Конкурс за изработка на нож под надслов ''Остър МезАджия''

Организация, мероприятия, конкурси.

Модератори: Hof, Djigit, Rigor Mortis

Публикувай отговор
Съобщение
Автор
Аватар
primkarq

Конкурс за изработка на нож под надслов ''Остър МезАджия''

#1 Мнение от primkarq » 18 Дек 2016, 01:27

За никой не е тайна, че нашенецът релаксира най-добре пред пълна трапеза и мезеджията е изключително важен атрибут на всеки уважаващ себе си домакин. Този конкурс е предизвикателство към всички ножоправци - членове на форума, да покажат своето виждане по темата. Нека продължим с регламента.
Всеки участник трябва да отвори тема (отделна за всеки пореден нож) в раздел ''Вижте какво и как направих'' и да ни покаже отделните стъпки със снимки и/или клипчета по изработката на ножа - от чертежи и схеми до крайния резултат в мезеджийско-алкохолен натюрморт и/или клипче демонстрация по тънко рязане на сухо мезе. Колкото по - добре представите ножа, толкова по-голям ще бъде и шансът да спечелите. Няма ограничения при подбора на материали и брой ножове за участие. Двама или повече майстори също могат да участват в колаборация с един нож. Дали да бъде фикс и/или сгъвайка също е по ваш избор. С готовите ножове също може да разполагате както намерите за добре. Може да участвате в конкурса с завършени ножове до 12:00 на 18/12/2017г. . След това с таен вот в продължение на пет (5) дни, с право на избор на три (3) ножа ще определим победителя. Наградата е 500 Български лева. Успех на участниците!

Ето и нещичко за вдъхновение :D *DRINK*
Чукча - не читатель, Чукча - писатель :)

amrasel

Re: Конкурс за изработка на нож под надслов ''Остър МезАджия

#2 Мнение от amrasel » 18 Дек 2016, 01:43

Чича ти Кольо не се спаравя много добре. Веднъж реже дебело, веднъж толко тънко, че не излиза цяло мезе. И на 4-5 вади един "баш трепач, глей го сеа... ъх на дядо"

Аватар
primkarq

#3 Мнение от primkarq » 18 Дек 2016, 01:50

amrasel написа:Чича ти Кольо не се спаравя много добре. Веднъж реже дебело, веднъж толко тънко, че не излиза цяло мезе. И на 4-5 вади един "баш трепач, глей го сеа... ъх на дядо"
Важното е, че има мерак, другото са подробности! :D *DRINK*

Аватар
Митев

#4 Мнение от Митев » 18 Дек 2016, 07:15

Абе Марто , ми аз до края на другата година ,живот и здраве кът направя 50-60 мезеджии , всички ли да ги пускам :D то за другите няма да остане ред :P *DRINK*
Если человек идиот -это надолго

Аватар
primkarq

#5 Мнение от primkarq » 18 Дек 2016, 11:38

Има доста разум в думите ти, Товарищ Митев. *THUMBS UP* *DRINK* За толкова дълъг период, по-добре ще бъде да отсеем плявата още в началото. :D Правя първата и последна поправка в регламента на конкурса - всеки участник може да участва само с три (3) ножа!

Аватар
рундьо

#6 Мнение от рундьо » 18 Дек 2016, 18:14

И кой осигурява тази награда от 500 лв?
Стария вълк става за ташак на кучетата!

vesko

#7 Мнение от vesko » 18 Дек 2016, 18:36

primkarq написа: Всеки участник трябва да отвори тема (отделна за всеки пореден нож) в раздел ''Вижте какво и как направих'' и да ни покаже отделните стъпки със снимки и/или клипчета по изработката на ножа
Изобщо не съм съгласен да се отварят нови теми за всеки отделен нож в раздела ''Вижте какво и как направих'' за какъвто и да е било конкурс защото предназначението на раздела е съвсем друго.
Според мен мястото на представянето на ножове трябва да е в този раздел.

DIKISANA

#8 Мнение от DIKISANA » 18 Дек 2016, 18:41

На мен лично срок от една година ми се струва несериозна работа , 2-3 месеца е разумен срок - хем да има време за изработка , хем и да не се губи интерес , но както се казва - който плаща той поръчва музиката :D
ПП: няма да е излишно да се дадат някакви насоки , като какво "животно" трябва да е ножа мезеджия и някаква поощрителна награда - често хубавите ножове са повече от един , а и майстори аматиори като мен да имат също стимул за участие - иначе е ясно 5-6 майстори ще са в челото .

Аватар
Митев

#9 Мнение от Митев » 18 Дек 2016, 19:18

Няма нужда от конкурс - ето го :P Марто да дава кинтите и да не се занимава повече :D :D

Изображение
Если человек идиот -это надолго

Аватар
primkarq

#10 Мнение от primkarq » 18 Дек 2016, 19:36

рундьо написа:И кой осигурява тази награда от 500 лв?
Наградата ще излезе от моя джоб ;)
vesko написа:
primkarq написа: Всеки участник трябва да отвори тема (отделна за всеки пореден нож) в раздел ''Вижте какво и как направих'' и да ни покаже отделните стъпки със снимки и/или клипчета по изработката на ножа
Изобщо не съм съгласен да се отварят нови теми за всеки отделен нож в раздела ''Вижте какво и как направих'' за какъвто и да е било конкурс защото предназначението на раздела е съвсем друго.
Според мен мястото на представянето на ножове трябва да е в този раздел.
Нека публикуването на темите с ножовете бъде в раздел ''Мероприятия, организация'' *DRINK*
DIKISANA написа:На мен лично срок от една година ми се струва несериозна работа , 2-3 месеца е разумен срок - хем да има време за изработка , хем и да не се губи интерес , но както се казва - който плаща той поръчва музиката :D
ПП: няма да е излишно да се дадат някакви насоки , като какво "животно" трябва да е ножа мезеджия и някаква поощрителна награда - често хубавите ножове са повече от един , а и майстори аматиори като мен да имат също стимул за участие - иначе е ясно 5-6 майстори ще са в челото .
1 година е добър срок за всеки ''аматьор'' да се усъвършенства ;) *DRINK*

Аватар
webe

#11 Мнение от webe » 18 Дек 2016, 20:06

Ще пробвам и аз един мезеджия.
По малко с любов !

AVITOHOL

#12 Мнение от AVITOHOL » 18 Дек 2016, 20:34

До 2-3 дена завършвам един мезаджия но за конкурса сигурно ще участвам с някой друг тъй като има доста време и със сигурност следващите ще са по добри.

Аватар
LIONSIO

#13 Мнение от LIONSIO » 18 Дек 2016, 22:23

*THUMBS UP*
Аз съм по по-грубите ножове, но ще пробвам нещо.

Аватар
primkarq

#14 Мнение от primkarq » 18 Дек 2016, 23:01

webe написа:Ще пробвам и аз един мезеджия.
AVITOHOL написа:До 2-3 дена завършвам един мезаджия но за конкурса сигурно ще участвам с някой друг тъй като има доста време и със сигурност следващите ще са по добри.
LIONSIO написа:*THUMBS UP*
Аз съм по по-грубите ножове, но ще пробвам нещо.
Поздравления за ентусиазма *DRINK*

Аватар
митко_990

#15 Мнение от митко_990 » 18 Дек 2016, 23:11

Тея дни и аз ще добавя едно за един приятел го правя

Публикувай отговор