Проект "Бекон"

Или галерия за ръчно направени от Вас ножове, кании, дръжки и всичко свързано.

Модератори: Djigit, Rigor Mortis

Правила на форума
Въф форума "Вижте какво и как направих!" се показват галерии със снимки на ръчно направени ножове, дръжки, кании и всякакви аксесоари за ножове от членове на форума. Покажете какво сте направили тук! :)

Не използвайте прекалено голям брой изображения, както и не публикувайте прекалено големи изображения, отнемащи много време за да се заредят.
Такива са изображенията по-големи от 200kb и размер по-голям от 600x600. Ако все пак се налага да въведете такова изображение, публикувайте го като линк!!!
Съобщение
Автор
Аватар
woody

Проект "Бекон"

#1 Мнение от woody » 28 Юли 2010, 13:37

Още като ги мярнах на Николайчо дръжките на сланинки и ми щукна, че като нищо мога да спретна една дамаска на същия принцип. Всъщност, идеята е да стане по-скоро като бекон. Дебела сланинка, тънка мръвчица и така докато влезе в тигана.
Речено, сторено. Разкроих си меко желязо (ст. 3) на 3 мм. дебелина и тънки пластинки -02 мм. от (65Г, 07С2ХА, У8А, 08КП и прословутите ми мрежички), та да стане по-шаренко. Едно дебело, десет тънки.... и така на 6 реда, докато докарах сандвича до към 4 см. Разбира се, в средата сложих вложка от У10А около 5 мм. дебела, щото идеята е това беконче и да може да реже, нали? Събраха се 72 слоя без ламината. Идеята беше да се направи ковашката заварка на всичите заедно без свиване. Опитвал бях и по-рано подобен подход, ама нещо повече на овлажнена вафла заприлича отколкото на дамаск. Поразлисти се. Друго си е като го сгънеш няколко пъти. Уплътняват се нещата, някак си. Затова този път реших да подходя точно както си го пише по книгите.

Изображение

Тъкмо да го запухам и не щеш ли на портата самият Николайчоу. Надушил изглежда, че му крада идеите и цъфна на проверка.
На кадем беше детето, щото за няма и три часа го размачкахме без никаква следа от непровар.
Едно мъничко остриенце се получи днес, няма и педя. (моите педи визирам, разбира се) Като го гледам така и за неръждавейка може да мине, така е лъснало. Сега остава само да се ецва малко, ама тая ще я бъде утре, че сега ме гонят другите задачи.

Изображение
Пътечка към сайта ми:............... http://www.mk-jewel.com/index-bg.html[/url]

Аватар
iivetsa

Re: Проект "Бекон"

#2 Мнение от iivetsa » 28 Юли 2010, 16:17

Формата е екстра,остава да видим и шарката на какво ще прилича ;)

gogotattoo

#3 Мнение от gogotattoo » 28 Юли 2010, 18:37

Иивец, ти къде виде форма, така снимано прилича на меча на Сандокан от комиксите. Право ви думам, че Дръвчо не прави ножове , а ги рисува, в случая на фотошопа, ама нема кой да ме чуе - мсичко е мистификация и магии
Изображение
Primum vivere, deinde philosophari.Изображение

Аватар
woody

#4 Мнение от woody » 28 Юли 2010, 18:56

Какъв гадняр съм само! Д'етето цял предиобед вися при мен, а аз един път не ме дадох да измаа с чукот. Николайчоу, ако пак се наканиш, ще ти приготвя специално едно твърдо желязо, да си го мачкаш като кълката на оная ти съученичка, готината - как и беше името там...
Гого, ама съм задобрял на компутеро, нали? Тази вечер ще мисля какви шарки да му нарисувам. Пък ако не ме домързи, може и направо с фулмастерчето да нацвъкам сланинките.
Последно промяна от woody на 28 Юли 2010, 23:37, променено общо 1 път.
Пътечка към сайта ми:............... http://www.mk-jewel.com/index-bg.html[/url]

Илката

#5 Мнение от Илката » 28 Юли 2010, 20:04

woody написа:Какъв гадняр съм само! Д'етето цял предиобед вися при мен, а аз един път не ме дадох да измаа с чукот. Ниолайчоу, ако пак се наканиш, ще ти приготвя специално едно твърдо желязо, да си го мачкаш като кълката на оная ти съученичка, готината - как и беше името там...
Гого, ама съм задобрял на компутеро, нали? Тази вечер ще мисля какви шарки да му нарисувам. Пък ако не ме домързи, може и направо с фулмастерчето да нацвъкам сланинките.
Уди онази ученичка да не се казва Даниелка, поне така и казва Ники, красива си е *IN LOVE* !

Аватар
iivetsa

#6 Мнение от iivetsa » 28 Юли 2010, 22:02

gogotattoo написа:Иивец, ти къде виде форма, така снимано прилича на меча на Сандокан от комиксите. Право ви думам, че Дръвчо не прави ножове , а ги рисува, в случая на фотошопа, ама нема кой да ме чуе - мсичко е мистификация и магии
Изображение
Гого то не пречи да е меч,и пак да има форма :D ,за размерите не говоря изобщо ;)

Аватар
zoso

#7 Мнение от zoso » 28 Юли 2010, 23:42

iivetsa написа:
gogotattoo написа:Иивец, ти къде виде форма, така снимано прилича на меча на Сандокан от комиксите. Право ви думам, че Дръвчо не прави ножове , а ги рисува, в случая на фотошопа, ама нема кой да ме чуе - мсичко е мистификация и магии
Изображение
Гого то не пречи да е меч,и пак да има форма :D ,за размерите не говоря изобщо ;)
"
"Размера не е от значение", казва жена ми... "Въпроса е да е голям!" :-[
Изображение

Аватар
woody

#8 Мнение от woody » 29 Юли 2010, 14:50

"Пийнах му водицата" на Борката днес и с разтреперани мартинки го пуснах да го изпитват. И съответно дойде ред на бекончето. А то съвсем не изглежда зле по мое мнение. Точно както очаквах - сланинка, мръвчица, сланинка, мръвчица...
Няма какво да разтягам локуми повече. Ето го и него.
А, Гога, обърни внимание на фините нюанси постигнати със синия туш и перото! Това не ти е обикновен фулмастер, Вожде наш!

Изображение

Аватар
nikolai4ou

#9 Мнение от nikolai4ou » 29 Юли 2010, 15:28

=-O Е*аааго! Не бях съвсем сигурен какво да очаквам,обаче се е получило много готинко. Точно като саламче с парченца сланинка. *THUMBS UP*

Hof

#10 Мнение от Hof » 29 Юли 2010, 15:40

=-O Вай ! Много красиво бе.
"Древние знали намного меньше нас, но гораздо больше понимали"
Изображение

Аватар
zoso

#11 Мнение от zoso » 29 Юли 2010, 16:11

=-O все се чудех, какво ли ще излезе? Обаче е станало красиво! Мисля, че експеримента е бил успешен. :)
Изображение

Аватар
Djigit

#12 Мнение от Djigit » 29 Юли 2010, 17:34

=-O - и аз :D
Чакаме с нетърпение дръжката!
Иначе като гледам габаритите си е баш сабя Изображение
НЯМА ВЛАСТ НАД ОНАЯ ГЛАВА ЩО Е ГОТОВА ДА СЕ ОТДЕЛИ ОТ РАМЕНЕТЕ СИ. Хр.Ботев
"Knívleysur maður er lívleysur maður" - Ферьорска мъдрост
Превод: Човек без нож, е човек без душа
Няма "фили" и "фоби", има хора и боклуци.

Аватар
RAZORBLADE
Обратна връзка:

#13 Мнение от RAZORBLADE » 29 Юли 2010, 17:40

Мишо, мисля, че трябва да направиш една серия бекончести остриета. Лично на мен много по-добре ми стои от шарения дамаск. *THUMBS UP*
Акълът в главата идва бавно и болезнено. Много е вероятно въобще да не се появи. Тогава ти остава само болката..........

http://nikovknives.com/
Изображение

gogotattoo

#14 Мнение от gogotattoo » 29 Юли 2010, 18:25

Въобще не му се хващайте на Дръвчо, купил си е нов син маркер и затова широките линии са така добре изписани, а да видим ква дръжка ше му изрисува, сигур ще е като шахматна дъзка, зер толко постно острие си иска шаренийката ]:->
Primum vivere, deinde philosophari.Изображение

Аватар
evgeni
Обратна връзка:

#15 Мнение от evgeni » 29 Юли 2010, 18:35

gogotattoo написа:Въобще не му се хващайте на Дръвчо, купил си е нов син маркер и затова широките линии са така добре изписани...
:D woody :D гледам че от едната страна си се старал повече с маркера, а от другата явно ти се е уморила ръката, та рисунъка е малко по- хеви метълски :D

и на мен ми харесва острието, да видим нататък *THUMBS UP*
Изображение

Изображение . . . . . . . . . . . . . ас по социалните мрежи : Изображение Изображение Изображение Изображение

Публикувай отговор