Мнение за китайски Bear Grylls

Използване на ножове при лов, риболов, туризъм и оцеляване.

Модератори: Djigit, Rigor Mortis

Съобщение
Автор
Аватар
Demacian knight

Мнение за китайски Bear Grylls

#1 Мнение от Demacian knight » 30 Сеп 2020, 22:39

Здравейте.
Мисля да си купя реплики на двете сгъваеми ножчета на Bear Grylls. Реч иде за тези (снимка №1 и снимка №2) красавци. Планирам да използвам по-големия на село и като ходя на къмпинг с приятели, а по-малкия, Scout, ще ми е като джобно ножче за градски условия (споделям това, за да знаете за какво ще се използват).
Един приятел, който редовно си купува китайски ножчета, ми каза че стоманата на острието, макар и не спомената в online магазина, е 3Cr13- най-евтината китайска стомана. Недостатъкът ѝ бил, че не държала острота, но ставала да са заточва с подръчни материали, защото е била мека. Аз имам реплика на Spyderco Endura, който е със същата стомана и знам, че много бързо ръждясва. :'( *wallbash* *do close tema*
До колкото съм гледал клипове оттук-оттам разбирам, че няма кой-знае каква разлика между оригиналния продукт и репликата, защото и двете са се правили в Китай, понеже Gerber е собственост на Fiskars. Интересно ми е дали това е така.
Ориентирал съм се към тях, не само заради ниската цена, а и заради доброто заключване- back-lock.
Моля освен критики, да има и препоръки.

Между другото: някой знае ли как се казва този нож?
Дъждът на отмъщението

На снагата си здрава,
се бе изправил лорда,
с осанката си-
изящна и горда.

С острият си език
дръзко рече
и тишината
в миг разсече:

"На мен
не ми прилича,
пред такива като Вас