Електродвигатели

Какво е нужно в работилницата за да правим ножове.

Модератори: Djigit, Rigor Mortis

Правила на форума
Във "Машини и инструменти" се обсъждат всички машини, инструменти и приспособления, необходими за ножарството.
Моля, преди да бъде зададен въпрос да се прегледат съществуващите теми. Функцията "Търсене" на форума може да Ви е от помощ!
Публикувай отговор
Съобщение
Автор
Аватар
vlastelin

Електродвигатели

#1 Мнение от vlastelin » 05 Апр 2013, 19:52

Гледам хората си понаправиха гриндери, полир машинки и там те разни му електро диващини.
С какво мотори работите, за гриндерите? Аз лично търся поне 1,5kW 2800-3000 оборота силно желателно е да е български, надявам се да се сдобия и с предавателни шайби на различни нива. Търсих из фирмите, които продават, в Етрополе - нямам представа как са, един стар бобиньор сподели, че ту отваряли, ту затваряли, нямал представа от новото им производство. Май Silverman-a имаше 2,2кВ. За Електромаш Варна ги оплю, че купували китайски и сменяли табелките,колко е вярно не знам. В Пловдив имало фирма ама произвежда ли, търгува ли само.
Та който има разни стари, нови и каквито ако не му е проблем да сподели, моля.
Faber est quisque suae fortunae

Mora 1982

Re: Електродвигатели

#2 Мнение от Mora 1982 » 09 Апр 2013, 11:17

Ето колега http://www.elprommotors.com/index.php?lang=bgМоторите са им хубави до сега не съм имал проблем с тяхен мотор.Аз карам моя гриндер с 1,1кв 2880 оборота и нямам никакъв проблем откъм мощност

янко
Обратна връзка:

#3 Мнение от янко » 09 Апр 2013, 13:05

vlastelin написа:Гледам хората си понаправиха гриндери, полир машинки и там те разни му електро диващини.
С какво мотори работите, за гриндерите? Аз лично търся поне 1,5kW 2800-3000 оборота силно желателно е да е български, надявам се да се сдобия и с предавателни шайби на различни нива. Търсих из фирмите, които продават, в Етрополе - нямам представа как са, един стар бобиньор сподели, че ту отваряли, ту затваряли, нямал представа от новото им производство. Май Silverman-a имаше 2,2кВ. За Електромаш Варна ги оплю, че купували китайски и сменяли табелките,колко е вярно не знам. В Пловдив имало фирма ама произвежда ли, търгува ли само.
Та който има разни стари, нови и каквито ако не му е проблем да сподели, моля.
Имам шмергел излишен много е мощен трифазен
Изображение
Изображение

Аватар
vlastelin

#4 Мнение от vlastelin » 09 Апр 2013, 18:06

Не е лош, никак не е лош ма като нямам трифазен ток.

metero
Обратна връзка:

#5 Мнение от metero » 10 Апр 2013, 08:48

vlastelin написа:..ма като нямам трифазен ток.
Може да си купиш трифазен честотен регулатор , който работи от 220 волта. Е, ще струва горе-долу колкото 3 двигателя.
placet experiri

Аватар
vlastelin

#6 Мнение от vlastelin » 10 Апр 2013, 10:31

Благодаря, ще го имам в предвид. Аз да видя какво е онуй, че забравих как му се викаше, дет' защитава двигателя от токовите пренапрежения и прочие.

S.T

#7 Мнение от S.T » 10 Апр 2013, 11:08

vlastelin написа:Благодаря, ще го имам в предвид. Аз да видя какво е онуй, че забравих как му се викаше, дет' защитава двигателя от токовите пренапрежения и прочие.

Аз също търся ОНУЙ ,че двигателя ми изпуши преди два дена.И трябва да му сложа някаква защита.
IN VINO VERITAS

янко
Обратна връзка:

#8 Мнение от янко » 10 Апр 2013, 11:28

vlastelin написа:Благодаря, ще го имам в предвид. Аз да видя какво е онуй, че забравих как му се викаше, дет' защитава двигателя от токовите пренапрежения и прочие.
Максималнотокова защита струва 40 50 лева с пускател

Аватар
vlastelin

#9 Мнение от vlastelin » 10 Апр 2013, 16:47

янко написа:
Максималнотокова защита струва 40 50 лева с пускател
Пуснете някоя снимка, да видим за какво иде реч, сигурно не от онези ръзклонители със вградени защити
http://profesionalni-instrumenti.com/39 ... 000+V.html

baiivan3

#10 Мнение от baiivan3 » 10 Апр 2013, 17:23

http://vikiwat.com/puskateli-za-dvigatel.html

Това е,на първо четене. Гледай за такъв с бобина на 220 волта.
За ампеража ще погледна да видя колко беше,зависи от мотора.

S.T

#11 Мнение от S.T » 10 Апр 2013, 17:45

Утре ще отскоча до магазина .На 500метра е от мен.И на моя трябва да сложа ,че вече се опарих с 85лв за пренавиване.
IN VINO VERITAS

Аватар
danaec

#12 Мнение от danaec » 10 Апр 2013, 17:58

По добре си избери един автомотичен предпазител според табелката на мотора.Ще минеш по евтино, може и надеждно :D незнам ако ти се претакова центробежния ризключвател ще ти помогна ли нещо.Има едни настроиващи се защити за трифазни мотори, работят ина монофазно и те ще свършат работа

Аватар
vlastelin

#13 Мнение от vlastelin » 10 Апр 2013, 18:15

danaec написа:По добре си избери един автомотичен предпазител според табелката на мотора.Ще минеш по евтино, може и надеждно :D незнам ако ти се претакова центробежния ризключвател ще ти помогна ли нещо.Има едни настроиващи се защити за трифазни мотори, работят ина монофазно и те ще свършат работа
Дай инфо де къде, как, колко пари?

baiivan3

#14 Мнение от baiivan3 » 10 Апр 2013, 20:03

danaec написа:По добре си избери един автомотичен предпазител според табелката на мотора.Ще минеш по евтино, може и надеждно :D незнам ако ти се претакова центробежния ризключвател ще ти помогна ли нещо.Има едни настроиващи се защити за трифазни мотори, работят ина монофазно и те ще свършат работа
Автоматичните предпазители са във фиксирани големини, 6, 10, 16, 25, 32 ампера. Ако ти трябва 12 например как ще го намериш ,какво ще стане тогава, 85 лева за пренавиване каза колегата. Не това им е работата на тях. Пресен пример от наскоро изгоряла помпа и то на Грундфос. Нека на бъркаме бушон със защита.

янко
Обратна връзка:

#15 Мнение от янко » 10 Апр 2013, 20:11

Не става автоматичния предпазител действа на кьсо сьединение
Максималнотоковата действа и е през контактор по надежна е

Публикувай отговор