"Ножарят" Стоян Андонов и откраднатото лого на форума

Ръчно изработени ножове, майстори. Впечатления, снимки, коментари, тестове.

Модератори: Djigit, Rigor Mortis

Публикувай отговор
Съобщение
Автор
Аватар
RAZORBLADE
Обратна връзка:

"Ножарят" Стоян Андонов и откраднатото лого на форума

#1 Мнение от RAZORBLADE » 01 Май 2017, 06:57

Тази светла личност, продаваща "ковани" ножове от неръждавейка е усвоила логото на форума за собствените си рекламни цели. Това долу е разговора между нас в чата във фейсбук. Ето това е морал и скромност! Хвала!

ОТ ЧАТА
Аз:
Господин, Андонов. Аз съм Ясен Ников и съм администратор на сайта и форума за ножарство Knivesbg.com Виждам, че използвате логото (каракулака) на форума ми като собствено лого. Не е коректно от ваша страна да го правите без моето позволение. Надявам се да изберете друга картинка, изобразяваща нож за целите на вашата реклама. Благодаря предварително.
Стоян Андонов:
18.01.2016 Г. 11:11
Благодаря за информацията. Надявам се да ме информирате кой носи авторските права на Вашата картинка и къде е регистрирана, кога и като какво.
18.01.2016 Г. 17:48
Аз:
Господин Андонов, логото е правено от мен за целите на форума. Регистрация или патент няма, защото сайта и форума нямат търговски характер. Просто ще заблуждавате хората които имат общо с форума, че сте свързан по някакъв начин с него. Не мога да ви накарам да го смените, нито имам намерение да ви преследвам по някакъв правен начин. Не ме разбирайте погрешно, не искам да се заяждам. Всичко остава на вашата добра воля.

Изображение
Изображение

https://www.facebook.com/stoyan.andonov.54?fref=ts
Акълът в главата идва бавно и болезнено. Много е вероятно въобще да не се появи. Тогава ти остава само болката..........

http://nikovknives.com/
Изображение

hristian_dakov

Re: Стоян Андонов и логото на форума

#2 Мнение от hristian_dakov » 01 Май 2017, 07:36

Същия тоя индивид оня ден беше във Варна отново с окаченото лого. Също така доколкото разбрах е изявил желание да участва и в пленера.

Аватар
dido

#3 Мнение от dido » 01 Май 2017, 08:58

Поредния "мистик", само не разбрах, що аджеба кования нож е истински? И защо в България се шири тая глупост, че кования нож е със по-добри качества? Гледам във фейса всеки, който е направил нож, бърза да "подчертае", че е кован. И какво като е?
Така ли не се разбра, че коването може и да онищожи ножа. И за жалост това е по-големия процент. Но както и да е, нека чукане да има... *DRINK*

Аватар
danaec

#4 Мнение от danaec » 01 Май 2017, 09:13

Е как бе Дидо, думичките кован и ловен вдигат цената на изделието.

Аватар
martin_yy

#5 Мнение от martin_yy » 01 Май 2017, 10:03

Във видеото ми направи впечатление как се определи като единствен в цяла България.

Аватар
martin_yy

#6 Мнение от martin_yy » 01 Май 2017, 10:18

И тъй като този пич е питал къде и като какво е регистрирано логото, до колкото съм запознат логата не трябва да се регистрират никъде, но този който ползва чуждо лого носи отговорност по закона за защита на конкуренцията.

kalinux
Обратна връзка:

#7 Мнение от kalinux » 01 Май 2017, 11:01

Не съм запознат с тая материя, но по принцип всички картинки. текст и т.н. на сайта си носят авторските права на самия сайт по подразбиране. В случая става дума за очевидно копиране на картинката за собствени цели, което е забрането в цял свят. Законово обаче едва ли може да се направи нещо, но пък догодина на панаира или на някое друго събитие е достътъчно 50 души да му направят забележка пред хората, за да разбере че не е редно.

TomHor

#8 Мнение от TomHor » 01 Май 2017, 11:08

Този Гусподин го знам,
убеден е че само той може да прави ножове.
Като разговаряш с него и не слуша .
Мисля че имаше правно основание некъде ама тряба да се поразровя.

Аватар
Agarvaen

#9 Мнение от Agarvaen » 01 Май 2017, 11:10

Не мога да открия къде се проверяваше в регистъра за запазени марки, дали въпросният "майстор" е регистрирал логото. Но като гледам какви са цените, едва ли.. А го слагам в кавички, щото човек без чест не може да е майстор, а обикновен търгаш.
"-Да помниш, че езикът на мъжа е като ножа – трябва да излиза от канията само да върши работа, а не за играчка. Щото е остър и може да се порежеш."

TomHor

#10 Мнение от TomHor » 01 Май 2017, 11:17

В патентното ведомство се правеше такъв регистър, ама май не го докараха до край(поне аз не го намирам) а сега и има евро служба за регистрация:

https://portal.bpo.bg/

https://euipo.europa.eu/ohimportal/bg/home

kalinux
Обратна връзка:

#11 Мнение от kalinux » 01 Май 2017, 11:22

Тум не става въпрос за запазена марка, а за авторски права на даден сайт. Запазените марки се плащат и регистрират.

Аватар
Agarvaen

#12 Мнение от Agarvaen » 01 Май 2017, 11:27

Аха, ама никъде не пише нещо за сайта, за правата му.... *DONT_KNOW*
"-Да помниш, че езикът на мъжа е като ножа – трябва да излиза от канията само да върши работа, а не за играчка. Щото е остър и може да се порежеш."

kalinux
Обратна връзка:

#13 Мнение от kalinux » 01 Май 2017, 11:28

Мисля, че не е задължително да пише, всички права принадлежат на сайта по принцип до колкото знам.

Аватар
martin_yy

#14 Мнение от martin_yy » 01 Май 2017, 11:31

Мисля че търговската марка трябва да се регистрира, но логото няма нужда (различни неща са). В някоя друга държава биха му тръснали тлъста глоба по бързата процедура, но в нашата родина обикновено мързела надделява и компетентните органи не си дават зор.

mitio

#15 Мнение от mitio » 01 Май 2017, 13:41

Всичко се регистрира - и името на сайта (адреса knivesbg.com е различно нещо) и логото му.
Тогава може да се водят дела и т.н.
В това положение е въпрос на съвест и достойнство.
Като е майстор да си нахвърли една скица на негово си произведение. Другият вариант е тази да е видоизмени.
Физически патентното ведомство се намира в района на "Национална следствена слуба".

Публикувай отговор