Набиране, не добро шиене на Лучник

Какво е нужно в работилницата за да правим ножове.

Модератори: Djigit, Rigor Mortis

Правила на форума
Във "Машини и инструменти" се обсъждат всички машини, инструменти и приспособления, необходими за ножарството.
Моля, преди да бъде зададен въпрос да се прегледат съществуващите теми. Функцията "Търсене" на форума може да Ви е от помощ!
Съобщение
Автор
kvd74

Набиране, не добро шиене на Лучник

#1 Мнение от kvd74 » 09 Фев 2016, 20:41

Привет, искам на попитам защо се получава така. При шиене на винилова кожа горният конец не се изтегля напълно нагоре, и отдолу остава част от него във вид на скоби. При натягане на на една джаджа от машината за стягане на конеца, положението се подобрява, но е неравномерно. Какво не ми е в ред на машинката, може би е нещо за регулиране?

Аватар
vekarata

Re: Набиране, не добро шиене на Лучник

#2 Мнение от vekarata » 09 Фев 2016, 20:48

На совалката има едно винтче с което се регулира силата на опън на конеца. http://olx.bg/ad/sovalki-i-kalercheta-z ... 2KBS5.html

kampf
Обратна връзка:

#3 Мнение от kampf » 10 Фев 2016, 10:28

Причините може да са много ,трябват подробности ....Не подходяща игла за материята която се шие ,не подходящ конец -дебелина - вид ....неправилно вдяване на конеца спрямо машината.....неправилно натегнат горен и долен конец....
За иглите -задължително игла за дебели материи или кожа дебелината -според дебелината на конеца ,конеца -задължително .../3 ,тоест конеца за кожа ,дебелината в зависимост отново от материята за тънки от 80/3 до 30/3 за по дебели и плътни от 40/3 до 10/3 . еднороден долен и горен конец... и ако всичко до тук е ОК регулиране на натягането на конеца...."скоба" от долу -хлабав горен конеца ....."скоба" от горе -хлабав долен конец...

kvd74

#4 Мнение от kvd74 » 10 Фев 2016, 12:03

Много ви благодаря хора, ще направя ревизия по ред и надявам се да се оправи бода. Аз съм си аматьор, но с желание.

kvd74

#5 Мнение от kvd74 » 20 Мар 2016, 23:55

Привет пак.
Купих игла за дебели материи, според продавача, макарата няма означение каква дебелина е конеца, най-аматьорско казано е около 0,4мм. Горното натягане е до 9 степен, и за да не ми прави скоби отдолу трябва да е на толкова. При това положение обаче моторчето няма сила да движи машината, отделно конеца отгоре става много впит във винила, което не е добре. Иначе с нормален тънък конец прави лесно шевовете на 6 степен натягане. Мерси за отговорите до тук.

Публикувай отговор