Тема за поръчки на ръчно изработени ножове и други.

Или галерия за ръчно направени от Вас ножове, кании, дръжки и всичко свързано.

Модератори: Djigit, Rigor Mortis

Правила на форума
Въф форума "Вижте какво и как направих!" се показват галерии със снимки на ръчно направени ножове, дръжки, кании и всякакви аксесоари за ножове от членове на форума. Покажете какво сте направили тук! :)

Не използвайте прекалено голям брой изображения, както и не публикувайте прекалено големи изображения, отнемащи много време за да се заредят.
Такива са изображенията по-големи от 200kb и размер по-голям от 600x600. Ако все пак се налага да въведете такова изображение, публикувайте го като линк!!!
Публикувай отговор
Съобщение
Автор
Аватар
marincheshki

Re: Тема за поръчки на ръчно изработени ножове и други.

#46 Мнение от marincheshki » 17 Фев 2012, 07:23

SashoA написа:
marincheshki написа:Дедо Сачмо много добър е станал. Харесва ми, че не си го изшкурил напълно, а си оставилострието да загатва, че е дърто *THUMBS UP*
то щото тоя д :D ето го е ковал му е съученик....и те така *ROFL*
Знаех си аз... заедно са били четници в четата на Филип Тотю
Ако искаш да победиш целия свят, победи самият себе си.

bivanov

#47 Мнение от bivanov » 26 Фев 2012, 21:36

Здравейте,
Както обещах поствам снимки на ножа, който бях поръчал на Тинко за подарък. Малко закъснях с поставянето на снимките, но по-добре късно отколкото никога. :D Отново огромни благодарности на Razorblade за темата и на Тинко за изработката.

http://imageshack.us/photo/my-images/267/p1080780m.jpg
http://imageshack.us/photo/my-images/403/p1080746m.jpg
http://imageshack.us/photo/my-images/268/p1080742t.jpg
http://imageshack.us/photo/my-images/849/p1080784t.jpg
http://imageshack.us/photo/my-images/405/026200928.jpg
Последно промяна от bivanov на 27 Фев 2012, 11:13, променено общо 1 път.

Аватар
marincheshki

#48 Мнение от marincheshki » 27 Фев 2012, 01:17

Еййй как пък не снима ножа поне веднъж цял...
Ако искаш да победиш целия свят, победи самият себе си.

bivanov

#49 Мнение от bivanov » 27 Фев 2012, 11:14

Апаратът ми снима само на половина ;)

Аватар
arangelis

#50 Мнение от arangelis » 07 Мар 2012, 17:58

sa4mo написа:Миии...май стана на колегата кулака..
Изображение
Изображение
Изображение
..още снимки - тук: http://sa4mo.snimka.bg/hobby/karakulak- ... 3.26281855 ..ще кача и още - много са, ама разпръснати - в ОтопатАрата, в служебния, и в този комп, със здраве!
Аз имам още един за правене,малко по-голям,снимки снимки ще кача утре,че сега ми го докараха,а пък ти ще качиш, като го пооправиш ;) така и така си загрял на "кулаци"....само дето от 21 век ще те "метна" в 19.
„Слънчевата светлината мисли, че е по-бърза от всичко, но греши. Без значение колко бързо пътува тя, тъмнината винаги е там първа и я чака.“

Аватар
arangelis

#51 Мнение от arangelis » 08 Мар 2012, 18:22

„Слънчевата светлината мисли, че е по-бърза от всичко, но греши. Без значение колко бързо пътува тя, тъмнината винаги е там първа и я чака.“

Аватар
arangelis

#53 Мнение от arangelis » 08 Мар 2012, 20:07

дръжката е правена сега/новодел/ и е много неудобна,двата чирена не са симетрични и направо убива в ръката,само за гледане става,ама аз искам "кулаците"да могат да се използват по предназначение(гледах твоя клип дето цепиш дърва,работиш си без никакво усилие),това определено не е дръжка за моята ръка.А кания искам, защото не мога да ги слагам в пояса на носията така.

Аватар
Angel

#54 Мнение от Angel » 08 Мар 2012, 20:11

arangelis написа:
дръжката е правена сега/новодел/ и е много неудобна,двата чирена не са симетрични и направо убива в ръката,само за гледане става,ама аз искам "кулаците"да могат да се използват по предназначение(гледах твоя клип дето цепиш дърва,работиш си без никакво усилие),това определено не е дръжка за моята ръка.А кания искам, защото не мога да ги слагам в пояса на носията така.
Това променя нещата- мислех, че чирените са автентични...
Колкото до цепенето на дърва, не със всеки каракулак ще стане... Оня от клипа е 11мм дебел, 45мм. широк и към килограм тежък! 8-)

Аватар
arangelis

#55 Мнение от arangelis » 08 Мар 2012, 20:17

Ножа е със обща дължина 49 см,само на острието 33 см,дебелина около 9 мм и изтънява.широчина 3,5 см,a колко тежи не съм го мерил,ама има около 800 грама
Последно промяна от arangelis на 10 Мар 2012, 19:27, променено общо 1 път.

Аватар
Angel

#56 Мнение от Angel » 08 Мар 2012, 20:19

arangelis написа:Ножа е със обща дължина 49 см,само на острието 33 см,дебелина около 90 мм и изтънява.широчина 3,5 см,a колко тежи не съм го мерил,ама има около 800 грама
Значи дървата няма да му са опрат... :D

magnus

#57 Мнение от magnus » 08 Мар 2012, 20:43

Ми че дръжките на тия ножки по принцип са си неудобни, едни кръгли такива, като на метла.

Аватар
Angel

#58 Мнение от Angel » 08 Мар 2012, 21:01

magnus написа:Ми че дръжките на тия ножки по принцип са си неудобни, едни кръгли такива, като на метла.
Глей ся как ме дразниш... :D не били удобни дръжките...
Мчи то нема по- удобна дръжка при сечене, контрата е отзад и не позволява да изпуснеш ножа. Глей къде ми сочи пръстчето-

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

magnus

#59 Мнение от magnus » 08 Мар 2012, 21:20

Кръгло сечение, е по-удобно от елипсовидно ли?.. еле при някои модели, дето са с доста малка широчина на танга, пък дебели. За контрата не отврям дума. За какво дразнене говориш *JOKINGLY*? Мен също са ми фетишлийски, казвал съм го не веднъж, това обаче съвсем не ги прави хубави, практични, или чак красиви. Имам си обяснение за мен си, защо са толкова кръгли дръжки, но ще го спестя.. за справка Босненските ножки от този тип.

Аватар
Angel

#60 Мнение от Angel » 08 Мар 2012, 21:38

magnus написа:Кръгло сечение, е по-удобно от елипсовидно ли?.. еле при някои модели, дето са с доста малка широчина на танга, пък дебели. За контрата не отврям дума. За какво дразнене говориш *JOKINGLY*? Мен също са ми фетишлийски, казвал съм го не веднъж, това обаче съвсем не ги прави хубави, практични, или чак красиви. Имам си обяснение за мен си, защо са толкова кръгли дръжки, но ще го спестя.. за справка Босненските ножки от този тип.
За дразненето е майтап, бе :D *DRINK* при тънкия танг, верно е кофти, ама те са и малки по размер като цяло ножките тогава и стават само за рязане на мезета. А за красотата- аз наистина ги намирам красиви... :-[ нещо съм повреден, явно...

П.П. Нощес сънувах, че подарявам нож за осми март на жената... :-[ :-X

Публикувай отговор