Мерене на твърдост

На приказки около тезгяха. Форум за занаяти, методи, теория, материали свързани с ножарството.

Модератори: Djigit, Rigor Mortis

Правила на форума
Във "Майсторски форум" се обсъждат занаяти, методи, технологии, материали, свързани с изработката на ножове.
Моля, преди да бъде зададен въпрос да се прегледат съществуващите теми. Функцията "Търсене" на форума може да Ви е от помощ!
Съобщение
Автор
DIKISANA

Мерене на твърдост

#1 Мнение от DIKISANA » 26 Май 2016, 16:39

Моля темата да бъде преместена ако не и е тук мястото .
Всъщност става въпрос за питане - някой знае ли къде в София може да се измери твърдост на острие , шина , т.н.?

Аватар
woody

Re: Мерене на твърдост

#2 Мнение от woody » 26 Май 2016, 18:04

В Манли. Другият вариант е при Жоро Хондата, ама там май трябва да си приготвиш парите дето си ги спестил за почивка. Поне с анализите на стомана при него така стана. :D
Пътечка към сайта ми:............... http://www.mk-jewel.com/index-bg.html[/url]

Аватар
Митев

#3 Мнение от Митев » 26 Май 2016, 18:06

woody написа:В Манли. Другият вариант е при Жоро Хондата, ама там май трябва да си приготвиш парите дето си ги спестил за почивка. Поне с анализите на стомана при него така стана. :D
има нещо вярно ;) :D
Если человек идиот -это надолго

DIKISANA

#4 Мнение от DIKISANA » 26 Май 2016, 20:17

Не знам къде е цеха на Манли и колко вземат за меренето (щото ако е 30-40лв не си заслужава май ) , но имам и вариант да пообиколя МЕИ-то - там като учех имаше твърдомери и всяква такава техника . Ама като съм забравил къде точно беше :D
Като се поосвободя другата седмица ще търся пак .

asenvr

#5 Мнение от asenvr » 26 Май 2016, 21:49

Ако си поемеш транспорта в двете посоки до Враца ,ще ти направя измерванията безплатно.
На л.С.

asenvr

#6 Мнение от asenvr » 26 Май 2016, 22:07

woody написа:В Манли. Другият вариант е при Жоро Хондата, ама там май трябва да си приготвиш парите дето си ги спестил за почивка. Поне с анализите на стомана при него така стана. :D
То и при нас за анализ вземат 10 лв на елемент,ако те интересуват 5 елемента от състава , си прави сметката , но това си е нормално.Измервателната техника е скъпа , и трябва да се изплаща по някакъв начин.

DIKISANA

#7 Мнение от DIKISANA » 26 Май 2016, 22:21

Благодаря за отзивите - другата седмица като съм свободен ще търся вариант .

Аватар
JoroHondata

#8 Мнение от JoroHondata » 26 Май 2016, 22:33

Здравейте
Благодаря Ви за рекламата като цяло.
Да- при мен може да бъде измерена твърдост; да се измери микротвърдост; да се направи хим. анализ на стомани; да се термообработват стомани и сплави... да не говорим за металографски анализ, шлифове, рентгено- структурен анализ...

П.С. Мишо, щом ти се вижда скъп анализа- значи просто не ти е необходим (май сме водили този разговор преди време). Анализа на стомани (и сплави) не е безплатен, както и останалите услуги.
Лирично отклонение: при мен са Три броя проби (образци) от и на "Манли"- металографски анализи, структури- снимки, микротвърдост, обезвъглероден слой и др. изследвания и протоколи на стомани CPM 154- стоят си от 1-2 години- непотърсени, незаплатени и ненужни за "Манли". За да съм напълно ясен: всички тези анализи струват общо 360 лева, и са направени от Металографска лаборатория в ИМСТЦХ "Акад. Ангел Балевски"- БАН.
Поздрави
Умните са мързеливи, а глупавите- амбициозни !
Старай се, за да заслужиш !
Arbeit macht frei
+359 88 6861413

Публикувай отговор