Питане за много стар ятаган

Хладното оръжие през вековете.

Модератори: Djigit, Rigor Mortis

Съобщение
Автор
Иван Иванов

Re: Питане за много стар ятаган

#16 Мнение от Иван Иванов » 13 Апр 2016, 18:13

Явно аз не съм се изразил правилно, за което се извинявам. Не съм качил снимки, защото не успях да се справя, а съм постнал този, защото моят е абсолютно същия! А относно надписа, отново във мен е вината, тъй като не съм описал че аз знам че е текст от корана, а искам ако е възможно да разбера, какво означава - как се превежда. Още веднъж се извинявам за грешно зададените от мен въпроси - и сега ако може някой който знае и има желание да ми каже! А иначе аз прочетох какво ми е написал Жиж, но при цялото ми уважение към пребиваващите в този форум, и при все цялото ми невежество, няма как да взема на сериозно мнението на човек който ми казва че работещите във НВИМ са хора които си пишат и говорят просто ей така, и че точно те не са виждали това или онова! Затова и помолих ако е възможно да ми отговори някой който наистина разбира и знае за какво става въпрос! Предварително благодаря на евентуалните отговори!

Аватар
kapkan

#17 Мнение от kapkan » 13 Апр 2016, 18:46

Иван Иванов написа: А иначе аз прочетох какво ми е написал Жиж, но при цялото ми уважение към пребиваващите в този форум, и при все цялото ми невежество, няма как да взема на сериозно мнението на човек който ми казва че работещите във НВИМ са хора които си пишат и говорят просто ей така, и че точно те не са виждали това или онова!
За съжаление Жиж е прав,нито разбират,нито стопанисват това което имат

ЖИЖ

#18 Мнение от ЖИЖ » 13 Апр 2016, 20:15

сутринта щях да пиша и да пусна няколко превода от един форум но сега виждам че правилно не съм писал
да иде в музея да му обяснят

Иван Иванов

#19 Мнение от Иван Иванов » 13 Апр 2016, 20:26

ЖИЖ написа:сутринта щях да пиша и да пусна няколко превода от един форум но сега виждам че правилно не съм писал
да иде в музея да му обяснят
Точно това ти изказване ми ДОКАЗВА колко правилна е преценката ми относно теб..... !!!!

nemezis

#20 Мнение от nemezis » 14 Апр 2016, 13:12

Иван Иванов написа:Явно аз не съм се изразил правилно, за което се извинявам. Не съм качил снимки, защото не успях да се справя, а съм постнал този, защото моят е абсолютно същия! А относно надписа, отново във мен е вината, тъй като не съм описал че аз знам че е текст от корана, а искам ако е възможно да разбера, какво означава - как се превежда. Още веднъж се извинявам за грешно зададените от мен въпроси - и сега ако може някой който знае и има желание да ми каже! А иначе аз прочетох какво ми е написал Жиж, но при цялото ми уважение към пребиваващите в този форум, и при все цялото ми невежество, няма как да взема на сериозно мнението на човек който ми казва че работещите във НВИМ са хора които си пишат и говорят просто ей така, и че точно те не са виждали това или онова! Затова и помолих ако е възможно да ми отговори някой който наистина разбира и знае за какво става въпрос! Предварително благодаря на евентуалните отговори!
Можеш спокойно и мен да не ме взимаш на сериозно но повярвай ми Живко (ЖИЖ) право ти дума (а той поразбира туй,онуй ;) ) 80% Ще го напиша и с думи ОСЕМДЕСЕТ ПРОЦЕНТА от "музейните работници" или осем от десет души могат да различат горе долу нож от ножица :D .Виждал съм и съм чел мнооооого глупости от тяхна страна пък ти си им вярвай безрезервно дори ако твърдят че това е меча на Люк Скайуокър

Иван Иванов

#21 Мнение от Иван Иванов » 14 Апр 2016, 20:40

Тоест този ятаган не е нищо особено, и няма кой знае каква стойност, така ли? В смисъл, правилно ли съм ви разбрал?

Becko

#22 Мнение от Becko » 15 Апр 2016, 13:51

Стойност има, но не като за 16-ти век.
"Няма власт над оная глава, която е готова да се отдели от плещите си в името на свободата и за благото на цялото човечество."
Хр. Ботев

Иван Иванов

#23 Мнение от Иван Иванов » 15 Апр 2016, 20:50

Ами то от края на 19 - ти век, както го определи Живко, няма как да има кой знае каква стойност според мен, той дет се вика ми е почти връстник. :)

nemezis

#24 Мнение от nemezis » 16 Апр 2016, 10:02

Иван Иванов написа:Ами то от края на 19 - ти век, както го определи Живко, няма как да има кой знае каква стойност според мен, той дет се вика ми е почти връстник. :)
Може.Ако си на сто и дватридесет години.Понеже края на 19 век значи 1880-1890 там някъде.А виждам че нещата се завъртяха около стойноста на предмета (което вероятно е и целта на занятието)Можеш да формулираш заглавието на темата примерно "колко струва тоя ятаган от края на 19 век та при евентуална продажба да не се прекарам"

Иван Иванов

#25 Мнение от Иван Иванов » 19 Апр 2016, 06:50

Винаги съществува риск да се прекара човек, особено в моя случай - аз не разбирам от тези неща! Но в случая наистина ме интересуваше стойността му като старинен предмет, а не финансовата!!! Имам приятел който се занимава точно с реставрация и направа на хладни оръжия, и когато реша, той ще го продаде - без риск да се "прекарам"! Просто исках да науча нещо повече за него, но за съжаление както в повечето Български форуми - без значение от какво естество са, навсякъде е пълно с ПРОФЕСОРИ и всичко друго може да ти кажат, но не и нещо ссмислено и важно! Никой, никъде не възприема чуждото мнение и позиция, всеки е философ и знае АБСОЛЮТНО ВСИЧКО - а всички останали грешат и са невежи!!! Отново казвам за съжаление във АБСОЛЮТНО ВСИЧКИ наши форуми е така!!! Което ме подсеща за отвратително звучащата, но много върна приказка - ХУБАВА РАБОТА - АМА БЪЛГАРСКА!!! Така е, за съжаление това сме ние, НИЕ БЪЛГАРИТЕ!!!!!! БЛАГОДАРЯ ЗА ОТДЕЛЕНОТО ВРЕМЕ НА ВСИЧКИ, И НАЙ ВЕЧЕ ЗА СТОЙНОСТНИТЕ И ГРАДИВНИ СЪВЕТИ И МНЕНИЯ!!!

Аватар
StillOpossum
Обратна връзка:

#26 Мнение от StillOpossum » 19 Апр 2016, 15:39

Каква драма, хората дават конкретен отговор на неадекватен въпрос колкото и да е трудно това но как да се набие акъл на някой насила, това кога някой не знае какво има, какво иска, за какво пита но може само да мрънка и да се оплаква от чуждото отношение само защото са му казали истината. Иван Иванов не само, че за нищо не те бива но и си вреден за обществото с твоята неадекватност и мрънкане.

Аватар
Митев

#27 Мнение от Митев » 19 Апр 2016, 16:21

Тука вече и аз се засегнах , като се спомена България и форума ]:->

абе пич ти като си такъв корифей , може ли да пуснеш тема в стил " бихте ли ми казали , дали ми се сере " ???
Если человек идиот -это надолго

Заключено