обувки за лов и туризъм

Всичко, което ви е нужно за по-доброто пребиваване сред природата.

Модератори: Djigit, Rigor Mortis

Публикувай отговор
Съобщение
Автор
Аватар
ifoo

Re: обувки за лов и туризъм

#106 Мнение от ifoo » 01 Мар 2010, 19:26

stoycho.dadao написа:Май наистина не стават за лятото.И 250 лева не давам.Търсенето продължава.
Виж тези: ;) Със сигурност отговарят на търсенето ти.
http://cgi.ebay.com/WELLCO-Panama-Sole- ... 27aec5e00c
Имам предвид модела, а не конкретния чифт, щото не знам дали ще ти станат, дали продавача праща до България...
Ако модела ти харесва, търси без спайк протектив за по-леко. То не че е лоша екстра, ама предполагам престъпниците не ви правят вълчи капани със заострени колчета докато ги гоните, че да ти влезе в употреба. :D
Гледай да е кордура отгоре, а подметката вибрам.
Аз скитам с такива из горите, но са с горе текс и са бежови.
Изделия от кожа. Камшици, бижута, калъфи, аксесоари...

Какво виждаш се определя от това колко знаеш.

Аватар
RAZORBLADE
Обратна връзка:

#107 Мнение от RAZORBLADE » 03 Мар 2010, 08:31

stoycho.dadao написа:Май наистина не стават за лятото.И 250 лева не давам.Търсенето продължава.
http://redrockbg.com/product.php?id=172
Акълът в главата идва бавно и болезнено. Много е вероятно въобще да не се появи. Тогава ти остава само болката..........

http://nikovknives.com/
Изображение

Аватар
Black Wolf
Обратна връзка:

#108 Мнение от Black Wolf » 17 Май 2010, 17:41

Накой има ли впечатления от обущата NetWalk? Не зимните варианти?

Освен това я кажете за работните обувки - кои не запарват крака лятно време?

Аватар
nikolai4ou

#109 Мнение от nikolai4ou » 17 Май 2010, 19:13

А аз да спомена за тия кубинки Адидас-нали са към 300 и нещо. Таа в Адидас има няква примоция-ако направиш каквато и да е сметка над 300 лева,плащаш наполовина (демек кубинките ше са към 150)
ПП: аз си взех едни работни STENSO ,там по време на топлите дни преди няколко седмици не ми запаряваха,но лятото не знам,ще ги видиме...

baiivan3

#110 Мнение от baiivan3 » 17 Май 2010, 22:37

Колега, за кубинките на адидас съм питал в няколко фирмени (уж) магазина и не знаеха за какво става на въпрос изобщо.Мисля че няма да стане тоя номер с половината пари,но ако някой намери начин да свирка че на мен ми трябват за служебно ползване.Между другото май нямат мембрана против влага, но не съм сигурен.А и цената си е %)

Аватар
nikolai4ou

#111 Мнение от nikolai4ou » 18 Май 2010, 00:15

Видях ги в един люлински магазин на Адидас! Тая промоция важи до изчерпване на количествата. Няма лъжа,няма измама,за какво да ви лъжа :) що мислиш,че няма да стане работата с половината пари? Хората си ми казаха съвсем ясно,че ако сметката ти е над 300 лева,ползваш 50% намаление :) Аз лично си взех 2 чифта маратонки и една раница на 152 леа :D

knife

#112 Мнение от knife » 10 Авг 2010, 14:56

Аз миналата година си купих тези Ловни обувки PRO HUNTER SABANA Camo N 43 и съм много доволен от качеството което получих за тези пари. Много са леки и удобни, не пропускат при сняг и мокра трева и най-важното не са скъпи. Колегата полицай може да опита да ги боядиса черни ако иска :) Стават и за лятото, не спарват краката изобщо.

Аватар
goiko

#113 Мнение от goiko » 10 Авг 2010, 23:07

knife написа:Аз миналата година си купих тези Ловни обувки PRO HUNTER SABANA Camo N 43 и съм много доволен от качеството което получих за тези пари. Много са леки и удобни, не пропускат при сняг и мокра трева и най-важното не са скъпи. Колегата полицай може да опита да ги боядиса черни ако иска :) Стават и за лятото, не спарват краката изобщо.
Интереснооо...вече в трети форум тази вечер чета въпросния пост !?! П.П от Випа плащат ли поне? :D

WhiskeyJack

#114 Мнение от WhiskeyJack » 10 Сеп 2010, 23:07

Случайно да имате представа от тази марка и евентуално от този модел ?
http://www.newforestfootwear.com/listin ... --112.html харесват ми и съм се почти навил да пробвам да ги купя...
Целта е в лекотата...

Аватар
primkarq

#115 Мнение от primkarq » 11 Сеп 2011, 15:41

С този чифт се сдобих вчера-за оцеляване в асфалтовата джунгла и умерено екстремни преживявания сред природата (пикници и разходки в гората) :D

Изображение
Изображение
Изображение

Иначе на лов ходя (вече втори ловен сезон пропускам :-( с гумени ботуши(особено за зайци,като газим разораната влажна угар) или с едни ''ботуши на дневалния'' (така бяха писани) купени от един военен магазин на Колхозния пазар-Варна за 11 лева.Страшно удобни,водонепропускливи и топли (ако е -15 градуса потропването на пусията е задължително :D ).До глезена са с кожа и се пристягат с кожена каишка и катарамка,над глезана груб промазан брезент и вата отвътре (стигат до коляното).От локви съм излизал винаги сух!
Имам отлични впечатления от Българските армейски кубинки (мойте бяха флотски-до глезена),не помня да са ми спарили или подбили крака (не си донесох и гъбички) :D Обаче съм ги носил винаги с партенки!
Чукча - не читатель, Чукча - писатель :)

dipetrov

#116 Мнение от dipetrov » 22 Окт 2011, 19:44

Днеска си взех ей тия , добре изглеждат да видим тая зима как ще се представят. Удобни са на пръв прочит и доста топли имат си мембрана и всичко останало инай вече са на съвсем прилична цена за италиаански чипик.

http://gunshop.vertex-bg.net/product-598.html

knife

#117 Мнение от knife » 02 Дек 2011, 13:39

Вече се сдобих с нови обувки Ловни обувки Viper N43
не са ловни, а тактически, но са много удобни. Имат страшни стелки. Само един път съм ги обул /вчера/ за около 5-6 км, да ги разработя малко :) и съм доволен. Удобни са дори и още неокършени както трябва. Как ще се представят в снега и калта ще видим по-нататък като времето предостави тази възможност, но ми се струва, че няма да пускат. Много топлят, макар, че времето не беше студено.
Изображение

iradew

#118 Мнение от iradew » 03 Дек 2011, 13:48

Хвърлил съм око на ето тези чепици. Та да питам някой да ги е носил или да е запознат стават ли не стават ли? Щото това "обувки за патрулиране" нищо конкретно не значи. Трябват ми за туризъм в планина през зимата.

http://www.isd-bg.com/product.php?product=2226

BorisPetrov

#119 Мнение от BorisPetrov » 03 Дек 2011, 14:04

Май Дедо Сачмо имаше такива подобни...
МОЯТ ЛЪК - Българският форум за лъкове от естествени материали
Traditional Bulgarian Knives - Фейсбук страница за традиционни български ножове
Balkan Knives Bazaar - Балканска група за търговия на ножове!

Аватар
sa4mo

#120 Мнение от sa4mo » 03 Дек 2011, 19:30

BorisPetrov написа:Май Дедо Сачмо имаше такива подобни...
Моите са германски, правени специално за военните им контингенти, разположени в пустинни райони.За сравнително мекия ни крайморски климат са добри - меки,леки,бързо и лесно обуване и събуване,здрави - втора година не съм забелязал износване.Не са за сняг,киша и кал, за студ - също(пустинно изпълнение все пак).Много добре вентилирани(по два клапана странично на чепик).Тези на линка изглеждат даже по-елегантни от моите, за планина обаче не стават(лично мнение)
Когато човек е глупав,то това е задълго...и когато не знае колко много неща са невъзможни - почва...и ги прави...
Всеки се ражда като другите, обаче умира като себе си
Изображение
http://sa4moknives.wordpress.com/

Публикувай отговор