дамаски красоти -има един свободен

Модератори: vlastelin, Djigit, Rigor Mortis

Заключено
Съобщение
Автор
Аватар
нешо

Re: Продавам Дамаски красоти - РЕЗУЛТАТИ ОТ ТЕСТА!!!

#226 Мнение от нешо » 06 Юли 2011, 21:11

Като стана дума за цени, ще разкажа една кратка историйка, свързана с един от моите ножове, като предварително се извинявам за спама, но ме провокира последното мнение, с което напълно съм съгласен. /само въпроса с процентите е спорен/.
Та един приятел разглежда този http://ne6o68.snimka.bg/hobby/phk-m.596345.23721242 нож и изразявайки възторга си, отваря тема за цената. Попитах го, колко би трябвало да струва според него. Помисли, повъртя го, помисли, изрази отново възторга си и за да не ме обиди с ниска цена, много колебливо изрази мнението си " емиии, тъй кат го гледам, все едни 20 лв. трябва да струва". А иначе, авера, който е и братчет е термист по образование.

п.с. докато посна се е появило ново мнение, а горе визирах мнението на колегата Дипетров

BorisPetrov

#227 Мнение от BorisPetrov » 06 Юли 2011, 21:41

Ножа за оцеляване е тоз нож който е в оцеляващия в момента на оцеляване. Не е задължително да е нож за 100000симнайси динара. Просто е достатъчно да е в собственика си в процеса на оцеляване.

А има и друго - в България всеки ден оцеляваме... така де... тези които оцеляват...
Има и такива дето си гледат кефа... и причиняват нужда от оцеляване на другите...

Цените на ножовете не винаги са въпрос на престиж. Има и моменти на вътрешно удоволетворение.
Някак душицата на човек се успокоява от разни работи :Р Остри, плоски, техника и тн.
МОЯТ ЛЪК - Българският форум за лъкове от естествени материали
Traditional Bulgarian Knives - Фейсбук страница за традиционни български ножове
Bulgarian Knives Bazaar - Българска фейсбук страничка за свободна търговия на ножове!

Аватар
beliavoin

#228 Мнение от beliavoin » 06 Юли 2011, 22:28

Длъжен съм да драсна и аз два реда за колегата Бисер.
Не съм го виждал и контактувал с него, освен в момента в който се видяхме да взема ножа, но ми направи впечатление на достатъчно коректен човек. Като се има предвид цената на ножа, печалбата му е достатъчно малка, че да се опитва да прецаква който и да било от клиентите си. Е, спечелил е един нож от две-три поръчки примерно, голяма работа, кой е по-голям светец от господ. За мен е ценно че все пак някой не е решил да дублира цената и тогава да продава, а и той не е в кашона с доставката все пак. И аз да съм знам ли к"ви боклуци ще ми дойдат от поръчката от Пакистан?!
Така че колкото повече една общност е толерантна най-малкото вътре в себе си, толкова повече едениците й ще са положително задоволени. Обратното го изживяваме всеки един ден.
Поздрави на всички!

dragal

#229 Мнение от dragal » 07 Юли 2011, 17:39

Здравейте,от няколко дни съм собственик на копие -барк ривър браво 1 с дръжка от сиссо дърво ,твърдост показа 58-59 HRC както показа проверката,пробвахме го с Бисер върху катинар оставя белег 1mm на ножът му няма нищо,незнам колко е твърд катинара не съм специалист. Бисер много коректен и готин пич,пожелавам му успех в продажбите,нищо че си изкарва хляба с друга дейност.

Аватар
Djigit

#230 Мнение от Djigit » 07 Юли 2011, 21:42

dragal, добре дошъл. Би ли казал, къде е направен теста?
НЯМА ВЛАСТ НАД ОНАЯ ГЛАВА ЩО Е ГОТОВА ДА СЕ ОТДЕЛИ ОТ РАМЕНЕТЕ СИ. Хр.Ботев
"Knívleysur maður er lívleysur maður" - Ферьорска мъдрост
Превод: Човек без нож, е човек без душа
Няма "фили" и "фоби", има хора и боклуци.

Илката

#231 Мнение от Илката » 07 Юли 2011, 23:25

Djigit написа:dragal, добре дошъл. Би ли казал, къде е направен теста?
Мисля, че ножът е от D2! :)

Djigit: Пенчо бре чети, Пенчо пак не ще :D

дядоБлаго

#232 Мнение от дядоБлаго » 08 Юли 2011, 00:16

бе чета тука и са чудя - що бисер се оправдава,що хора защитават бисер?всъщност той не е виновен за нищо.ако пакистанеца е спеситл нещо(термообработка,или сложил дамаск с 0.4-0.45%С вместо с 0.6%С)или ползвал стомана дет не е д2,ма върши същата работа(ся,некой праят проблем за 10 среза при обща бройка над 200,та и тая работа същата) за тва бисер няма никва вина.просто той не е отговорен за чуждата работа.
по въпроса за часовниците и телефоните...телефона ми е 10лв,дуракоустичив,не се притеснявам го метна в кюмюра,батериата държи толкова време,че забравям га съм го зареждал и е телефон,а не всичко останало и да не става за телефон.та телефона мое да ми е 10лв ма очилата са ми над 200лв,щот тия очи ми са нужни :D та едина мора мооже да върши повече работа от един дамаски пакистанец,ма пакистанеца си е дамаски(па макар и промишен) и позволява по-широк кръг от хора да си го позволят.
проблем не в тва,че много хора не моат си позволят нож за над 200лв,а в това,че тия дет моат си го позволят гледат некъв келепир от тоя род и после са чудят що нещата са различни.то нещата може и да не са различни,а и там е проблема - пояснявам: йошиндо продава когатани(едни малки ножчета дет седът в канията на катана) за над 2000$.тва мое и да не върши работа на мора за 20лв,нонаистина си струва тия пари.тоя дет го купува е наясно,че тва нещо е правено от тамахагане,икилото дет му е 200$,че за тва нещо е ползван една седмица труд,че полсе е минало през полировач и там седмица и ,че стандарта на живот в япония е такъв,че майстора трябва да си покрие нуждите,а не да расботи за насъщния.
единственото и достатъчно условие за да повярваш на нечии глупости е ти да си по-тъп от този който ги е казал.

http://diadoblago.ucoz.net

Аватар
GEORGI PL

#233 Мнение от GEORGI PL » 08 Юли 2011, 07:11

Дядката каза квото имаше за казване, но ако трябва да съм напълно обективен и Бисер има вина.Абсолютно съм убеден че е подведен, и е честен, и е с най добри намерения, но името му е срещу ножовете, там пише 58-60 твърдост, а не е така.Така че дотук, пито платено, сега начисто, на нова сметка.Всъщност те пакистанците са си цигани, затова си има приказка: "Хубава работа, ама циганска".Кво сега, да се изпокараме заради един мангал ли? *DRINK*
Насила можеш да вземеш,насила не можеш да дадеш!

liusi purata
Обратна връзка:

#234 Мнение от liusi purata » 11 Юли 2011, 18:11

xstasy написа:Фактите говорят, че хората нямат какво да ядат, живеят в гарсониери по 6 човека, затънали са до гуша в кредити, но имат 52 инчова плазма, телефон за 1200 лева и ако може и БМВ на лизинг.

Повечето ни действия са продиктувани от желанието да се приобщим към определена социална категория, а не от реални нужди.

Та в тази връзка с нож за 40 лева няма как ножарите да цъкат възторжено.
Виж, ако беше на изтъкнат майстор (марка) и струваше поне 400, то никой нямаше да се чуди каква твърдост е и какъв състав.

Поздрави на колегата Бисер - във всеки свой пост не забравям да те поздравя за коректността. Философстването ми няма нищо общо с теб - приеми го като ЪП на темата ;)))
Здравей,
нямаш си и идея, колко си прав за гарсониерата и кредитите. Столичани в повече.
Абе две коли на паркинга, едната на жената едната на мъжа, на всичкото отгоре гордо заявяват, че са собственици и на друг апартамент, ама като го накараш да даде пари за входа, все едно му бъркаш в г***. Ама иначе голям го вадят ама мек, както се казва. Или изказване "аз карам голф 4 и имам гараж в блока" еми плати си тогава разходите на гаража, "ами безработна съм". Ама това е друга тема. Да не я започваме.
Иначе Бисер е коректен, потвърждавам го.

Аватар
b_tzenev

#235 Мнение от b_tzenev » 12 Юли 2011, 12:56

:)
Последно промяна от b_tzenev на 15 Юли 2011, 22:05, променено общо 1 път.
по-добре да строшиш няколко остриета отколкото да излезе брак от ковачницата

Аватар
VesKoz

#236 Мнение от VesKoz » 12 Юли 2011, 17:54

b_tzenev написа:...карбон...
Въглерод. ;)
Ше държи повече ряз, но и повече ръжда.
Това е което знам. И честно казано, неръждавейки вече - само скъпи. Предпочитам да поддържам, отколкото да точа и намалявам остриета.
"Всеки го влече чуждата материа и материално деба."

Аватар
b_tzenev

#237 Мнение от b_tzenev » 12 Юли 2011, 17:59

е то може ли така да сложи повече въглерод, това да не е кекс да му тури повече захар.

Аватар
LIONSIO

#238 Мнение от LIONSIO » 12 Юли 2011, 18:06

b_tzenev написа:е то може ли така да сложи повече въглерод, това да не е кекс да му тури повече захар.
В пакета от който се изковава дамаската може да се сложи различно съотношение ниско и високо въглеродна стомана.

Аватар
GEORGI PL

#239 Мнение от GEORGI PL » 12 Юли 2011, 18:10

А може и да забрави да ги отвърне. :D
Насила можеш да вземеш,насила не можеш да дадеш!

Аватар
b_tzenev

#240 Мнение от b_tzenev » 12 Юли 2011, 18:14

LIONSIO написа:
b_tzenev написа:е то може ли така да сложи повече въглерод, това да не е кекс да му тури повече захар.
В пакета от който се изковава дамаската може да се сложи различно съотношение ниско и високо въглеродна стомана.
Така вече ми е по ясно. Дано да е сложил повечко.

Заключено