Cold Steel Air Lite Drop Point 26WD AUS 10A

Обща дискусия за фабрично произведени сгъваеми ножове, фирми, модели. Впечатления, снимки, коментари, тестове.

Модератори: Djigit, Rigor Mortis

Съобщение
Автор
Аватар
radula

Cold Steel Air Lite Drop Point 26WD AUS 10A

#1 Мнение от radula » 01 Сеп 2021, 14:12

Добър ден, дами и господа!
Ще използвам времето, през което чакам монтажници на нет и ТВ да дойдат и ще се опитам да ви представя едно ножче на CS, което вече е опаковано и чака да се впусне в пътуването към нов стопанин.
Имам ножа от форума, закупен от приятел, за което му благодаря! Взех го, за да замести РМ 2, но нещо не се получи. Ето малко сухи данни за ножа и после малко снимки и... кой от къде е :D
СПЕЦИФИКАЦИИ:

Дължина на острието: 89 мм.
Сгъната дължина:114 мм.
Обща дължина: 203 мм.
Дебелина на острието: 3 мм.
Покритие/финиш на острието:Satin
Стомана: Japanese AUS-10A
Заключващ механизъм:Tri-Ad® lock
Дължина на дръжката: 114 мм.
Дебелина на дръжката: 8 мм.
Ширина на дръжката: 21-27 мм.
Дръжка: G-10
Клипс: два броя в кутията- ляв и десен Tip-Up, с размери71/10 мм.
Отваряне: ръчно, посредством два регулируеми щифта
Тегло: 90 гр.
Произход: Taiwan

Такааа, както се вижда от написаното по-горе, ножът притежава всички качества и характеристики да е един лек, удобен и ненатрапчив спътник в урбанистичната Жунгла. Тънък профил, пренебрежимо тегло, сносна стомана, изчистени форми, удобна, неутрална дръжка. Да, ама не! Така с три думи доайенът на журналистиката обясняваше някое събитие. На мен ще са ми нужни повече думи, за да се обоснова. Но ще ползвам само един довод- в джоба ми е Бенчмейд Гриптилиан. Мисля, че който е имал, има и ползва този нож ще ме разбере. Пък и до преди месец някъде имах и Пара 2.
Сега, да не стане че само хвърлям камъни по ножа, че купувачът директно ще ми го върне >:( Разбира се, че си има своите достойнства, които изброените от мен ножове нямат. Брутално здравото и сигурно заключване, нищожното тегло с наличие на доста дълго острие, класическата форма на клина и ред други, които сигурно щях да открия, ако си бях наложил да го нося и ползвам. Но имам Вояджър, Лоуман и Кан от фирмата, които на този етап ми покриват претенциите.
Ножът пристига в минималистична опаковка от картон със снимка и данни на ножа. Явно от CS залагат на съдържанието, а не на опаковката или са на ниво, от което могат да си позволят да неглижират в какво и с какво ще пристигне ножа до крайния потребител. Нещо, което не мога да кажа за Civivi като отношение към клиента, примерно. Там глезотийките и подаръците са в изобилие.

Изображение
Изображение
Изображение

Ножът е поставен в евтино найлонче, а другият клипс просто е пуснат в кутията.

Изображение

Няколко снимки на ножа- центриране, как стои в ръка и в джоб:

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Клипсът е сравнително голям, с различен дизайн от познатите ни до момента, не убива в ръката и държи ножа стабилно в джоба, приемливо стегнат.

Изображение
Изображение

Дръжката на пръв поглед е плашещо тънка, но е удобна и придава този характерен тънък профил на ножа. Стои стабилно в ръката, няма усукване, накатката е достатъчно агресивна за добър контрол. Все пак всички знаем какъв материал е G-10.

Изображение
Изображение
Изображение

Острието е характерното Drop Point, като от двете му страни е нанесена почти цялата информация за ножа- модел, фирма, стомана, държава ...

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Заключването и стоп-пинът са солидни, както на почти всеки нож на фирмата.

Изображение
Изображение

Интересна и на място е накатката на гърба на острието, която се трансформира в лека рампа. Това от своя страна дава опора на палеца и е предпоставка за добър контрол.

Изображение
Изображение

Малко сравнителни снимки с две ножчета от фирмата, а после и с други:

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

С Лоумън-а:

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

С "колеги":

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

И от единственото му излизане на "чист въздух", когато го взех от куриера:

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Това е. Искрено желая новият му стопанин да му се радва и да го ползва по предназначение!
приятен ден, бъдете здрави и отговорни- пазете себе си и близките!
Поздрави от готин Пловдив!

Публикувай отговор