дамаски красоти -има един свободен

Модератори: vlastelin, Djigit, Rigor Mortis

Заключено
Съобщение
Автор
Аватар
JoroHondata

Re: Продавам Дамаски красоти - РЕЗУЛТАТИ ОТ ТЕСТА!!!

#211 Мнение от JoroHondata » 06 Юли 2011, 13:03

Здравейте
колега zoso,
Аз също съм съгласен с теб, и не защитавам никого, особено когато плащаш за едно нещо, а получаваш друго.

По резултати щом стоманата не е в границите на D2, значи, че не е такава стомана.
По- скоро коментара ми е свързан с това, че тази разлика във въглеродното съдържание в този случай- в D2 от 0,2 тегл. % няма да се усети при еднаква термообработка на двата ножа съответно, защото влиянието на въглерода в този клас стомани се измества от много по- силното влияние на легиращите елементи- Хром, Ванадий и Молибден (и тази разлика във въглерода в този случай може да се пренебрегне). По- скоро тази малка разлика би се усетила, ако от тези 2 стомани се произведат 2 детайла по един и същи начин, и работят при едни и същи условия- е тогава може би единия ще работи 10 години например, а другия- 11 години.
Да не говорим, че когато погледнеш един справочник- почти всички стомани са взаимозаменяеми със себеподобни от същия клас :P
Надявам се всички да сте ме разбрали правилно- можеше да е и много по- зле с въпросните резултати. И точно за това се правят хим. анализи- да се установи истината.
Поздрави
Последно промяна от JoroHondata на 06 Юли 2011, 13:09, променено общо 1 път.
Умните са мързеливи, а глупавите- амбициозни !
Старай се, за да заслужиш !
Arbeit macht frei
+359 88 6861413

magnus

#212 Мнение от magnus » 06 Юли 2011, 13:08

Точно за почти еднаква става въпрос тука.

Аватар
b_tzenev

#213 Мнение от b_tzenev » 06 Юли 2011, 13:13

Колеги незнам дали съм "мошеник" или "измамник" радвам се само че почти всеки които си купи нож от мен е малко или много доволен и повечето си поръчаха поне по още един накои дори по още два ножа, както и получих сериозна подкрепа от всички които си закупиха ножове. Недоволни останаха само тези които не са виждали и не са си закупили такъв нож.
В крайна сметка мисля , че разбрах един от основните проблеми заради които бях нападнат и това е най-вече ниската цена.
Прост пример:
В другия форум човека които най-много робтаеше срещу ножовете е ник "парабел"
но така като казваше че това са винкели и т.н. е пуснал за продажба според мен същите ножове но са малко по скъпи предполагам че това ги прави вече доста подобри.

ето това е темата му в която ги продава

http://www.bulforums.com/metalblade/vie ... =14&t=2992

странно но никои не го пита от каква стомана са и колко са твърди както и невиждам никаде хим. анализ измерена твърдост и т.н.
ето и новият им собственик каде ги продава
http://www.nalov.com/forum/index.php?showtopic=34246

най-вероятно аз греша но тези ножове приличат ужасно много на пакистански
предполагам че е най- добре да накараме продавача да им направи хим. анализ и да им измери твърдоста защото иначе ще се окаже че и тои е "мошеник" или "измамник"
по-добре да строшиш няколко остриета отколкото да излезе брак от ковачницата

Аватар
GEORGI PL

#214 Мнение от GEORGI PL » 06 Юли 2011, 14:12

Колега, докарвай си ножовете и да не ти пука, който има претенции, сам да си прави тестовете.Пък и обеща че ще има доставки, докато има интерес.Просто кажи на оня, да не се прави на утрепан, а да закалява всичко към 56-60, така ги и предлагай, при всяка закалка има вариация от 3-4 пункта.Пробвай с пилата.
Насила можеш да вземеш,насила не можеш да дадеш!

Аватар
Djigit

#215 Мнение от Djigit » 06 Юли 2011, 14:37

b_tzenev, не смятам, че нападат теб, а пакистанеца заради непостоянното му качество :)
Ножките, които продаваш изглеждат добре
Както казаха:
дядоБлаго написа: п.п колкото до дамаски нож от 90лв,па макар и само за отваряне на писма да става,си струва всяка стотинка(отделно,че чирените са камилска кост и всякви екзотики дървеса).проблема в случая е на плондерите,които като чуят дамаск и си мислят,че тва е нещо дет реже панели :D
Относно парабела, остави го тоя шемет ... заради простотиите си, не пише тук от известно време ...
НЯМА ВЛАСТ НАД ОНАЯ ГЛАВА ЩО Е ГОТОВА ДА СЕ ОТДЕЛИ ОТ РАМЕНЕТЕ СИ. Хр.Ботев
"Knívleysur maður er lívleysur maður" - Ферьорска мъдрост
Превод: Човек без нож, е човек без душа
Няма "фили" и "фоби", има хора и боклуци.

Аватар
zoso

#216 Мнение от zoso » 06 Юли 2011, 14:57

Колеги, виждам че съм бил разбран неправилно.
Най-напред към колегата b_tzenev: Не нарекох "мошеник" теб, а пакистанеца. Моля те да ме извиниш, ако съм те засегнал. Колкото до търговията - виждаш, че има мераклии и не виждам защо да спираш да ги продаваш. Ножовете са нелоши и на сносна цена. *DRINK*

Към Djigit и ЖороХондата: Примера, който дадох с ATS-34 и RWL-34 имаше за цел да покаже, че и двете стомани са еднакви, но цената им е много различна.
Ще поясня какво съм имал предвид с един пример-въпрос. Острие 150х30х4 - нека някой с опит да каже колко ще струва това нещо ако е от D2, ако е от 12ХМФ и ако е от У13А. Ей ви ги три "почти еднакви" стомани.
Изображение

Аватар
xstasy

#217 Мнение от xstasy » 06 Юли 2011, 15:49

Не мога да разбера защо обсъждате стоманите на пакистанецът, като тук въпросът е изцяло имиджов - хората не си взимат нож, за да дерат мамути, както и не си купуват часовник, за да гледат часа.
Ножа, часовника, колата са гъзария, имидж и имат пряко отношение с дължината на оная Му работа - елементарна психология за 3-ти клас.
В тази връзка да имаш дамасков нож за 40 лева е все едно да имаш електронен часовник за 5 лева - хем ти върши работа, хем не този форум е мястото да се изфукаш с него, защото тук всички носят Константин Вешерон или поне знаят за него.
Колегата, който ги продава тези красоти очевидно е коректен продавач и му пожелавам успех.
Аз няма да си купя от него, защото не ми трябва парче шарено желязо, а нож от дядо, Сачмо, Woody или въобще от човек, който ще вкара малко душа и имидж в нещата. И съм готов да платя повече за това.
Тарикат мъж не писка.

http://www.imagemakers.bg

Аватар
Black Wolf
Обратна връзка:

#218 Мнение от Black Wolf » 06 Юли 2011, 16:32

xstasy написа:...както и не си купуват часовник, за да гледат часа.
Това е много странна мисъл. ;) Аз лично си купувам часовник за да гледам колко е часа. Ако някой си купува часовник, за да се фука... според мен е човек със сериозни психически проблеми. :-|

Аватар
xstasy

#219 Мнение от xstasy » 06 Юли 2011, 16:36

Black Wolf написа:
xstasy написа:...както и не си купуват часовник, за да гледат часа.
Това е много странна мисъл. ;) Аз лично си купувам часовник за да гледам колко е часа. Ако някой си купува часовник, за да се фука... според мен е човек със сериозни психически проблеми. :-|
Не става дума за фукня, а демонстрация на социално положение - не сме мръднали много от животните, нищо, че ходим малко по-добре облечени.

...колко пари струва часовника ти? - ако струва повече от 5 лева, то си си го взел заради имиджа, не заради часа. Не е нормално един часовник да струва 5000, 10000, та дори и 200 хиляди лева, но има такива и се купуват. Почти няма човек с часовник и телефон под 200 лева, макар на практика часовниците от 5 лева и телефоните от 20 да вършат същата работа.
Тарикат мъж не писка.

Аватар
VesKoz

#220 Мнение от VesKoz » 06 Юли 2011, 17:28

xstasy написа:Аз няма да си купя от него, защото не ми трябва парче шарено желязо, а нож от дядо, Сачмо, Woody...
абе и аз ама за сега ми е тесна чергата...
Ся аз лично съм доволен от покупката си и още по-доволен от отношението на Бисер.
Давам ви един пример.
Купух си преди време две шинички 40х13 (400х40х4,70) от които исках да извадя един Fallkniven A1 от едната и два F1 от другата. След внимателно четене в този чудесен форум, стигнах до извода, че изработката на тези ножове не си струва от тази стомана. Не че е лоша, просто по принцип F1 от магазина ми излиза съвсееем малко по-скъл, а за разликата в стоманите няма какво да си говорим.

Нещата седят така:
2 шини 40х13 = 33 лв (с доставката) -> 1 шина = 16,50 лв
Изрязване по контур на А1 = 40 лв
Гриндьор (шлайфане, закалка, сатен финиш) = 50 лв
Дръжка (низана) = ~80 лв
Кания = ~50 лв
-------------------------------------------
Тотал: 236 лв за нож от 40х13
Пакито за същото нещо (като острие), но от D2 иска ~70 лв +дръжка (тук) ~80 +кания(тук)~50 = 200 лв за нож от D2. Вие кое бихте предпочели?

В момента съм поръчал на Бисер едно животно (само острие) от D2, което е в пъти по-голямо от А1 и цената е ~80 лв!
Така стоят нещата от моята камбанария. Просто не съм дорасъл. Не съм дорасъл финансово за нож от нашите майстори за мое ОГРОМНО съжаление. Това, разбира се, не значи че не съм си поставил цели.
В крайна сметка гледайки шиничките 40х13 и възхищавайки се на ентусиазма на колегата VenKo - хванах флекса и скоро ше има "моите първи опити".
Последно промяна от VesKoz на 06 Юли 2011, 17:50, променено общо 1 път.
"Всеки го влече чуждата материа и материално деба."

Аватар
primkarq

#221 Мнение от primkarq » 06 Юли 2011, 17:43

xstasy написа:Почти няма човек с часовник и телефон под 200 лева, макар на практика часовниците от 5 лева и телефоните от 20 да вършат същата работа.
Ами аз например последно носих ръчен часовник като бях в казармата,пък телефона ми струва 30 лева чисто нов.Много ще се радвам ако колегата Бисер продължава да продава ножовете и то чрез форума,нека има повече предлагане пък който иска ще си купи.Болните на тема твърдост могат да разгледат тази българска разработка. :D

http://www.inlab-bg.com/subpage_Offers_tvurdomermet.htm
Чукча - не читатель, Чукча - писатель :)

dipetrov

#222 Мнение от dipetrov » 06 Юли 2011, 20:11

..... макар на практика часовниците от 5 лева и телефоните от 20 да вършат същата работа.......
А ножове за повече от 10-15лв. хммммммм. Въпрос на краста, един е полудял по мотори, друг ножове, часовници, фотоапарати, компютри, КНО и какво ли още не. Сигурно повече от 99% от хората смятат че нож за над 20 лева е или за балъци или за ненормални. Моя телефон, всъщност и трите са общо под 100лв, но разбирам и хората изпадащи в крайности без да могат да си го позволят. То иначе всичко ще е много скучно.

Аватар
b_tzenev

#223 Мнение от b_tzenev » 06 Юли 2011, 20:44

Колеги да разбирам ли тогава , че ако тези ножове не бяха по 90лв а бяха примерно 290лв. щеше да е престижно да ги има човек и тогава нямаше да има такъв спор относно качествата.
Също така ми е интересно някои дали е мерил твърдостта на някои от средния клас ножове на колд стиил или бенчмеид примерно клас нежду 100 и 200 лева и дали хим. анализа отговаря напълно на този даден от производителя.
защото колкото до кершоу примерно немогат да гарантират със сигурност добрата изработка виждал съм така зле центрирани остриета на лахара които е един прекрасен нож иначе и нямам идея колко му е твърдостта но в изработката е пълна нула отворих поне 10 докато си намерих що годе добре центриран.

Другия проблем дали се ползва ножа или не никои няма да отиде в джунглата за да отселява с някои от ножовете които продадох или предстои да продам все пак живеем в що годе цивилизован свят и дали е твърд 50, 60 или 150 единици мисля че не е толкова голям проблем. Например преди две седмици прекарах 3 дни на риболов на яз.Искар така се случи че си забравих ножовете а и никои друг не носеше и цялата група искарахме 3 дни само с едно ножче ганзо което нося като ЕДЦ и трябва да ви кажа че и паржолите бяха нарязани и огъна си беше на 6 и салата нелипсваше.
Та с 2 думи някои погледнаха на тези ножове като едва ли не от тях ще им зависи живота а те са просто ножове красиви добре направени с бих казал много добри режещи качества особенно тези от Д2 просто според мен за 90-100 лв. няма по добър избор.

Ниската цена на тези ножове не доиде от ниското качество а от това че първо договорих ниска цена с производителя и след това не си сложих типичната за България печалба от 100-200 или 300% а просто едни реални 10% с които да си покрия разходите. За жалост много хора не го разбраха и от цялата работа незнам кои губи или печели, знам само че не се получи това което се търсеше а именно поделяики си разходите за транспорт всеки които няма възможност да си вземе "часовник от 100000 лева" да се здобие с приличен нож на добра цена.
Поздрави на всички. Все пак сме балканци :)

P.S.

Само да вметна , че наистина в един момент след толкова много нападки се притесних че може поради моето невежество да съм ви подвел и ножовете наистина да не струват затова и се юрнах да права хим.анализи мерене на твърдост и т.н. но след като поне според мен там всичко излезе добре пак се започна тая стомана небила едикаква си защото липсвали 0.02% еди какво си, това непроменяло своиствата на ножа ама те били липсвали. ОК липсват ама липсват и доста от цифрите в цената на ножа. А ножовете си ги бива.
Последно промяна от b_tzenev на 06 Юли 2011, 20:56, променено общо 1 път.
по-добре да строшиш няколко остриета отколкото да излезе брак от ковачницата

Аватар
marincheshki

#224 Мнение от marincheshki » 06 Юли 2011, 20:50

Бисере, след всичките тия празнословици, сложи си ги всички разбирачи "НЕбалъци" на уя* и си свиркай. Който иска да си поръчва, а това с контрола на качеството дето си го измислил се надявам да проработи. Аз лично малко се страхувам да поръчам втори нож, да не случа на незакален, но ако му задържаш половината пари може да не прави мушенгии.
Ако искаш да победиш целия свят, победи самият себе си.

Аватар
xstasy

#225 Мнение от xstasy » 06 Юли 2011, 20:59

Фактите говорят, че хората нямат какво да ядат, живеят в гарсониери по 6 човека, затънали са до гуша в кредити, но имат 52 инчова плазма, телефон за 1200 лева и ако може и БМВ на лизинг.

Повечето ни действия са продиктувани от желанието да се приобщим към определена социална категория, а не от реални нужди.

Та в тази връзка с нож за 40 лева няма как ножарите да цъкат възторжено.
Виж, ако беше на изтъкнат майстор (марка) и струваше поне 400, то никой нямаше да се чуди каква твърдост е и какъв състав.

Поздрави на колегата Бисер - във всеки свой пост не забравям да те поздравя за коректността. Философстването ми няма нищо общо с теб - приеми го като ЪП на темата ;)))
Тарикат мъж не писка.

Заключено