Светослав Душев / НЕШО/

Или галерия за ръчно направени от Вас ножове, кании, дръжки и всичко свързано.

Модератори: Djigit, Rigor Mortis

Правила на форума
Въф форума "Вижте какво и как направих!" се показват галерии със снимки на ръчно направени ножове, дръжки, кании и всякакви аксесоари за ножове от членове на форума. Покажете какво сте направили тук! :)

Не използвайте прекалено голям брой изображения, както и не публикувайте прекалено големи изображения, отнемащи много време за да се заредят.
Такива са изображенията по-големи от 200kb и размер по-голям от 600x600. Ако все пак се налага да въведете такова изображение, публикувайте го като линк!!!
Публикувай отговор
Съобщение
Автор
Аватар
нешо

Светослав Душев / НЕШО/

#1 Мнение от нешо » 10 Дек 2014, 11:21

Здравейте Колеги,
реших да си направя една темичка, в която да пиша разни неща и където да показвам разни неща.
Ще започна с плясването на част от моите творения, почти в хронологичен ред, които съм поствал тук и там.
На първата композиция са ножове, които съм изработвал в края на миналия век, а първото ми по-сериозно сечиво/ сега не намерих снимка, ще я сложа по-късно/, ни рак, ни риба, което кръстих БГ мачете/някой може да си спомня/ и съм изработил през 1988/89 г. чрез шляпане върху наковалня/ползвам го и до днес/

Изображение

Следващите са от втория ножарски период в живота ми:

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
h[img]ttp://media.snimka.bg/s1/4131/034505878.jpg?r=0[/img]
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
h[img]ttp://media.snimka.bg/s1/4131/034505925.jpg?r=0[/img]
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Следва продължение:
Последно промяна от нешо на 10 Дек 2014, 11:30, променено общо 1 път.

Аватар
greco93

Re: Светослав Душев / НЕШО/

#2 Мнение от greco93 » 10 Дек 2014, 11:24

Адаш, браво, харесват ми тез ножлета ! Продължавай *DRINK*
Аз съм това, което ти ще бъдеш, а ти си това, което аз бях !

DIKISANA

#3 Мнение от DIKISANA » 10 Дек 2014, 12:05

Поздравления - и на мен някой модели ми допадат - Продължавай да твориш !

Аватар
kr.bonev

#4 Мнение от kr.bonev » 10 Дек 2014, 16:44

Честно казано ,всичките ми харесват! Изчистени работяги ,супер са ножовете! *BRAVO* *BRAVO* *BRAVO*
Искам да те питам ,тези нитове купуваш ли ги или си ги правиш, защото много ме кефят?Имам предвид снимката с четирите ножа.
Не вземай живота твърде на сериозно, жив от него няма да се измъкнеш !

Аватар
нешо

#5 Мнение от нешо » 10 Дек 2014, 17:13

Тези нитове купувам от " Крепежни ...", водят ги гайка-нит, показвал съм ги:

Изображение

Аватар
gandalf

#6 Мнение от gandalf » 10 Дек 2014, 17:52

Чудесна серия, при това със собствен стил! *BRAVO* *BRAVO* *BRAVO*
А сега де, крепежни *DONT_KNOW* Не бях чувал за гайка-нит - и ето че имам нов обект за търсене (а за кои крепежни... говориш? Наблизо са ми НИС)
pedo mellon a minno

maitora
Обратна връзка:

#7 Мнение от maitora » 10 Дек 2014, 18:53

*THUMBS UP*

Аватар
vlastelin

#8 Мнение от vlastelin » 10 Дек 2014, 19:10

gandalf написа:Чудесна серия, при това със собствен стил! *BRAVO* *BRAVO* *BRAVO*
А сега де, крепежни *DONT_KNOW* Не бях чувал за гайка-нит - и ето че имам нов обект за търсене (а за кои крепежни... говориш? Наблизо са ми НИС)
Нит-гайка Страшно са удобни ако трябва някъде да завиеш нещо а нямаш дебелина на материала или има периодично сваляне и за много други неща.
Faber est quisque suae fortunae

Аватар
нешо

#9 Мнение от нешо » 10 Дек 2014, 20:00

Точно от НИС/или Ниси/ ги купувам и все се каня да се отказвам от тези нитове, но много хубава визия докарват. Иначе работата с тях е много неблагодарна.

Аватар
woody

#10 Мнение от woody » 10 Дек 2014, 20:20

Прогреса в сравнение с първия период е видим. Имаш още малко за доизчистване във формите и линията, предимно от горната страна, но всяко нещо с времето си. *THUMBS UP*
Пътечка към сайта ми:............... http://www.mk-jewel.com/index-bg.html[/url]

Аватар
нешо

#11 Мнение от нешо » 11 Дек 2014, 19:25

нешо написа:
Следва продължение:
Така нареченото БГ или Соц. мачете/т.е. има историческа с-ст/, снимките са стари:

Изображение
Изображение
Изображение

Наскоро ми попадна един високотемпературен силикон/по скоро уплътнител/ и заумувах, дали няма да може да се използва за обмазка при закаляване/дават му да издържа до 1500 град. С. Направих една проба, като преварително напръсках острието с високотемпературен спрей, обаче върху спрея силикона залепва трудно, а и съхне много бързо. Все пак направих експеримента:

Изображение
Изображение

Вижда се, че обмазката е изиграла определена роля. Зачистването е само с домакинска тел. Закаляването извърших в огнище и мисля, че ако се закалява в ел. пещ, то резултата ще е друг.
Почти веднага направих втори опит, като директно обмазах острието. Така силикона лепне доста по-добре, отгоре напръсках със спрей. Резултата е малко по-добър/снимки после, че не са качени/

M.G

#12 Мнение от M.G » 11 Дек 2014, 20:38

Тези 1500 не са ли по фаренхайт

Аватар
woody

#13 Мнение от woody » 11 Дек 2014, 22:34

Обмазано по този начин, без да оставиш поне 5-6 мм. от режещия ръб открит, трудно ще го калиш. :D
Пътечка към сайта ми:............... http://www.mk-jewel.com/index-bg.html[/url]

Аватар
нешо

#14 Мнение от нешо » 11 Дек 2014, 23:17

Категорично говорим за Целзий.
Обмазано по този начин, острието придоби отлична закалка. Завършения продукт остава при мен като мостра, тъй като острието почти незабележимо се изкриви, ще го покажа със следващите снимки. На 07.12. имах слука( 120 кг глиган), та тествах това острие. Да кажа, че се държи перфектно, ще бъде много банално, стоманата е 1.4112.
На следващото острие не обмазах режещия ръб, напръсках го със спрей, не усещам разлика в закалката. Може би забележката на Мишо ще има резон при друга стомана. Аз също разсъждавах върху това, затова направих двата експеримента.

M.G

#15 Мнение от M.G » 11 Дек 2014, 23:54

нешо написа:Категорично говорим за Целзий.
До такива температури издържат само керамичните материали.И като видях силикон/уплътнител малко се зачудих,.Някой нова химия от типа на силиконите до 800 градуса целзий може и да са измислили и то доста трудно,но до 1500 ще е направо революция/и няма да е на пазара още 50 години...
Бях гледал подобен продукт http://www.selena.bg/cms/?__page_id=1856, но той е само водно стъкло и керамики.Предполагам и твоят е подобен.
Супер са ножчетата *THUMBS UP*
*DRINK*

Публикувай отговор