Предизвикателство изработка на горски/къмпингарски нож.

На приказки около тезгяха. Форум за занаяти, методи, теория, материали свързани с ножарството.

Модератори: Djigit, Rigor Mortis

Правила на форума
Във "Майсторски форум" се обсъждат занаяти, методи, технологии, материали, свързани с изработката на ножове.
Моля, преди да бъде зададен въпрос да се прегледат съществуващите теми. Функцията "Търсене" на форума може да Ви е от помощ!
Публикувай отговор
Съобщение
Автор
Аватар
Acho

Re: Предизвикателство изработка на горски/къмпингарски нож.

#76 Мнение от Acho » 18 Мар 2018, 04:14

Моя е лесен. Аз за тва не бързам :D До пленера има време. Другите да му мислят *DRINK*
Ars longa, vita brevis.

V.K.

#77 Мнение от V.K. » 20 Мар 2018, 12:59

gospodarski написа:Ама хайде покажете някаква стъпка от правенето поне - коване, стъргане...
Само езици се коват и стържат тука нещо. Дайте да оплакнем окото и да се понасъскаме и ние да остържем някой винкел. *become senile*
https://plus.google.com/u/0/photos/phot ... 9528713666

https://plus.google.com/u/0/photos/phot ... 8724977618

https://plus.google.com/u/0/photos/1111 ... rmVpIjtjAE

Аватар
Acho

#78 Мнение от Acho » 20 Мар 2018, 13:14

Супер е Васко *BRAVO* И в тва време... приказка *DRINK*
Ars longa, vita brevis.

gergowski

#79 Мнение от gergowski » 20 Мар 2018, 22:31

На клипчето някаква идилия се вижда създадена,браво

Аватар
vlastelin

#80 Мнение от vlastelin » 20 Мар 2018, 22:38

И после пържолки, наденички.... Как да се олабиш. Аз като видя нагласени въглени и вече ме гони глад и жажда.
Faber est quisque suae fortunae

Аватар
gospodarski

#81 Мнение от gospodarski » 23 Мар 2018, 14:58

Браво, взимам си думите назад *BRAVO*
В това време даже пари за отопление са икономисани, че и пот се е ляло въпреки студа. *DANCE*
Когато погледнеш към Витоша ти иде да цитираш Вазов. Когато се обърнеш към София ти иде да цитираш Стоичков... (цитат от Аламинут)

Аватар
RAZORBLADE
Обратна връзка:

#82 Мнение от RAZORBLADE » 23 Мар 2018, 18:29

Аз ще донеса един стърган на пленера. Ще намеря снимки утре на острието. Утре ще му правя и дръжката.
Акълът в главата идва бавно и болезнено. Много е вероятно въобще да не се появи. Тогава ти остава само болката..........

http://nikovknives.com/
Изображение

Аватар
митко_990

#83 Мнение от митко_990 » 23 Мар 2018, 19:11

RAZORBLADE написа:Аз ще донеса един стърган на пленера. Ще намеря снимки утре на острието. Утре ще му правя и дръжката.
Аз маи се сещам за кои говориш,ако е един от 65Г значи е същия

Аватар
RAZORBLADE
Обратна връзка:

#84 Мнение от RAZORBLADE » 23 Мар 2018, 22:46

Не, Митко, не е този от предния пленер. Но и този ще го донеса.
Акълът в главата идва бавно и болезнено. Много е вероятно въобще да не се появи. Тогава ти остава само болката..........

Изображение

Аватар
mitaka76

Re: Предизвикателството mitaka76 VS acho

#85 Мнение от mitaka76 » 24 Мар 2018, 00:16

RAZORBLADE написа:Преди дни, Митака ме помоли да му изтрия профила и всичките му мнения. Разбира се няма да го направя, но не мисля, че той повече ще влезе във форума.
Пичове, за мен ли се води задочния разговор. Ясене, не ме изтри - ОКА. Наистина не влизам у форума вече и за жалост. Ачо. на моята пишка ще ти пратя снимка на лични, може да я хареса някоя брадата жена, не за друго. И в какво точно пак съм се замесил?
Целта оправдава средствата

Аватар
mitaka76

#86 Мнение от mitaka76 » 24 Мар 2018, 01:14

До колкото разбирам сте изписали 5-6 страници заради нещо си. Ачката иска да ковем нещо си? Ми да ковем. Най-близкия достъпен ми оджак ми е на 200 и кусур километра, ама и аз ще се възползвам от елементарни за ковка стомани, и ще кова с оксижен. Става ли. И моето ножче ще малко повечко. Ковачите предлагат остриета колкото са големи другите им органи там, та моето няма да е 12 сантиметра без връх. Ачо, ква е темата брат. Вместо да произвеждате и продавате, искате раздори. ОКА - така да е

Аватар
RAZORBLADE
Обратна връзка:

#87 Мнение от RAZORBLADE » 24 Мар 2018, 09:39

Митак, помоли ли ме да ти изтрия профила -помоли ме. Не трия профили по заказ, съжалявам.

Ачо те предизвика да се надковавате - ами ела на Сопот и покажи какво можеш. Таман да ви видим и двамата как се надковавате. Спри да се пънеш като сърдита мома, че повечето ти постове са на границата на троленето и заяждането. Стига сте си чешали езиците и покажете уменията си и това какво можете да направите. Всичко друго е детинщина и мачовщина.
mitaka76 написа: Наистина не влизам у форума вече и за жалост........
Как така не влизаш, като че и пишеш...?????

Изображение

Аватар
mitaka76

#88 Мнение от mitaka76 » 26 Мар 2018, 01:49

Яска, помолих те да ми изтриеш профила. Не го изтри или не можеш или те мързи, ок. Няма как да произведа нищо читаво - нямам огнище, нямам гриндер, и прочее. В България пък тази година изобщо не смятам да си ходя, та няма как да дойда в Сопот. Естествено че Ачо печели в там нещо дето и изобщо не разбрах какво е. Вчера даже аха да напиша почти същия пост, ама, щях да пусна и един стимул от 500-1000 лева като на Марто темите, като извинение или интерес към ситуацията в която попаднах. Но няма смисъл - пак щеше да е посредствено, и без градация. Имате майстори на световно ниво във форума. Някои от тях не пишат, а ги заместиха ерзац ножари. Толерираш посредствеността, това ме е подразнило. И се заядох с некадърниците, - та чак ми се докова и на мене, ама чук доста време не съм пипал. Вярно че как така не влизам, ама пък и пиша- това ми е последния пост, обещавам. Поздрави на всички, и се извинявам на обидените.

Аватар
RAZORBLADE
Обратна връзка:

#89 Мнение от RAZORBLADE » 27 Мар 2018, 16:52

Мога да изтривам всеки един профил, Митак. Не го правя по желание, защото форума не печели от това. Толерирам всеки, който се занимава с ножарство и иска да напредва, ако е посредствен, то в бъдеще се надявам да се развие. Има тема за морала, няма смисъл да се прави втора тук. Заял си се с Ачо, той с тебе, работата е ясна, каквото и да кажете.
Никой никого не е изместил, както си мислиш. Така ако ставаше, кучето щеше да е касапин. Майсторите пак си продават, просто не го правят тук. Не е лошо, нито добро, просто това е положението.

Изображение

Аватар
Acho

#90 Мнение от Acho » 08 Апр 2018, 20:56

Почнах го.... Изображение
Тъкмо бях решил, че съм приключил с празничните трапези и....взеха, че ме поканиха на поредната...... зарязах проекта за още няколко дни. То па и поръчки излязоха и май ще пришпорвам нещата пак.... та до тук го докарах :D
Ars longa, vita brevis.

Публикувай отговор