Не мога да си коригирам поста втори път и затова пиша нов.

Kershaw Chill го намирам на цена от 70лв при положение, че чета мнения от преди 3-4-5 години и там хората са го закупили за под 50лв. =-O Като цяло гледам тенденцията е на поскъпване, което не разбирам защо се отнася и към старите модели.
Днес цял ден разглеждам различни модели. Попаднах на Boker Plus Urban Trapper Cocobolo, който може би най-много се доближава до това, което ми харесва. Тук проблема е цената от близо 200лв. Адски много ми се струва.
Другият, който ми харесва е Manly Comrade, който е на по-поносима цена.
Общо взето това е дизайна, който ми допада. По-тънко острие и по-тясно. Мислех си, че ще се впиша до 50-60лв, но вече ми се вижда трудна работа. Бих дал повече пари само за фултанг, но за сгъвайка ми се струват много... Търсенето продължава де.

Djingibi

#12 Мнение от Djingibi » 07 Апр 2017, 19:30

Защо не пробваш с Kershaw Nura.
Мисля, че се доближава до твоите критерии, а и е чудесно ножче.

Gato

#13 Мнение от Gato » 07 Апр 2017, 20:37

Djingibi написа:Защо не пробваш с Kershaw Nura.
Мисля, че се доближава до твоите критерии, а и е чудесно ножче.
Благодаря, не е това, което търся!
След целодневно четене и разглеждане осъзнах, че може би съм дал грешни обяснения какво ми харесва и бих искал да притежавам.
Колегата vlastelin мисля, че е успял да ме разбере най-добре, но пак повтарям, че сбърках с обясненията.
Това, което ми харесва и бих искал да си закупя е сгъваема ножка с класически вид. Това е ключовата думичка, която ми е убягвала първоначално. Клипс/щипка желанието ще отпадне най-вероятно, защото просто няма такива.

Като заключение - търси се сгъваем нож с класически вид.

Благодаря на всички до момента с помощта. Успях да се изясня.

edit: Мнения за нещо подобно - Boker Plus Tech-Tool City 1

Аватар
partisan

#14 Мнение от partisan » 08 Апр 2017, 00:54

Като каза "класически", на мен много ми харесва този - http://www.guns.bg/Joker_Deantano-cat15 ... g=&outlet=
Не съм го купил само щото имам други. Марката ми е малко съмнителна. Не мога да разбера има ли канал за отваряне с нокът.

Gato

#15 Мнение от Gato » 08 Апр 2017, 11:58

partisan написа:Като каза "класически", на мен много ми харесва този - http://www.guns.bg/Joker_Deantano-cat15 ... g=&outlet=
Не съм го купил само щото имам други. Марката ми е малко съмнителна. Не мога да разбера има ли канал за отваряне с нокът.

И аз ги гледах там. На мен марките също са ми съмнителни.
Повече ми харесва този - http://www.guns.bg/Tekut_Fashion_Folder ... g=&outlet=

Публикувай отговор