Представяне на моята колекция

Модератори: Djigit, Rigor Mortis

Съобщение
Автор
ujeeni

Представяне на моята колекция

#1 Мнение от ujeeni » 08 Мар 2020, 00:37

Здравейте,
Понеже съм нов във форума реших да си покаже скромната колекция:
http://picbg.net/u/76384/63348/888671.jpg
Както се вижда си падам по така наречените тактически ножове. Харесва ми това че са яки, стабилни, черни и брутални. Абе с две думи яката работа :)
И така, от ляво на дясно:
1. Opinel, Франция - класически нож с дървена дръжка, малък, по скоро талисман, отколкото за работа. Подарък ми е;
2. Swiss army, Швейцария - най-малкия модел на швейцарските ножове. Ползва се за ключодържател за ключа за колата. Също подарък, между другото ми е вършил доста работа, благодарение на отвертката, ножицата и ножа;
3. Cold steel recon micro, САЩ - най-малкия от групата на recon folder-ите, 2 инча острие, Aus8. Ползвам го за ключодържател за ключовете за вкъщи. Макар че е толкова малък е удобен за отваряне с една ръка. Изключително остър. Сравнително нов в колекцията;
4. Gerber EAB lite, САЩ - макетен нож Gerber, който може да се ползва и като щипка за пари. Много здрав, компактен и удобен. Лесна и бърза смяна на остриета. Чаках го доста време, а сега може да се намери на доста места включително в Баухаус. Ползвам го в къщи, вместо пластмасовите макетни ножове които са доста паянтови. Отварям всичко с него;
5. Swiss army knife, Швейцария - това вече е оригиналния швейцарски нож, който е бил на въоръжение в армията. Доста компактен между другото, но и с доста инструменти - 2 остриета, трион, ножица, отварачка за консерви и за бутилки, шило, две отвертки, кука за носене, тирбушон, инструмент за заголване на кабели, пинсети, клетка за зъби ииии... може би забравям нещо:). Нося го в раницата си;
6. Kershaw rjll, САЩ - нож за всекидневно носене. Стомана 8cr13mo, дръжка G10. 8см острие. Асистиращо отваряне. Много удобен и лек. Много ми допада палчето на острието, което позволява бързо отваряне и действа като предпазител в отворено положение. Изключително здрав и масивен за размерите си;
7. Cold steel recon tanto 1, САЩ - големия брат на микро folder-а. 4 инча острие Aus 8, с черно тефлоново покритие, дръжка G10. Много здрав и същевременно лек нож. Предлага страхотен хват и грип. Много добро заключване. Предполагам че може да мине през бронирана жилетка :)
8. Boker Automat Kalashnikov 101, Германия - абсолютно брутален боен нож. В заключение положение е като заварен :). Острие близо 5мм от 440C, 10 см, почти 50% серетация. Невероятен грип. Мога да се избръсна с него и да цепя дърва:). Възможност за чупене на стъкла с дръжката. Нося го рядко защото е много тежък. Обикновено го взимам на планина или като пътувам извън града;
9. Cold steel recon tanto, sk5, САЩ - последното ми попълнение, още нямам наблюдение. Стомана SK5, гумена дръжка. Дължина на острието 178мм, дръжка - 120мм. Дебелина 5 мм. Нож за сечене, цепене на дърва и за яка употреба. Ще се носи на планина, къмпинг и пикник. Много ми допада канията. Може да се закрепва вертикално, хоризонтално и с главата надолу;
10. Muela, Mirage, Испания - тактически/ловен нож. Много удобен със серетация частична. Голям гард. Стомана неизвестна. Поне до колкото има информация в нета - inox/440. Някой колеги казват че Муелите са меки. Аз лично не съм го ползвал много но от малкото употреба смятам че е кален добре защото добре се справи веднъж с една мрежа за топлоизолация от която сгъваемия recon на Cold steel се позатъпи. Отново нож за планина или къмпинг или просто да си режеш мезето:)
Май се поувлякох, но последно време манията с ножовете се засилва.
Ако някой има опит с някой от моделите нека сподели.

Публикувай отговор