Малко смях и от мен.

Или галерия за ръчно направени от Вас ножове, кании, дръжки и всичко свързано.

Модератори: Djigit, Rigor Mortis

Правила на форума
Въф форума "Вижте какво и как направих!" се показват галерии със снимки на ръчно направени ножове, дръжки, кании и всякакви аксесоари за ножове от членове на форума. Покажете какво сте направили тук! :)

Не използвайте прекалено голям брой изображения, както и не публикувайте прекалено големи изображения, отнемащи много време за да се заредят.
Такива са изображенията по-големи от 200kb и размер по-голям от 600x600. Ако все пак се налага да въведете такова изображение, публикувайте го като линк!!!
Съобщение
Автор
Hadean

Re: Малко смях и от мен.

#31 Мнение от Hadean » 19 Ное 2014, 18:10

ецване стоунуош оксидиране някакво покритие на принципа на галваничната клетка

Аватар
Kai Ren

#32 Мнение от Kai Ren » 28 Ное 2014, 13:41

И това го облякох миналата седмица . Но както винаги ,,,работа , умряла батерия на фотото...умряло време та чак сега го снимах . Пък и доста време се чудих изобщо заслужава ли си , че с подръчни материали и без всякакъв опит нещата са ...весели . Ама все пак има нужда и да се посмеете на нещо :)

Изображение
Don't smell the flowers.
They're an evil drug to make you lose your mind.

Аватар
Kai Ren

#33 Мнение от Kai Ren » 23 Дек 2014, 18:25

Хайде малко празничен смях . Ей това чудо като начало не мислих да е изобщо нбещо // учих се как се реже с ъглошлайф . Ама като го гледах че скучае из мазето реших да поекспериментирам и с него . Стана нещо странно ни нож ни сатър .. абе смехория някаква ;) Цялото стана 26.5 санта дълго , от което 13.5 острие . 4 см широко и 5 дебело . Опитах да го направя някак си по-грубо ама нещо май не стана . А за скосяването от горе ... и аз не знам защо го дялках :) Дръжчицата от запасите орехче ( да си призная изненадах се че стана доста удобна) . А да бе .. материала ... супер секретна ресорна 65г стомана закалена на 55 единици при небезизвестното мотокарче в пловдив . ( Не че ги закаляват с мотокар де .. това щеше да е извратено даже и по мойте стандарти )
Толкоз .. смейте се на воля ;)

Изображение

Изображение

Хмм стана малко по-тежко откъм острието отколкото ми харесва ама какво да го правиш ..

Изображение

И след като го позаточих ето малко следи от забавления на балкона преди жената да ме е пребила .

Изображение

А ... хмм .... помагача даже не съм го усетил кога се е намъкнал в кадър :)
Don't smell the flowers.

poison25

#34 Мнение от poison25 » 23 Дек 2014, 18:41

Екстра е работягата ,солиден и изчистен. *THUMBS UP*

Аватар
Kai Ren

#35 Мнение от Kai Ren » 23 Дек 2014, 18:46

По-скоро опростен . Кат не ми стигат силиците да го нашаря кат майсторите ... :)

( да уточня .. всъщност мога да го нашаря ... но със сигурност няма да искате да видите какво е станало , впрочем аз също :-X ) :)
Don't smell the flowers.

Hadean

#36 Мнение от Hadean » 24 Дек 2014, 12:42

Лично на мен ми допада , има естествено още доста неща за доизчистване , но личи старанието . Опростен казваш , аз специално харесвам предимно изчистените ножове , вдъхват доверие . *DRINK*

Аватар
Kai Ren

#37 Мнение от Kai Ren » 24 Яну 2015, 16:16

Да открия и аз сезона за резили и резила :)

Едно непретенциозно ножче 12 см острие , 11.5 дръжка широко 30 мм в най-тлъстата част и дебело 3 мм . Стоманата 65г ( знам че не е на нивото тук ама нали се уча .. пък и ми харесва как се държи някак си . ) закалена на 55 рихтера . Дръжката -каучуково дърво. Изпи ми всичкото ленено масло гадинката , как не се удави не знам . :) Прав скос със съъвсем лек вторичен ( на колкото дойде градуса ). Брех прихванал съм и аз разни изчанчени думички явно ;) Бе остричко стана . За бъзика реших да пробвам номера с мокрия вестник и то взе че стана .... малко трудно ама го реже :)
Само не ме биийте за снимките ...жената ги прави . То ако бях аз нищо нямаше да се види :)

Изображение

Изображение

и естествено за къде съм без помагача .. макар жената да не му дава да полира остиета с опашка :)

Изображение

П.С. Само за статистиката .Да отбележа че май ми влияете лошо . Усещам се че напоследък ми става по-интересно да изтезавам железата докато не се превърнат в нещо режещо отколкото да ги ползвам ... хлип . :)
Don't smell the flowers.

Аватар
tedkoe30

#38 Мнение от tedkoe30 » 24 Яну 2015, 16:35

много хубав и изчистен *THUMBS UP*

Аватар
kr.bonev

#39 Мнение от kr.bonev » 24 Яну 2015, 18:18

Чудесен нож с хубава форма!Стоманата си е много хубава ,само дето иска мръва а не домати :D. За статистиката -и по-зле ще става! И аз така направих един на майтап и вече втора година мерака не минава! Успех! *THUMBS UP*
Не вземай живота твърде на сериозно, жив от него няма да се измъкнеш !

Аватар
woody

#40 Мнение от woody » 24 Яну 2015, 19:45

Приятно се е получило. Доста по-добре от предишния. За мен поне. ;)
Пътечка към сайта ми:............... http://www.mk-jewel.com/index-bg.html[/url]

Аватар
vlastelin

#41 Мнение от vlastelin » 24 Яну 2015, 21:57

Много хубаво е станало. Чудесно изпълпънение.
Faber est quisque suae fortunae

M.G

#42 Мнение от M.G » 24 Яну 2015, 23:26

Kai Ren написа: Стоманата 65г ( знам че не е на нивото тук ама нали се уча .. пък и ми харесва как се държи някак си . ) закалена на 55 рихтера .
Поздравления за ножчетата *THUMBS UP* *DRINK* .И че не си се хвърлил на някоя космическа стомана,по общото течение.Тука нивото е малко като на абитюренските балове/на гол тумбак...чифте пищови/.65Г може и на 60 HRC да се остави,може и за по късите 58 HRC,за по дългите 55/57. И разбира се че реже и става за нож/от колонизирането на Америка всичкия дивеч е одран само с въглеродни стомани,и то доста успешно :D само бизоните бяха към 60 милиона .Бразилските мачетета са от подобна стомана и мисля че бяха на 52 HRC./и който е ползвал знае за какво става въпрос,върши си чудесно работата,а твърдостта е по ниска за да има еластичност острието и да не останеш само с дръжка в ръката след първия удар,просто практиката го е наложила/.55/57 HRC е била предпочитана от работещите в Родопа.Вярно че ръждясва ,но който е ножоман ще си подсуши ножа след работа.И след няколко тръквания по бруса или масата пак е остра, а не да се чудиш къде да търсиш диамантени точилки,ако е някоя щампова стомана/за рязане на ламарина/ три пъти по износоустойчива от Х12 примерно/и съответно толкова пъти по трудна за точене.
Има голямо предлагане и разнообразие на стомани и фирмите спекулират с най новата си такава за да я продадат и да бъдат актуални/а допреди няколко години са рекламирали като най добрата тази,която сега отричат/.Като при модните колекции при дрехите,новата е по добра :D /а се забравя основното им предназначение,дрехите да топлят ,а ножовете да ни свършат работа.Ако сме в Монако цената няма значение ,но у нас не е така.Но пак всеки абитюарент иска да е с мерцедес ,а може и да няма 5 лева в джоба,ама е с мерцедес :D /и не че ще го кара с 300 км,щот няма къде,но поне ще се покаже.С 65 Г може да си направите нож ,който да върши чудесно работа и цената и намирането и също са добри.
Успех и *DRINK*

Аватар
Djigit

#43 Мнение от Djigit » 28 Яну 2015, 04:13

Дискусията за стоманите преместена тук: http://knivesbg.com/forum/viewtopic.php ... 20#p139587

Kai Ren, за ножа *THUMBS UP*
НЯМА ВЛАСТ НАД ОНАЯ ГЛАВА ЩО Е ГОТОВА ДА СЕ ОТДЕЛИ ОТ РАМЕНЕТЕ СИ. Хр.Ботев
"Knívleysur maður er lívleysur maður" - Ферьорска мъдрост
Превод: Човек без нож, е човек без душа
Няма "фили" и "фоби", има хора и боклуци.

Аватар
Kai Ren

#44 Мнение от Kai Ren » 28 Яну 2015, 09:49

С малко закъснение ( работа какво да се прави ) . Благода ря ви за отзивите . То че кусури има тонове .. Малко по малко гледам да ги отстранявам и така като гледам след някоя годинка може и да стане нещо ;) Сега като гледам е момента да ви благодаря на всички за съветите които сте ми дали и за тези дето не знаете че сте ми дали :) Колкото до стоманата ..ами това имаше достъпно в А.Стойлов . ;) Честно казано търсих и аз шх15 обаче най тънкото беше 7 мм а то ми идва малко в повече . Пък за условия за коване в мазе 2.5 на 3 без прозорче даже изобщо няма да споменавам :)

П.П. Джигите не махай моля те линка към дискусията дето я заформниха майсторите че ми е интересна и ще има после да я търся из форума ;)
Don't smell the flowers.

ангел иванов

#45 Мнение от ангел иванов » 28 Яну 2015, 09:52

Колега ,котето ти е разкошно,много е красиво!

Публикувай отговор