Благотворителен търг

Организация, мероприятия, конкурси.

Модератори: Hof, Djigit, Rigor Mortis

Публикувай отговор
Съобщение
Автор
Аватар
Angel

Благотворителен търг

#1 Мнение от Angel » 05 Ное 2015, 19:07

в полза на децата от дома за деца лишени от родителска грижа "Олга Скобелева"- http://olgaskobeleva.com.

Но, първо да се похваля- отиваме с жената и големия син на Уайтснейк!!! Голям кеф! :D
Изображение
upload image online

Сега по същество! Тези 3 билета ми струваха 180лв. и то билетите са от най- евтините- по 60лв. Но аз работя, мога да си го позволя.
А децата в този дом знаете ли по колко получават на месец от държавата? По 30лв.! По един лев на ден. За храна, дрехи, обувки, консумативи, удоволствия и т.н. Деца, много от които са тинейджъри и имат по- големи нужди... Значи аз, за моите три билета съм дал толкова пари, колкото 6 деца от дома ще получат от държавата за 1месец! Вярно, че държавата ги храни (друг е въпроса- как), и им осигурява покрив над главата (пак друг е въпроса- какъв). Но какво могат да си купят те с този 1лев на ден? Тези деца са двойно наказани в живота- първо от родителите им идиоти (изнасилвачи, побойници и всякаква друга измет) и втори път от държавата, която по принцип е мащеха за всеки, не само за тях...
Затова пускам тези ножове на благотворителен търг. Ще се радвам, ако и други от вас се включат в инициативата с по някой нож, с който могат да се разделят. Ние всички тук сме с различни професии и доходи, но всички имаме големи сърца и сме го доказвали нееднократно! Нека го покажем още веднъж! :)
Търговете за всеки нож ще започват от символичните 20лв. Ще продължат до 30 ноември, като през това време аз ще актуализирам всеки ден достигнатата цена на всеки нож, както и кой колега за момента предлага най- много. Когато търговете завършат, ще изпратим ножовете на новите им собственици, ще съберем парите на едно и ще ги внесем по сметка на дома или лично ще ги предам, срещу съответния документ за дарителство- разбира се, за да е сигурно, ясно и прозрачно къде отиват парите. Ако и други колеги се включат, дарението ще бъде от името на целия форум "Нож.бг"

И така моите ножове на търг:
1. Най- отгоре малкото ножче е от DIKISANA
не можах да намеря къде го е представил, затова да го опиша- острието е от ножовка, доколкото си спомням. Автора ми каза, че много зор е видял докато го шлайфа. Дръжката еленов рог, кора, месинг. Много удобно, твърдо, работно ножче! Чисто ново!

2. Изключително оригинален нож, прецизно направен, чисто нов, дело на kr.bonev. Представил го е тук-- http://knivesbg.com/forum/viewtopic.php ... 80#p147897

3. Пак негов нож, също много оригинален, чисто нов (канията не е негова, но му пасва). Представен е тук- http://knivesbg.com/forum/viewtopic.php ... 05#p138582

4. Дългият гигант :D Не знам кой го е правил, чисто нов е и той, веднъж рязах само едни мезета- добре се справя, ръждаема стомана (само това мога да кажа). Дръжката- месингов гард и чирени биволски рог (поне за такива ми го продадоха, но аз се съмнявам, че това е биволски рог, а какво е- не знам.)

Приятно наддаване :)

Изображение
adult photo sharing

Изображение
images hosting

Аватар
krasi_500

Re: Благотворителен търг

#2 Мнение от krasi_500 » 05 Ное 2015, 19:28

за бременото ножче № 3 наддавам на 40 лв.+още 100 за децата направо, без значение дали ще купя нещо.
Последно промяна от krasi_500 на 05 Ное 2015, 19:55, променено общо 1 път.

Аватар
LIONSIO

#3 Мнение от LIONSIO » 05 Ное 2015, 19:45

За №4- 100лв.

hristian_dakov

#4 Мнение от hristian_dakov » 05 Ное 2015, 19:55

Прибавям от мен ето това ножче към търга то е със следната характеристика стомана 440C дължина на острието 100мм дебелина 3мм дръжката е от месинг и тумор от габър.В търга участва като №5 и похвалвам Angel за инициативата! Ще измисля и още нещо с което да се включа.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Аватар
Селски учител

#5 Мнение от Селски учител » 05 Ное 2015, 19:56

Не мога да се включа в търга, но не мога и да не кажа: Сполай ти за доброто. Дано Господ ти върне х10!

Аватар
woody

#6 Мнение от woody » 05 Ное 2015, 20:08

Имам питане.
Как ще се оползотворят средствата?
Ще бъдат приведени на дома?
Ще се купят индивидуално за децата разни неща?
Или нещо друго?
Пътечка към сайта ми:............... http://www.mk-jewel.com/index-bg.html[/url]

Аватар
Angel

#7 Мнение от Angel » 05 Ное 2015, 20:22

Първо да кажа- БРАВО МОМЧЕТА! Вие сте невероятни! Няма толкова добри хора събрани на едно място както в този форум!

Уди, преди година моя приятелка започна работа в този дом като психолог. От нея знам колко са зле децата финансово. А казва, че има и умни, талантливи, но нямат шанс за реализация. Преди два месеца от институцията им осигурили учител по английски, обаче нямали пари за учебници. Аз правих изложба, продадох една картина на търг и парите ги дарих на дома. С тези пари купили учебници на децата. Сега за какво ще използват парите, които ще дарим- не знам. Знам, че директорката им е свястна (по думите на моята приятелка, а аз и вярвам безрезервно). Но ако има съмнение, че парите ще отидат за глупости, можем ние да решим за какво да се използват. Тоест, казваме- ето ви тези пари, но с тях ще купите или платите едикакво си, или пък направо ние го плащаме. Има време да помислим до края на месеца. Ако имаш конкретни предложения- казвай. *DRINK*

Аватар
woody

#8 Мнение от woody » 05 Ное 2015, 20:47

Според мен е добре да се посъветваш с дамата, която работи там и да ги употребим целево. Иначе съм се наслушал на злоупотреби с дарения именно на такива места.
Аз няма да предлагам нищо за търг. Смятам, че мога да отделя директно100 лв. за целта.
Пътечка към сайта ми:............... http://www.mk-jewel.com/index-bg.html[/url]

Аватар
Angel

#9 Мнение от Angel » 05 Ное 2015, 20:56

woody написа:Според мен е добре да се посъветваш с дамата, която работи там и да ги употребим целево. Иначе съм се наслушал на злоупотреби с дарения именно на такива места.
Аз няма да предлагам нищо за търг. Смятам, че мога да отделя директно100 лв. за целта.
OK Уди, така ще направим! Утре ще говоря с нея от какво имат най- много нужда децата и за това ще използваме парите!

Аватар
martin_yy

#10 Мнение от martin_yy » 05 Ное 2015, 21:30

Поздравления за инициативата. 30лв за ножчето номер 1. И аз мисля, че е по-добре парите да се изхарчат по предназначение, на много места се злоупотребява с такива средства.

koce1

#11 Мнение от koce1 » 05 Ное 2015, 21:40

50 лв за 1

Аватар
batekrasi

#12 Мнение от batekrasi » 05 Ное 2015, 22:09

Ачо , дай някакви твои координати /Еконт/ ,за да може да ти се изпращат пари без участие в търга. 5-10-20 лева ,все ще е от полза на децата. 2 кутии цигари са 10 лева. Мисля,че всеки от нас може да ги отдели от бюджета си.
При тези инициативи не харесвам факта,че са моментни. Т.е. ще направим едно добро, но само след седмица децата отново ще потънат в грубата действителност ,която ние възрастните сме им отредили.
Но пък мама му стара струва си всеки един лев ,само и само да накараш едно дете да се усмихне и да е щастливо пък било то и за един час ...
Те нямат никаква вина,че са в това си положение. Вината е наша- на възрастните.
Нашите собствени деца са със смартфони,таблети,маратонки ... и едва ли знаят колко голям е единия лев. Лева с който някое друго дете преживява цял един ден.
Давайте пичове, давайте да пратим по 5-10-20 лева на Ачо. За каквото и да отидат парите аз поне ще си легна пречистен тази вечер. От факта,че за цената на 2-3 кутии цигари съм накарал едно нещастно дете да се усмихне и да е щастливо по своему. Или поне,че съм се опитал да го направя... *IN LOVE*

Аватар
Angel

#13 Мнение от Angel » 05 Ное 2015, 22:23

batekrasi написа:Ачо , дай някакви твои координати /Еконт/ ,за да може да ти се изпращат пари без участие в търга. 5-10-20 лева ,все ще е от полза на децата. 2 кутии цигари са 10 лева. Мисля,че всеки от нас може да ги отдели от бюджета си.
При тези инициативи не харесвам факта,че са моментни. Т.е. ще направим едно добро, но само след седмица децата отново ще потънат в грубата действителност ,която ние възрастните сме им отредили.
Но пък мама му стара струва си всеки един лев ,само и само да накараш едно дете да се усмихне и да е щастливо пък било то и за един час ...
Те нямат никаква вина,че са в това си положение. Вината е наша- на възрастните.
Нашите собствени деца са със смартфони,таблети,маратонки ... и едва ли знаят колко голям е единия лев. Лева с който някое друго дете преживява цял един ден.
Давайте пичове, давайте да пратим по 5-10-20 лева на Ачо. За каквото и да отидат парите аз поне ще си легна пречистен тази вечер. От факта,че за цената на 2-3 кутии цигари съм накарал едно нещастно дете да се усмихне и да е щастливо по своему. Или поне,че съм се опитал да го направя... *IN LOVE*
Ех, прав си, че те имат всекидневни нужди, а не инцидентно.. Мои координати; Еконт-Пловдив, Таврия 9, за Ангел Милев, тел 0878 345 118. Всяка стотинка ще стигне до децата, ще се отчитам тук!

Аватар
Angel

#14 Мнение от Angel » 05 Ное 2015, 22:27

:)
Последно промяна от Angel на 05 Ное 2015, 23:25, променено общо 1 път.

Аватар
Angel

#15 Мнение от Angel » 05 Ное 2015, 22:31

Говорих с моята приятелка сега, попитах я от какво имат най- много нужда децата, тя каза; От любов... :(

Казах и до утре да помисли какво можем да купим с пари....

Публикувай отговор