Предложение за поръчка на кован форумен нож кулаклия.

Организация, мероприятия, конкурси.

Модератори: Hof, Djigit, Rigor Mortis

Публикувай отговор

От каква стомана да е ножа

9ХС
8
9%
ШХ15
45
48%
У8
0
Няма гласували
У10
4
4%
У12
3
3%
65Г
20
21%
K510 / 1.2210
14
15%

Общо гласове: 94

Съобщение
Автор
Аватар
marincheshki

Re: Предложение за поръчка на кован форумен нож кулаклия.

#601 Мнение от marincheshki » 02 Окт 2016, 08:46

Засрамете се, форумната поръчка се прави с еднакви бройки, като сте искали нещо различно да не сте се вписвали в списъка. Кажете на Дидо да ви изработи лични поръчки и си правете каквито искате промени. Това, което се случва в момента е позор!
Блейд форума направиха 3 форумни ножа. Имам и от трите. Има елементи по тях, които не ми харесват и бих поръчал по различен начин. Въпреки това никога не бих искал нещо по-различно, защото това е прието и поръчано.
И понеже поръчката е форумна, а форума си има модератори, настоявам те да си влязат в ролята на такива.
Ако искаш да победиш целия свят, победи самият себе си.

Аватар
Angel

#602 Мнение от Angel » 02 Окт 2016, 09:51

Какви са тези крайни думи?
Разиграване, чест, позор...
Ще взема още малко да се притесня, че съм останал без чест и съм се опозорил, щото съм си казал мнението! Хайде малко по-кротко, а?!
Има модератор- да взима решение- ако не може, ОК- приключваме дебата.
Ако може (щом в Блейда има три форумни ножа, защо при нас да няма два)- ще има форумен нож1 и форумен нож 2
Ако Дидо каже, че ножовете са без пари, аз мисля, че цената трябва да се вдигне.
Не ми обясняваите как го отделяме от семейство, деца и т.н.Нека той си каже, ако има проблем.
Дидо, ДА, това е формата! Дори бих извил още леко върха надолу, но да не ставаме максималисти- така е супер!

Аватар
dido

#603 Мнение от dido » 02 Окт 2016, 10:19

От Дидо ядове нямате, за извивката може и още, ма да не кукри с уши...
Цената няма да се променя, довечера ще се опитам да снимам какво се е получило...

Аватар
Rigor Mortis

#604 Мнение от Rigor Mortis » 02 Окт 2016, 13:18

За да не се повтарм от първоначалният си пост - за мене това развитие е срам и излагация, но щом участващите не го усещат така - тогава действайте смело момци. За мен единствената причина да не спра тези лиготии е, че Дидо вложи толкова труд да ви угоди и аз го уважавам много. Заслужава паметник да му направите..., но той всъщност с работата си и най- вече с отношението си към проблема сам си построи огромен паметник.

Както вече казах - за идни поръчки ще има точни правила.

P.S. първите вече започнаха да искат и от двата модела. >:o
"Няма сигурен път към успеха, но има сигурен път към неуспеха - да се опиташ да угодиш на всички."
Платон

Аватар
Митев

#605 Мнение от Митев » 02 Окт 2016, 14:38

Angel написа:Какви са тези крайни думи?
Ще взема още малко да се притесня, че съм останал без чест и съм се опозорил, щото съм си казал мнението! Хайде малко по-кротко, а?!
Ангеле, туй мнение дет си го казал , не мисля , че трябваше да е след изработването на ножовете , а при дискусията преди това !!!
А това кой как си тълкува думите , чест, позор и разиграване си е лично негов проблем ,хората не са слепи ;)
Если человек идиот -это надолго

Аватар
Angel

#606 Мнение от Angel » 02 Окт 2016, 14:58

Митев написа:
Angel написа:Какви са тези крайни думи?
Ангеле, туй мнение дет си го казал , не мисля , че трябваше да е след изработването на ножовете , а при дискусията преди това !!!
А това кой как си тълкува думите , чест, позор и разиграване си е лично негов проблем ,хората не са слепи ;)
Да, по- рано е трябвало да го кажа, но не съм! И какво от това? Нещо страшно станало ли е? Нещо непоправимо? Някой да е умрял??? Попитах може ли, Дидо беше този, който можеше да се възпротиви, защото той прави ножовете все пак, но той 10 пъти каза, че няма проблем! Не виждам какъв ви е на вас проблема!
И думите ги приемам така, защото така са казани (аз също не съм сляп!) Или може би ти ще ми ги изтълкуваш по друг начин?
И забеляза ли как всички след теб, Маринчешки и Ригора спряха да пишат? Просто на никому не е приятно да го обвиняват, че се държи позорно, безчестно и разиграва майстора! А съм сигурен, че не една трета, поне половината искат извит кулак! Но не смеят да пишат! Така че пак ви казвам- по кротко с обидите и квалификациите, аз за 7години тук никой не съм обидил, не си позволявайте това вие към мен!!!

Аватар
Rigor Mortis

#607 Мнение от Rigor Mortis » 02 Окт 2016, 15:23

Край на дискусиите и взаимните обвинения. Крив и прав кулак - това е.
Не го вземам това решение по лични осмотрения, а заради майстора и поради това, че от самото начало тази точка бе пропуснато да бъде регламентирана. Всеки да получи който модел желае. Кой какво си мисли и как ги разбира нещата не играе в случая вече роля. Дадохме израз на негодуванието си, моля вече да приключим моралните дискусии.
Затварям до утре темата за успокоение на духовете.
"Няма сигурен път към успеха, но има сигурен път към неуспеха - да се опиташ да угодиш на всички."
Платон

batdanko

#608 Мнение от batdanko » 03 Окт 2016, 09:37

Назад в списъка съм,но за мен е важна идеята за форумен кулак и желанието ми да имам нож от майстор Дидо.Не съм навътре в тънкостите на ножарството за това прав или крив кулак ми е се тая,но ако се реши да са два модела ,твърдо искам и от двата ако има такава опция, разбира се. m/ *DRINK*

Аватар
dido

#609 Мнение от dido » 03 Окт 2016, 10:35

Изображение
Изображение
Изображение
Ето и правата версия, може и още корекций, но за мен това не е ножа. Поради тази причина нямам кулак...

smurten

#610 Мнение от smurten » 03 Окт 2016, 11:52

Ножлето е супер.
Жалко в случая е че много от хората прехвърлящи темата няма да имат ни-прав, ни-крив. Аз от колаци (и караколаци) не разбирам затова и ми харесва повече в този си вариант (правият).

Аватар
нешо

#611 Мнение от нешо » 03 Окт 2016, 13:50

Здравейте Колеги,
бих искал да изразя мнението си по темата - мисля, че нямаше толкова основание Ангел да бъде така разкритикуван. Първосигнално, четейки мнението му, също се издразних, но веднага осъзнах, че е напълно прав. А самият той, няколко пъти се извинява за мнението си, искрено благодари на Дидо, и по никакъв начин не заявява претенции, отказ или дори минимален упрек. Четейки мнението му, осъзнах, че тази форма, за мен също не е тази...а когато гледах прототипа, който е 1:1 с изработената серия, това не съм го осъзнал( може би заради еуфорията).
Дидо, свалям ти шапка! Заради ангажимента, заради търпението, заради уважението към Колегите, заради майсторлъка!
Относно формата - мисля, че най- добра ще бъде формата от логото на Форума, т.е. на последния вариянт му е нужно малко да се пипне върха на ножа и леко да се увеличи чупката при ядката. Поздрави!

Аватар
Митев

#612 Мнение от Митев » 03 Окт 2016, 14:10

Наистина ли не осъзнавате колко е трудно , при една трета направени бройки , да се променя всичко ...или изпробвате до къде може да стигне търпението и добрината на Дидко ...няма да е вечна ...!!!

Аватар
нешо

#613 Мнение от нешо » 03 Окт 2016, 14:32

Е, аз затова рядко пиша. Някои неща ми е трудно да ги проумея, а МНОГО, просто не ги приемам!

Аватар
Митев

#614 Мнение от Митев » 03 Окт 2016, 14:58

нешо написа:Е, аз затова рядко пиша. Някои неща ми е трудно да ги проумея, а МНОГО, просто не ги приемам!
Колега нищо лично към никой , оня ден и на Ангел му казах ,големи хора сме , никой не трябва да се обижда от изказано мнение , само искам преди който и да напише нещо , нека се постави на момент на мястото на Дидо и всички тези прищевки , СЛЕД КАТО Е ОДОБРЕНО И ГЛАСУВАНО ДА СЕ ПРАВИ !!!

Аватар
martin_yy

#615 Мнение от martin_yy » 03 Окт 2016, 15:14

Чудя се защо направо всеки не си направи скица и всички кулаци да са различни :D Сега серизно хора замислете се близо 30 човека сте одобрили тази форма и сега получавате точно това, което е решено след дълги дискусии. Ако някой е имал забележка трябва да я каже на време, при свършен факт тези коментари са излишни. Сега 5 човека искате друга форма, ами останалите 10 може да искат ятаган вместо кулак. Мисля че злоупотребявате с добрината и търпението на Дидо, аз лично му се възхищавам на нервите.
Малко се повтарям с Митев, ама да си кажа щото и аз се поизнервих макар да не съм в спиасъка.

Публикувай отговор