Камък за заточване - Tyrolit 89A SUPER / 1200 FEPA F grit

Заточване, носене и поддържане на ножа.

Модератори: Djigit, Rigor Mortis

Съобщение
Автор
Аватар
RAZORBLADE
Обратна връзка:

Re: Камък за заточване - Tyrolit 89A SUPER / 1200 FEPA F gri

#16 Мнение от RAZORBLADE » 04 Юни 2017, 17:49

От Ташев Галвинг изкъртиха мивката: Осигурява бързо заточване на сърпове ,коси и ножове.
Това ще е много страховита коса от която тревата ще си тръгва сама. Брадли, извинявай за спама, ама не се сдържах. :D
Акълът в главата идва бавно и болезнено. Много е вероятно въобще да не се появи. Тогава ти остава само болката..........

http://nikovknives.com/
Изображение

Аватар
Bradley

#17 Мнение от Bradley » 04 Юни 2017, 18:34

като не знаят какво продават :D :D :D

Аватар
RAZORBLADE
Обратна връзка:

#18 Мнение от RAZORBLADE » 07 Юни 2017, 16:48

Взех една бройка за работилницата. Очарован съм как работи. Определено си заслужава. За тази цена е направо върха.
Акълът в главата идва бавно и болезнено. Много е вероятно въобще да не се появи. Тогава ти остава само болката..........

Изображение

Аватар
martin_yy

#19 Мнение от martin_yy » 27 Сеп 2017, 01:18

И аз заприходих един такъв камък тези дни и мога да кажа че работи чудесно. Моята бройка обаче дойде в не много приятно състояние, заводски имаше сериозни деруги по нея, за сравнение Макитата, която беше спомената по-напред в темата ми дойде перфектно подравнена, че даже и с фаски в краищата. След подравняването мога да кажа че камъка е 6+. Аз го изкарах до абразивно зърно F800, но тези дни ще мина едната страна на F600, както съветва Брадли за да сравня резултатите.

Аватар
Bradley

#20 Мнение от Bradley » 01 Мар 2018, 21:20

заточено с камъни на Tyrolit - 150/320 комбиниран, 400 и 1200

комбинираните 150/320 - без значение силицев карбид или алуминиев оксид и 400 започват да работят (да отделят абразивно зърно и да отнемат метал) едва след като се мине едно определено ниво на натиск в/у камъка

лично мнение - тези камъни са за заточване на дърводелски инструменти/други специализирани режещи инструменти и евентуално високо карбидни стомани - такива ножове нямам за да тествам /с110в, с90в, к390 и прочее/

1200 е странно животно - все още се опознаваме...

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Аватар
RAZORBLADE
Обратна връзка:

#21 Мнение от RAZORBLADE » 04 Мар 2018, 10:28

Като гледам как го точиш, май е с длетовидна заточка. И аз си взех такъв камък. За фина работа е ок, но е мек. Не го препоръчвам на хора, които сега почват да се учат да точат.

Изображение

the_shooter

#22 Мнение от the_shooter » 22 Мар 2018, 11:35

Здравейте, потърсих информация във форума, но не открих. Може ли малко повече инфо за подравняването на камъните. Виждам, че Брадли винаги подравнява своите камъни първоначално, а предполагам и след известен период отново, с абразивно зърно. Та въпросът ми е относно това абразивно зърно: спецификации и линкове (ако е възможно), тъй като има различни видове и не съм сигурен кой точно е подходящ. Виждам че има и камъни, които се водят подравнители, те по удачни ли са?
Според мен дори това трябва да е в отделна тема, ако на някой му се занимава.
Имам няколко камъка, при някой (примерно този от ЗАУ Берковица) първоначалното състояние и форма е олеле - малее, търкам го с един китайски бруст, ама съм почти убеден, че това не е правилния начин.

Сега видях, че си има такава тема и то съвсем подробна!

Франко

#23 Мнение от Франко » 22 Мар 2018, 21:04

the_shooter написа:Здравейте, потърсих информация във форума, но не открих. Може ли малко повече инфо за подравняването на камъните. Виждам, че Брадли винаги подравнява своите камъни първоначално, а предполагам и след известен период отново, с абразивно зърно. Та въпросът ми е относно това абразивно зърно: спецификации и линкове (ако е възможно), тъй като има различни видове и не съм сигурен кой точно е подходящ. Виждам че има и камъни, които се водят подравнители, те по удачни ли са?
Според мен дори това трябва да е в отделна тема, ако на някой му се занимава.
Имам няколко камъка, при някой (примерно този от ЗАУ Берковица) първоначалното състояние и форма е олеле - малее, търкам го с един китайски бруст, ама съм почти убеден, че това не е правилния начин.

Сега видях, че си има такава тема и то съвсем подробна!
viewtopic.php?f=8&t=6326
само на 2-3 теми по-надолу ;)
прахчета - http://abrazivibg.com/produkt-kategoriy ... %B0%D1%85/

the_shooter

#24 Мнение от the_shooter » 24 Мар 2018, 15:24

Взех си от ампида абразивни с едрина на зърното: 60,180,320 и едно стъкло 8мм и снощи падна голямото търкане. След 3 часа стъргане ЗАУ-то горе долу придоби правилна форма.

Публикувай отговор