Проект за пещ за термообработка

Какво е нужно в работилницата за да правим ножове.

Модератори: Djigit, Rigor Mortis

Правила на форума
Във "Машини и инструменти" се обсъждат всички машини, инструменти и приспособления, необходими за ножарството.
Моля, преди да бъде зададен въпрос да се прегледат съществуващите теми. Функцията "Търсене" на форума може да Ви е от помощ!
Публикувай отговор
Съобщение
Автор
boykobg

Re: Проект за пещ за термообработка

#181 Мнение от boykobg » 25 Мар 2015, 17:23

И аз не съм запознат с логиката затова само предполагах. Смятам твърдението на gogotatoo за логично.

Аватар
QuePasa

#182 Мнение от QuePasa » 25 Мар 2015, 17:58

За контактор с нормално отворени контакти, свързваш изходите 5 и 6 на ЕСПАта към бобината на контактора А1 и А2. Съответно, за контактор с нормално затворени контакти, са изходите 7 и 8.
Уточнение: такъв терморегулатор, съм виждал само на картинка.
Схема на ЕСПАта:
https://drive.google.com/file/d/0B84UT7 ... sp=sharing

Аватар
danaec

#183 Мнение от danaec » 25 Мар 2015, 18:16

Ползваи контактор за сЛивовата / :D /верига. Някои регулатори имат 2 изхода за управлението на контактор/примерно/.Единя е отворен, другия затворен.При достигане на зададената температура се затваря отворения и отваря затворения.Ако едно нещо трябва да работи -примерно помпата на парния котел и се прецака регулатора.Никои не иска да му заври водата във парното.Та контакта от самосебеси се затваря и помпата работи нон стоп.Но всичко това трябва да се провери, щото не е задължително да е така-
Също някои имат захранване от 110 и 220v, та пак трябва проверка.
Ако я имаш схемичката на връзване е друга работа, по принцип те са залепени на регулаторите.

Аватар
гаден пухчо
Обратна връзка:

#184 Мнение от гаден пухчо » 27 Мар 2015, 21:40

Благодарности!Сега остава да си заърша проекта.
Пази ме,Боже,от приятели,от врагове сам ще се пазя!
http://ivan-rendakov.blogspot.com/

asenvr

#185 Мнение от asenvr » 28 Мар 2015, 10:30

Колега , винаги свързвай нагревателите на НОРМАЛНО ОТВОРЕНИТЕ контакти защото ако се получи някакъв гаф с управлението , или ти изгори бобината на контактора , нагревателите ще изключат , ако са на нормално затворен контакт ще останат включени и без управление.

Аватар
woody

#186 Мнение от woody » 04 Сеп 2015, 19:08

Търся помощ от човек, дето разбира от електрически пещи. Тук в София, защото по нета няма да стане. И двете ми ръце са отзад в тая област. :D
Проблемът е следния: При включване пещта ми показва 1305 градуса и упорито отказва да си промени мнението. С платинена термодвойка е и дигитална част. Не ми се ще да калявам на око, тъй че, ако някой може да се наеме срещу съответното заплащане, ще бъда много благодарен.
*HELP* *HELP* *HELP* *HELP* *HELP* *HELP* *HELP* *HELP* *HELP*
Пътечка към сайта ми:............... http://www.mk-jewel.com/index-bg.html[/url]

Аватар
danaec

#187 Мнение от danaec » 04 Сеп 2015, 19:27

Да не си натискал копчета по контролера.
Печката трътва ли да грее.

Аватар
woody

#188 Мнение от woody » 04 Сеп 2015, 19:46

Включва, но не започва да грее, тъй като контролера показва, че е достигнала максималната възможна температура. Опитах да й задам друга, но тя твърди че е нагрята вече.
Предполагам че е някаква дреболия, ама пусто като не му разбирам....
Пък този който ми я прави жена му изобщо не го допуска до мобилния му. Очевидно е зле човекът. Дано не съм прав.
Пътечка към сайта ми:............... http://www.mk-jewel.com/index-bg.html[/url]

asenvr

#189 Мнение от asenvr » 04 Сеп 2015, 21:43

Според мен ти е дефектирала термодвойката-установява се от всеки , който може да исползва мултицет.
Какъв ти е контролера.

Аватар
danaec

#190 Мнение от danaec » 04 Сеп 2015, 21:58

Зависи от контролера, някои показват само чертички при прецакана термо двоика.
Виж я къде влиза и и извади буксата, да се надяваме че е букса.Включи контролера и виж какво показва.Ако при извадена букса показва същото значи е двоиката.

Аватар
woody

#191 Мнение от woody » 04 Сеп 2015, 22:12

Туй добре, ама както обясних вече, не ги можем тия работи. Дайте някой жичкаджия, да изкара някой лев че да се рахатясам, а?

biolander
Обратна връзка:

#192 Мнение от biolander » 04 Юли 2016, 15:47

Да повдигна малко темата.
Тези дни приключих с моята андрешковска пещ. Целта ми бе да достига 850 градуса. За стомани дето искат по-висока температура ще си действам както досега, а именно ползвам жокер "обади се на приятел".
Контролера е китайчуга като показания от Тинко на десета страница, допълнително си поръчах термодвойки до 1200 градуса. Има и 40 A полупроводниково реле и един автоматичен предпазител 6А.
Самата пещ е направена от две издълбани тухли итонт - като съм се старал минималната дебелина на стената да не е по-малко 8-9 см.
Мисля че за тези градуси е ок, съвсем спокойно мога да си държа ръката на тухлите.
Камерата е около 3 литра, влизат ножчета до около 24-25 см.
Нагревателя е 800 вата - 19 см от калорифер. Поставен е върху две скоби за тръби, целта е може да се сменя с минимални усилия.
Пещта достигна 840 гр за около 25 минути. Пробвах едно якутче от сребрянка на 840 закали се добре (пилата бягаше по него), отпуснах го на 280 - изкарах го с цвят на теменужки, значи май работи точно. Понапънах го наляво-надясно, не се счупи, върна си формата - абе доволен съм.
Чудя се дали мога да стопя парче алуминий, че да сверя показанията.
Ето и снимчици. Ако някой се чуди кое-как и откъде, с радост ще се опитам да му обясня.
Ще иска малко температурен баласт, под формата на две дебели шини, защото едно по-тежко острие ще бутне температурата доста.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

За капак едно видео, от 400 до 500 градуса за около 2 минути *become senile*

Мисля си че за човек с 2-3 ножарски напъна на година ще върши работа, пък и да се счупи нещо, лесно може да се подмени.
Ти си длъжен да правиш добро от злото,защото то няма от какво друго да се прави - Робърт Пен Уорън
http://tzilkovi.wordpress.com

Аватар
danaec

#193 Мнение от danaec » 04 Юли 2016, 22:24

Правил съм го тоя номер. 5см итонг, при 850гр вътре, спокоино си държиш ръката върху итонга.Лошото е че се начупи на парчета при 2 включвания.Това ако държи на температура цена нямяше да има.
Като изолация е екстра.
Даже бях го шпакловал с теракол за камини 1200гр по разписание.

biolander
Обратна връзка:

#194 Мнение от biolander » 05 Юли 2016, 11:32

danaec написа:Правил съм го тоя номер. 5см итонг, при 850гр вътре, спокоино си държиш ръката върху итонга.Лошото е че се начупи на парчета при 2 включвания.Това ако държи на температура цена нямяше да има.
Като изолация е екстра.
Даже бях го шпакловал с теракол за камини 1200гр по разписание.
Ще си каже. Засега е на 3 такива нагрявания - няма поражения. Четох някъде, че тухлите са влажни като се купят и затова трябва да се сушат.
Моите бяха навън по дъжда в магазина, та ги държах отначало на около сто градуса няколко часа, направо се виждаше как излиза пара от тях.
Ти си длъжен да правиш добро от злото,защото то няма от какво друго да се прави - Робърт Пен Уорън
http://tzilkovi.wordpress.com

Аватар
RAZORBLADE
Обратна връзка:

#195 Мнение от RAZORBLADE » 21 Юни 2017, 17:56

Акълът в главата идва бавно и болезнено. Много е вероятно въобще да не се появи. Тогава ти остава само болката..........

http://nikovknives.com/
Изображение

Публикувай отговор