Копие

Или галерия за ръчно направени от Вас ножове, кании, дръжки и всичко свързано.

Модератори: Djigit, Rigor Mortis

Правила на форума
Въф форума "Вижте какво и как направих!" се показват галерии със снимки на ръчно направени ножове, дръжки, кании и всякакви аксесоари за ножове от членове на форума. Покажете какво сте направили тук! :)

Не използвайте прекалено голям брой изображения, както и не публикувайте прекалено големи изображения, отнемащи много време за да се заредят.
Такива са изображенията по-големи от 200kb и размер по-голям от 600x600. Ако все пак се налага да въведете такова изображение, публикувайте го като линк!!!
Съобщение
Автор
Аватар
woody

Копие

#1 Мнение от woody » 21 Апр 2011, 17:18

Ей такава една поръчка се появи изневиделица.
Копие в японски стил, на който аз, разбира се, не се сдържах да не се изкъкам.
Тая дългата джаджа отзад трябва да влезе в специално пригодено гнездо на дръжката и инструмента е готов за усмъртяване на... някой законотворец да речем.
Стотина слоя дамаск, който едва се чете и 65Г за сърцевина, защото това чудо след съответното отвръщане трябваше да притежава известна гъвкавост.
Трябваше освен това да става както за боцкане, така и за бръснене, тъй че го позаточих.
Айде сега, който смее да хвърля камъни, щото аз вече хвърлям копия. :D

Изображение
Пътечка към сайта ми:............... http://www.mk-jewel.com/index-bg.html[/url]

BorisPetrov

Re: Копие

#2 Мнение от BorisPetrov » 21 Апр 2011, 17:22

:D Бат Мишо, не издържам....
:) Хвърлям един камък-бумеранг :)
Къде е мрежичката *JOKINGLY* ?

МНОГО МИ АРЕСВА! Да му се доще на човек да стане копиехвърляч!
МОЯТ ЛЪК - Българският форум за лъкове от естествени материали
Traditional Bulgarian Knives - Фейсбук страница за традиционни български ножове
Bulgarian Knives Bazaar - Българска фейсбук страничка за свободна търговия на ножове!

Аватар
zoso

#3 Мнение от zoso » 21 Апр 2011, 17:39

woody написа:...Айде сега, който смее да хвърля камъни, щото аз вече хвърлям копия. :D
Да хвърля който разбира от копия. Аз нито знам какви качества трябва да има едно острие за копие, нито ги знам японците какви традиции имат за техните си копия. :)
Това, което си показал е поръчка от клиент. Иначе на мене ми прилича на дамаскова кама без дръжка с много дълга опашка и странна форма като на кухненска ваза. :P
Изображение

Аватар
Baian
Обратна връзка:

#4 Мнение от Baian » 21 Апр 2011, 19:20

Еми качества..
Там дето е кръгчето е местото дето трябва да се счупи копието, ако е дебело и не се счупи се чупи на границата между дърво и втулка. Иначе има няколко типа европейските са с мека сърцевина и остър режещ ръб. Японските не знам може да са с твърда сърцевина и шарения отстрани...
Мен японските са ми много странни те са повече пика отколкото типично си копие за мушкане.

Другия път едно такова да направиш, може и авторски елементи да му вкараш
http://www.thorkil.pl/noze/Ja/3h.jpg
Bloðvítnir-Die das Blut bezeugen können

poison25

#5 Мнение от poison25 » 21 Апр 2011, 19:22

изтекаха ми лигите ,право ме уцели в мойта слабост,само едно от мен - важното при копието е тежестта на острието да съответства на дължината на дръжката,но това вече зависи от клиента

https://picasaweb.google.com/1117048747 ... 8694794482

дядоБлаго

#6 Мнение от дядоБлаго » 21 Апр 2011, 20:23

да правиш японски стил си е х...в гъза,особено ако японския стил ти е познат само от филмите :D
първо - копието си е копие,а не кама.дали е с втулнка или на опашна в начаото на острието е кръгло,понеже дръжката е кръгла.
второ - такава форма няма.
трето - има два вида остриета - едните са за мушкане,другите стават и за сечене.тези за мушкане са предимно къси,но има и дълги(около 40-50см връх) и са с триъгълно сечение.тези които стават и за сечене са винаги дълги.
японците не си ецват остриетата.ецваното минава за японски стил,но ако не може да изкараш шарката на полирано острие...зле :D
единственото и достатъчно условие за да повярваш на нечии глупости е ти да си по-тъп от този който ги е казал.

http://diadoblago.ucoz.net

Аватар
woody

#7 Мнение от woody » 21 Апр 2011, 20:58

Борка, Няма мрежички, защото се застраховах. Никерът е крехък (това поне ми беше в главата като го мислих). Затова и го правих от пружинна стомана.

Баяне, на кръгчето или зад него няма да може да се счупи, защото там е меко желязо. Некаляемо. Най-много да се извие.

Деде, аз от японски стил нищо не разбирам. Дадоха ми снимка на някакво старо музейно острие от япония и аз го докарах според нея. То не беше сгъвано. Обикновено желязо. Аз предложих на човека да е с малко дамаск и той одобри. Пак аз измених това зад острието и пак го съгласувах. Честно казано, изобщо не ми пука дали е близо до каноните им и има ли изобщо такива. Важното е, че се забавлявах докато го правих. Нямам претенциите, че е копие на копие.
Колкото до завършека, той си е точно по снимката. Там не е кръгло. Опашката влиза в метален накрайник, който обхваща дървения прът. Смият прът е над 2.5 м. Клиентът си спортува някакви странни неща и го прави с копия, които трябва и да мушкат и да режат. Свят голям, хора всякакви. И аз доволен и той... Това е.
Пътечка към сайта ми:............... http://www.mk-jewel.com/index-bg.html[/url]

дядоБлаго

#8 Мнение от дядоБлаго » 21 Апр 2011, 21:35

честно казано - не ми пука.ти поиска камъни, фърлих ти в повече.дали ша са оправдаваш или ще вземеш нещо пред вид(в което се съмнявам) не ми пука.дадената ти снимка си я виждал само ти.аз не съм и не знам колко е по нея и колко е по тебе :D
единственото и достатъчно условие за да повярваш на нечии глупости е ти да си по-тъп от този който ги е казал.

Аватар
woody

#9 Мнение от woody » 21 Апр 2011, 21:43

дядоБлаго написа:дали ша са оправдаваш или ще вземеш нещо пред вид(в което се съмнявам) не ми пука.дадената ти снимка си я виждал само ти.аз не съм и не знам колко е по нея и колко е по тебе :D
Деде, бъркаш ме с някой или някоя дето обича да ти се оправдава. Или просто не четеш това, което пиша.
Затова цитирам: "Важното е, че се забавлявах докато го правих. Нямам претенциите, че е копие на копие."
Какво да взимам предвид, какво да обяснявам повече? *DRINK*

roko
Обратна връзка:

#10 Мнение от roko » 22 Апр 2011, 09:22

Абе хора, недейте се дърли за дреболии, всичко което правите е чудесно. Вие сте майстори, хората чакат пример от вас, не ги разочаровайте. *DRINK*

Hof

#11 Мнение от Hof » 22 Апр 2011, 09:44

Самото острие на копието много ми харесва , и като силует и като визия, има нещо благородно като излъчване, не ми харесва "тялото" предполагам че немога да затрия първата асоциация с - 1. гепардови точки популярни по разни съмнителни аксесуари и дрехи, тоест много поп малко вулгар
2. асоцияция -африканско изкуство , представих си надолу дръжка окичена с разни цветни пискюли което не е лошо но има някаква дизгармония с идеята и визията на самото острие, не и с силуета обаче и сигурно ако беше написанно африканско острие всичко щеше да ми се подреди , е освен дамаска макар че....
Но това са мои асоциации , има голяма вероятност те да не се раждат при други хора . И искам да кажа че не разбирам от копия и това мнение просто на един неподготвен по темата зрител .
"Древние знали намного меньше нас, но гораздо больше понимали"
Изображение

дядоБлаго

#12 Мнение от дядоБлаго » 22 Апр 2011, 10:12

roko написа:Абе хора, недейте се дърли за дреболии, всичко което правите е чудесно. Вие сте майстори, хората чакат пример от вас, не ги разочаровайте. *DRINK*
от както в тоя форум "фърляите камъньето" се превърна в синоним на "оближете ми гъзъ" един човек спря да пише...като поискаш критика,трябва да си готов да я приемеш.не знам моита дали е градивна,но е достатъчно конкретна.въобще не засягам въпроса тва хубаво ли е или не.тва беше представено като копие в японски стил.първо обясних,че а да е копие в основата острието трябва да е дебело колкото тоягата(най-често е кръгло),второ коментирах самия стил и все още считам,че японско копие с точно тази форма няма.пределно ми е ясно,че уди тва не го интересува и ще продължи да си прави каквото си иска.това,че е направил нещо интерпретираики някаква снимка - а нямам нищо против.разясненията и уточненията ми по-скоро са за останалите,не за него,щото него тва не го интересува.ако трябва да съм докрай педентичен ще кажа,че в средата на дългата опашка трябва да има отвор през който минава бамбуков щифт крепящ острието в тоягата :D

Аватар
woody

#13 Мнение от woody » 22 Апр 2011, 20:28

Хофе, точно заради начуканото писах в представянето, че съм го наакал. По-добре би било, ако се усещах преди да направя някоя глупост, ама не ми се получава винаги.

Деде, отворите на опашката бяха два даже, ама ще си ги пробива собственика според тоягата. Колкото до градивната критика, ами просто не винаги успяваш да я поднесеш в приемлив вид. Начина по който го правиш ми напомня далечните години в казармата. Там се предполагаше, че трябва да кротувам докато ми чукат манерката. Не бях съгласен и естествено си платих цената. Та и сега така.

Публикувай отговор