Hof

Или галерия за ръчно направени от Вас ножове, кании, дръжки и всичко свързано.

Модератори: Djigit, Rigor Mortis

Правила на форума
Въф форума "Вижте какво и как направих!" се показват галерии със снимки на ръчно направени ножове, дръжки, кании и всякакви аксесоари за ножове от членове на форума. Покажете какво сте направили тук! :)

Не използвайте прекалено голям брой изображения, както и не публикувайте прекалено големи изображения, отнемащи много време за да се заредят.
Такива са изображенията по-големи от 200kb и размер по-голям от 600x600. Ако все пак се налага да въведете такова изображение, публикувайте го като линк!!!
Публикувай отговор
Съобщение
Автор
Hof

Hof

#1 Мнение от Hof » 23 Апр 2011, 21:35

Изображение

Композитно острие от 14 или 16 слоя , пакета е съставен от стари банцигови ленти и ножовки от двете страни по едно по една шина от незнаен произход . Пакета е събиран без заварка с електрожен ,просто съм го връзвал със стоманена тел , в процес на коване се извъртя като папиенка на хармоника и ко събирах с боракс , така че е полу трасиран :D , ковано е острието в моето самоделно огнище с ръчна духалка , тоест без ток става цялата работа.
Останалото също на ръка, пили , камани, шкурка. Непровари -няма
Закален в масло. В момента реже като дзвер предполагам заради градуса на скоса, тоест не мога още да коментирам качествата на ножа, ще видим , ако е станало нещо ще е от късмет както казва Дедото :D
Гарда е неръжд от 440 в ,тои и в основата му има ефект от ецване , стандартно ХЖ -лак.
Дръжката е от любимата ми черница , малко байц, шкурка , восъчна баня .
Размери :
Дължина на ножа: 22.5 см
на острието : 10.6 см
дебелина : 2.5 мм
Ръката на снимката е на брадчеда а той е бая висок с огромни лапи :D
Ако има нещо питайте . Живи и здарви ако дойда на язовира , ще го домъкна с мен .
Последно промяна от Hof на 13 Авг 2011, 17:21, променено общо 2 пъти.
"Древние знали намного меньше нас, но гораздо больше понимали"
Изображение

Аватар
SashoA

Re: Hof

#2 Мнение от SashoA » 23 Апр 2011, 21:57

Поздравления,Хоф!Значи квото и да кажа ще е малко.Сега нарисувай едно голямо копче/ти поне ще го нарисуваш добре/,натискай го и да се почва бълването на продукция.И да полееш продукцията задължително за да не се разлепи :)
huntersiaИзображение

Hof

#3 Мнение от Hof » 23 Апр 2011, 22:02

SashoA написа:Поздравления,Хоф!Значи квото и да кажа ще е малко.Сега нарисувай едно голямо копче/ти поне ще го нарисуваш добре/,натискай го и да се почва бълването на продукция.И да полееш продукцията задължително за да не се разлепи :)
Благодаря но честно казанно не смятам да продавам ножове , поне в близко време , не ми е целта това в момента ,сега се уча това са учебни неща така ги въсприемам. А и количествата не ме интересуват аз никога не съм си поставял за цел да завърша един нож на всяка цена , реално за това врме съм направил само 5 ножа , обаче е имало доста халостни опити .
Последно промяна от Hof на 23 Апр 2011, 22:05, променено общо 1 път.
Изображение

poison25

#4 Мнение от poison25 » 23 Апр 2011, 22:03

красота,изчистен , основно с подръчни материали ,лъха си първичното в него
*BRAVO*
така му се изкефих че омотах словореда

koki

#5 Мнение от koki » 23 Апр 2011, 22:19

Браво майсторе, добре си ги барнал! *THUMBS UP*

Аватар
woody

#6 Мнение от woody » 23 Апр 2011, 22:24

Кеф, кеф.... голям кеф!
Хайде честито.
Хубава рисунка е извадил тоя с големия задник. *YAHOO*
Пътечка към сайта ми:............... http://www.mk-jewel.com/index-bg.html[/url]

kova4ev

#7 Мнение от kova4ev » 23 Апр 2011, 22:24

Хоф-е,честито! Много се радвам за теб,майна,защото правиш всичко с желание,мерак и без грам корист.
На ръка с пили и шкурки,казваш... Попсува ли доволно *wallbash* ?

BorisPetrov

#8 Мнение от BorisPetrov » 23 Апр 2011, 22:29

Ти може да не искаш бройка, ама тука тайфата дебне и чака :)
:D
Не е лош, чакам следващия :)
МОЯТ ЛЪК - Българският форум за лъкове от естествени материали
Traditional Bulgarian Knives - Фейсбук страница за традиционни български ножове
Balkan Knives Bazaar - Балканска група за търговия на ножове!

magnus

#9 Мнение от magnus » 23 Апр 2011, 22:44

Кат' та е срам да си поискаш, пускай ги даром, ама повечко да има, че ша са избием биля. Понабъбнал е броя на дипломатите нещо тука, нема ред.
Оня, първия, по ме кефи май, тоя зарад' комерсиалната шарка, дървото не му седи *JOKINGLY*.
Ама бива де. Хубав е, много е хубав.
Да не навлизаме много много в една сфера, дето се спряга напоследък, ама си е грубоват стил, като на един друг дето се други му виновни, че такъв го искали :D.

ovcharq

#10 Мнение от ovcharq » 23 Апр 2011, 22:58

Mного ми харесва,северно излъчване има :)
Если человек идиот -это надолго

kova4ev

#11 Мнение от kova4ev » 23 Апр 2011, 22:59

magnus написа: Понабъбнал е броя на дипломатите нещо тука, нема ред.
Да им раздаваме номерца,викам.И там келепир има..

Аватар
evgeni
Обратна връзка:

#12 Мнение от evgeni » 23 Апр 2011, 23:04

Поздравления Hof
Много добре са се вързали цветовете, въобще всичко гали окото.
Аз бих позагладил още дръжката, в смисъл- да се маАнат деругите от шкуркатаИзображение и следата от стягата :P
Изображение

Изображение . . . . . . . . . . . . . ас по социалните мрежи : Изображение Изображение Изображение Изображение

Аватар
нешо

#13 Мнение от нешо » 24 Апр 2011, 07:18

Абе гледам.., мисля.., трик ли има някакъв или само аз не съм в час. Явно и двете. Та ножа гледа на една страна, а си показва и двете бузи. Оп, забравих да кажа евалла. Ама само за острието, щото обикновено не съм много тактичен, а дръжката не ми харесва. Всъщност и трябва много малко. То и аз пра'я едни ножовИ, ма още ма а срам да ги показвам по сериозните места / това беше кат' две думи за мен, щот' съм непознат/. Поздрави и нови творчески успехи /както се казваше едно време/.

Аватар
badbug

#14 Мнение от badbug » 24 Апр 2011, 09:28

Много е хубаво.Браво *THUMBS UP*
Дръжката удобна ли е така с дебело дупе ?
Харева ми че е нож готов за работа ;)
Присъединяван се към чакащите следващия ти нож и се надявам да е по скоро де :)

Hof

#15 Мнение от Hof » 24 Апр 2011, 09:50

Благодаря за коментариите и добрите думи. Сега да отговоря

woody Ами всъщност ако не ти не беше дошъл да ми покажеш това онова , едва ли бих спретнал това острие сега и нещата биха се проточили защото понякога минава много врме да разбереш сам някакви дребни но важни неща които испускаш , аз видях и това беше ценно , да ти кажа честно аз на живо преди ти да дойдеш не съм виждал даже някой да кове :D . Даже гарда е направен от шината която ми подари , с една дума ти си отговорен за много неща .
kova4ev
Псувах *CRAZY* признавам .
magnus
Грубоватия стил идва естественно , не е търсен , ако самоцелно правя нещо просто да стои диво то ще изглежда като бутафория няма да е истинско да е живо (Дедото да кротува :D ) , затова просто внимавам с същоста в процеса , затова се опитвам да правя всичко "диво" с максимум лично присътствие и всеки от тези процеси остава отпечатък от коването до оформянето с пила и камък , завършителните работи . Но не е самоцел или поза .
Как да ти дам пример , струва ми се че това е толкова различно колкото примерно да натиснеш копче и да пуснеш бомба която унищожва цяло село или това да заколиш врага си като агне прерязвайки му шията .

evgeni Това не са деруги от шкурката следи от друго е там имаше намотано въже мислих да направя един ефект с байцване сетне не се заличи абсолютно .
а и няма петно от стяга не съм ползвал някво местириозно е излизи след восъка вече :D Дръжката е абсолютно гладка и мазна , структурата на дървото дава грешна предства а и липса на бликове (беше на залез вече когато снимах-мека светлина) Ще го донеса на събор ще видиш как е на реално.

нешо Просто е завъртяна снимката огледално и това е . За дръжката какво да кажа и аз не съм напълно доволен от нея основно заради това че в началото не обърнах нужното внимание на шарката и посоката и което при черницата е важно защото има много отчетливи пътечки .

badbug В процес на търсене съм отностно ергономиката на дръжките които хем да бъдат удобни хем да отговарят на търсената визия. мисля че е удобна за подобен нож с не много длъго острие защото има един хват основен при този нож където "дупето" много удобно ляга в дланта, но знаеш че трябва да се пипне на живо , а и хора всякакви ръце всякакви и нужди от ножа също . Знам само че ако работя с един нож по дълго време ще искам дръжката да е по тънка , ама и ножа ще е друг . Но това ако съм готвач (бил съм и това :D ) и цял ден бачкам с него
Изображение

Публикувай отговор