Фенери OLIGHT -"калашниците" на фенерите :)

Модератори: vlastelin, Djigit, Rigor Mortis

Публикувай отговор
Съобщение
Автор
Аватар
jose

Re: Фенери OLIGHT -"калашниците" на фенерите :)

#61 Мнение от jose » 22 Фев 2011, 22:05

NeoPrint написа: Просто смятам, че доста се изхвърлят с цената за продукт Made in China от А до Я. Както и с хвалбите колко са велики. Нека дам пример Vostok-Europe правят по думите на познати часовникари дори по-добри часовници от някой швейцарски фирми, но поради факта, че са руски цената им е оклоло 400$ за разлика от много по-солената на швейцарските споменати по-горе.
Ами същото бих казал за Олайт, Джетбийм и Феникс - по-добри фенери, с най-модерни диоди, най-добър рънтайм, правени по военен стандарт пък струват колкото видиш ли Лед ленсер снабдени със залежали по складовете диоди Q4, които бяха актуални преди 3 години, пластмасова леща и почти нулева водоустойчивост. Като сравнение с швейцарските часовници можем да вземем и Шуърфайър - не четворна цена, при доста по-ниски показатели. Проверих преди малко цените в Хон Конг - Олайт т20 е с 20$ по скъп от Лед Ленсер П7...Кво да се прави...

Аватар
NeoPrint
Обратна връзка:

#62 Мнение от NeoPrint » 23 Фев 2011, 21:01

Така е защото освен ТТ хректеристиките на дадена стока голямо значение има и името на производителя и реномето което има, както и страната на произход. Факт който никой не може да отрече или да не се съобрази с него.
Именно за това колкото и да ми хвалиш китайска стока аз ще залагам на сигурно и доказано немско качество. До тогава докато не си изградят съответната репутация (това става с години и милиони доволни клиенти, не с един рекламен клип!) дори да извадят продукт с по-добри качества, колкото и да не е справедливо, ценово няма как да са дори близо до европейски или американски фирми. С времето ако си изградят реноме и се докажат тогава ще вдигат и цените.
Пак пример за онагледяване на мисълта ми. Представи си, че се пръква в Китай фирма 'N' и прави кола която претендира да е по-добра от БМВ или Мерцедес. Дори и така да е за да я купи изобщо някой тази кола тя трябва да е на поне половин цена само заради произхода и името си. Капиш?
Олайт за до 60лв. се ядва. Повече за китаец с грозен дизайн не мерси. Това се опитвам да кажа.
П.С. Това, че са компилирали качествени продукти измислени от американци, японци (визирам оптиката тъй като Китай и там е кръгла нула сравнен с Япония и Германия) и дуги не ги прави велики. Просто са едни компилатори на чужди достижения. Оптиката на ЛЛ поне е нещо измислено от тях и дори да е пластмасова е перфектна за целта за която е създадена. Фокуса е интуитивен и адски бърз, а за артефакти може да говори само невероятен педант. В реална употреба е невъзможно да се забележи изобщо нещо подобно.
П.С.2 Така и не ми отговори как става номера с две батерии да свети два пъти по-дълго от фенер с четири батерии. Това е невероятно постижение и предполагам интересува всички как става ???

Аватар
jose

#63 Мнение от jose » 23 Фев 2011, 22:21

NeoPrint написа: П.С.2 Така и не ми отговори как става номера с две батерии да свети два пъти по-дълго от фенер с четири батерии. Това е невероятно постижение и предполагам интересува всички как става ???
Отговорил съм ти още на предишната страница....

Аватар
NeoPrint
Обратна връзка:

#64 Мнение от NeoPrint » 24 Фев 2011, 22:54

OK. Моя грешка не съм догледал! :)
Интересно двата модела дали са мислени по едно и също време. Защото имам приятел с ЛЛ от близо 10г. Тези разлики за които говориш в диода и захранването да не са следствие от разлика от времето на пускане на модела? Всички знаем с какво темпо се развиват този тип технологии.

Аватар
jose

#65 Мнение от jose » 01 Мар 2011, 10:26

NeoPrint написа:OK. Моя грешка не съм догледал! :)
Интересно двата модела дали са мислени по едно и също време. Защото имам приятел с ЛЛ от близо 10г. Тези разлики за които говориш в диода и захранването да не са следствие от разлика от времето на пускане на модела? Всички знаем с какво темпо се развиват този тип технологии.
Както по-горе споменах, Olight винаги внедряват най-добрите (и скъпи) диоди. В момента това са XML, SST50/90, cree R5 и други. В същото време Led Lenser продължават да ползват стари модели диоди, като в настоящия момент P7 продължава да се прави с морално остарял диод cree Q4.

Аватар
StillOpossum
Обратна връзка:

#66 Мнение от StillOpossum » 09 Мар 2011, 21:31

NeoPrint написа:Т
Именно за това колкото и да ми хвалиш китайска стока аз ще залагам на сигурно и доказано немско качество. До тогава докато не си изградят съответната репутация (това става с години и милиони доволни клиенти, не с един рекламен клип!) дори да извадят продукт с по-добри качества, колкото и да не е справедливо, ценово няма как да са дори близо до европейски или американски фирми.
При фенерите има ли все още производители които не са китайци, останалите вегетират на стара слава без да има какво да предложат от години. Сега някой май се опитват да наваксат но изостават с някоя годинка все още, отвори някой специализиран сайт/форум и виж обсъждат ли се все още „некитайски“ фенери.

П.п. с това мнение имам предвид всички фирми, а не само споменаваните в спора по-горе, а под „китайци“ разбирам вече доказалите се китайски фирми, а не тези за по 10лв с 500 лумена.

Аватар
jose

#67 Мнение от jose » 12 Апр 2011, 09:16

Здравейте приятели.
През уикенда, някои от членовете на популярните форуми за лов, направиха тестове на различни марки и модели фенери. Търсеше се максимална далекобойност, с оглед лов на хищници на голяма дистанция.
За моя приятна изненада, Оlight M3X се оказа попедител в "надсветването".
Повече за теста можете да прочетете тук (ако не сте регистрирани е възможно да не излезнат снимките):

http://www.bglov.com/forum/index.php?sh ... 6107&st=20

Изображение

Изображение

Изображение

Аватар
jose

#68 Мнение от jose » 27 Апр 2011, 16:13

scorpio_ddt написа:"3 часа на максимум с 2400ма/ч батерии" - ето отговора който ми бе даден след 3 дни. Това и исках от самото начало.
Ето и разрядна графика. С лилавото е с батерия Cytac 2200ma/h - почти 5 часа до угасването. В момента вече предлагаме батерии Cytac 2400ma/h
Изображение

Актуалните модели на Olight - M20 , M20S са снабдени с Cree R5 диод. Доста по-ефективен от стария R2.

Аватар
jose

#69 Мнение от jose » 16 Май 2011, 21:53

Oчаквайте новите зверове Olight SR92 -[font="Impact"] 2400 лумена [/font]с 3 диода XML - U2 и новият SR51 s 1 диод XML -U2

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Аватар
jose

#70 Мнение от jose » 18 Май 2011, 14:20

Някой модели фенери Olight , вече можете да видите и на живо в магазина http://arms-bg.com/ София, бул.Мария Луиза 145

Аватар
jose

#71 Мнение от jose » 25 Май 2011, 11:43

След седмица -две официално ще бъдат пуснати 2 нови модела, както и XML модули за М20 и М20 S.

http://olight-bg.com/index.php?cPath=28
Изображение

http://olight-bg.com/product_info.php?c ... cts_id=112

Изображение

http://olight-bg.com/product_info.php?c ... cts_id=113
Изображение

Аватар
jose

#72 Мнение от jose » 08 Юни 2011, 10:20

Няколко готини снимки от доволни потребители от еърсофта

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Аватар
Rigor Mortis

#73 Мнение от Rigor Mortis » 19 Юни 2011, 20:26

Първият ми Olight беше 2008ма, оттогава имах няколко. Никoй не показа никакви повреди или износвания. Надеждни машинки.
Когато намеря марката която задоволява 100% моите потребности ще си купувам само нея, но понеже това още не е станало използвам до ден днешен успоредно с Олайт и Джет Бийм и ЗебраЛайт и Фениkc(Fenix само в БГ). Що се отнася до надеждността нямам пробив до сега при нито една от фирмите.

Искам да направя едно предупреждение към всички ползватeли на фенери с повече от една CR123 батерия. Никога не комбинирайте батерии с различно количество остатъчен заряд(например нова + ползвана батерия), защото съществува реалната опастност от взрив на фенера Ви съпроводени недай си боже и със сериозни поражения по живата сила.

За ползвателите на акумулаторни батерии от типа 18650 :
Моля използвайте само протектед(защитени) клетки, за да се предпазите от нежеланo Бум. В една заредена 18650 батерия се крие повече взривателна сила отколкото в същото количество динамит. Защитените батерии имат вградена миkро електроника, която ги предпазва от прекалено източтение(батерията си заминава) и от презареждане(при дълаг престой в зарядното). Освен това те са и резистентни към къси съеднения причинени от грешка в електрониката на фенера.

ПОЛЗВАЙТЕ САМО МАРКОВИ ЗАРЯДНИ И ЗА НАЙ-ГОЛЯМА СИГУРНОСТ ИЗМЕРВАЙТЕ НАПРЕЖЕНИЕТО НА ЗАРЕДЕНИТЕ 18650-Батерии. Аз моите винаги ги зареждам когато съм наблизо и записвам времето на включване на зарядното. Максимум половин час след като светне зелената лампа ги изваждам. Нищо че са протектед.
Зарядният цикъл на една 18650 клетка варира от 1,0 до 4,0-4,5 h в зависимост от това колко е бил остатъчният заряд на батерията.

Наслука
"Няма сигурен път към успеха, но има сигурен път към неуспеха - да се опиташ да угодиш на всички."
Платон

Аватар
jose

Чудовището ОLIGHT SR91 - 1500 lumens с диод SST90 !!!

#74 Мнение от jose » 30 Юни 2011, 09:37

Приятели,
Олайт България ви представя супер мощния фенер без аналог - Чудовището ОLIGHT SR91 - 1500 lumens с диод SST90 !!!

Olight SR91 Intimidator

Спецификации

Използва Luminus SST-90 LED, 30W, живот 60,000 hours.

Мощност и време на работа : Две нива на мощност и строб

(1). High Mode: 1500 Lumens /1.5 Hours

(2). Low Mode: 450 Lumens / 10.5 Hours

(3). Strobe: 10 Hz / 3.0 Hours

Максимална далекобойност: 800 m.

Батерия: 6 x18650 (7.2v, 6.6A)

Размери: Дължина: 288mm (13.23”) Диаметър на рефлектора: 80mm(3.94”); Тегло: 1196g (с батерията)

Аксесоари: ремъчка за носене, зарядно устройство, инструкция за ползване, един бр. резервен O-ring, зарядно за кола(oпция).

Цвят: Черен

Опции и характеристики

Презареждаема батерия с вградени 6x18650 батерии(7.2v, 6.6A). Може да се зарежда отделно от фенера. Супер ярък, с модерен и иновационен дизайн. Супер здраво, удароустойчиво стъкло с 99% пропускливост и двойно антирефлексно покритие. Четири индикатора за нивото на батериите:
(1). 1 : 20% -40% power

(2). 2 : 40% -60% power

(3). 3 : 60% -80% power

(4). 4 : 85%+ power

(5). Липсата на индикация, показва по-малко от 20% можност на батерията и е необходимо зареждане.

Дизайн на корпуса с отличен топлоотвод. Удобен бутон за включване и смяна на режимите. Специално зарядно устройство, което позволява зареждане на батерията отделно или закрепена на фенера. Ремък за удобно носене. Уреда отговаря на американския военен стандарт Mil-spec: MIL-STD-810F Водоустойчив по стандарт IPX-8 Удароустойчиво, супер здраво и свръх прозрачно стъкло с двойно антирефлексно покритие. Здрав масивен корпус, осигуряващ здрав захват. Специална дигитална система за управление на мощността.
Управление

Натиснете страничния бутон зада включите или изключите фенера. Натиснете и задръжте бутона за преминаване от мощен към слаб режим. Бързо двойно натискане на бутона активира строб с честота 10Hz

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Фенера е страхотен меко казано.
Можете да го поръчате от тук:
http://olight-bg.com/product_info.php?c ... ucts_id=67

Аватар
xstasy

Re: Чудовището ОLIGHT SR91 - 1500 lumens с диод SST90 !!!

#75 Мнение от xstasy » 30 Юни 2011, 16:55

Колега, видях такъв фенер на живо - не е коректно да ги рекламирате като фенери - това е жив рентгенов апарат! Като си осветя корема и ми прозира гръбнака... но и цената му си я бива, мдаа....! мед. техника винаги е била скъпа! *JOKINGLY*
Тарикат мъж не писка.

http://www.imagemakers.bg

Публикувай отговор