До Китай и обратно

Мястото за лаф-мохабет, и други теми.

Модератори: Djigit, Rigor Mortis

Съобщение
Автор
Аватар
woody

До Китай и обратно

#1 Мнение от woody » 05 Окт 2016, 19:31

Трудно ще ми е да се въздържа да не споделя впечатленията си от това пътуване.
Поканен бях и миналата година, но тъй като не разрешиха да пренеса ножовете си, фръцнах се и им казах да го....
Е, сбърках, признавам си. След като поемат абсолютно всички разходи, тази година реших да направя компромис с принципите и да
отида на една екскурзия. :D Взех и малко бижута де.
Първо си полетяхме малко.

Изображение

И стигнахме до те това място

Изображение

Там поизчакахме и взехме че хвръкнахме до трето място.... И тъй си пърхахме волно къде 36 часа, докато се
доберем до най-бедната китайска провинция. Едно мъъъъъъъничко, затънтено 4 милионно градче. Обзалагам се че
на бате Бойко щеше да му падне шапката, ако беше рачил да ми прави компания. По всяка вероятност ако бяхме
разгънали магистралите (пардон, там това са улици) около ново строящия се квартал, където бяхме, щяха да
са по-дълги от Тракия, Хемус, Струма и бъдещата Варна - Бургас, поне с 200 км. Ама това е така, щото те не могат
да строят като нас де.

Ето го скромното хотелче (5 звезди) в което ни настаниха. Оказа се че е открито 20 дни преди да дойдем.

Изображение

Кво пък толкоз, рекох си. Ние сме свикнали и на по-лошо... като отидем на риба. Нали така?
Една малка масичка в мецанина ми хвана окото. Леле, викам си, от това колко дръжки ще излязат...

Изображение

На петдесет метра пред хотела беше и залата на Експо 2016. Съвсем малко по-обемиста от НДК.
И тя на двадесетина дена, ама бонсаестите дръвчета пред нея си бяха съвсем дърти. За
съжаление нямаше къде да се дръпна, че да снимам не само стълбището. :D

Изображение

Имаше изложители от около 80 страни. Комай само австралийци не видях. А темата на експото
беше занаяти.
Това ни дадоха като местенце: Тиквите в него няма да ги коментирам.

Изображение

Колкото до посещаемостта, предупредиха ни хората да не очакваме кой знае какво - 50, 60 000
души дневно. Колкото да не е съвсем пусто.

Изображение

Тук ще трябва да си призная един грях. С брилянтния си английски дадох 5 интервюта за основните
им телевизии.... Ама то китайците и без друго не го говорят тоя език, тъй че какво толкоз.
Тука някой зложелател ме е издебнал докато се пазаряхме дали да е платено интервюто или не. :D
Даже едната интервюираща я маскирахме като нашенско селянче.

Изображение

Между другото поне 10 000 китайчета се снимаха с мен. Докато седях бяхме общо взето очи в очи. Достатъчно беше да стана от стола и се понасяха щастливи писъци. Директно ми се мушваха под мишниците и започваше едно щракане......

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Е, имаше снимки и с други националности.
А пък това дребното майче, според мен непрекъснато твърдеше, че детето е от мен и ми го тикаше в ръцете. Майчето ми беше от любимия размер, ама за пръв път отивам там, бе джанъм.

Изображение

Ето ви и няколко местни изделия сега. Те общо взето не умеят да работят такива работи....
ама ще се научат. Стараят се хората.

Изображение
Изображение
Изображение[/url
[url=http://radikal.ru]Изображение

Изображение
Изображение

Такива ми ти работи по Китайско. Бедна страна, изостанала, къде ще се мери с нас европейците?
Пътечка към сайта ми:............... http://www.mk-jewel.com/index-bg.html[/url]

Аватар
r3nt3r
Обратна връзка:

Re: До Китай и обратно

#2 Мнение от r3nt3r » 05 Окт 2016, 19:40

Ебаго занаятчийския пленер без ножове :(
LZ1AWK

"Бѫди възторженъ идеалистъ : смѣлъ до безумство, влюбенъ въ България до фанатизъмъ, честенъ до самопожертвуване!" - Борисъ Дранговъ

https://r3nt3r.com

Аватар
dido

#3 Мнение от dido » 05 Окт 2016, 20:11

Леле, завиждам и съвсем не благородно... Викаш бедни китайчета, изобщо няма да завиждам...
Благодаря Мишо за хубавите снимки.

Аватар
нешо

#4 Мнение от нешо » 05 Окт 2016, 20:28

*THUMBS UP*
*DRINK*
Ма гледам, само с китайКИ си се снимал!

Аватар
martin_yy

#5 Мнение от martin_yy » 05 Окт 2016, 22:21

На едната снимка изглеждаш поне 2.10м висок. :D

DIKISANA

#6 Мнение от DIKISANA » 06 Окт 2016, 00:29

Човек си разширява много "мирогледа" от такива пътувания , разбира и вижда че има култури , доста напреднали .
Надявам се и Вие сте ни представили достойно !

Аватар
караконджол

#7 Мнение от караконджол » 06 Окт 2016, 09:17

Страхотни снимки.Някой ден трябва да снимам всички предмети на изкуството които имам от там.Подобно на зелената миниатюра мога да ги гледам с часове.П.С.:Имам подобна колекция снимки от Северна Корея,ама освен голям смях тука ще политизираме форума,а не бива.
При психолога:
- от кога се чувствате като овца
- още от малко агънце
(казано с блага усмивка и влажен поглед)

Becko

#8 Мнение от Becko » 06 Окт 2016, 10:13

И аз не завиждам благородно нито на бат Мишо на Китайската Народна Република :P
"Няма власт над оная глава, която е готова да се отдели от плещите си в името на свободата и за благото на цялото човечество."
Хр. Ботев

Аватар
anubis

#9 Мнение от anubis » 06 Окт 2016, 21:35

Страхотно преживяване Мишо !!! За разлика от другите колеги аз пък направо ти завиждам. Ако беше намерил и едни навуща щеше да избиеш рибата и дребните китайки :) *DRINK*
Spyderco Tenacious
ZT0801 Rexford
Benchmade Torrent 890

Аватар
tedkoe30

#10 Мнение от tedkoe30 » 07 Окт 2016, 09:36

Впечатляващо :-[ Ама много са ти ниски тия китаичета бе :D

Аватар
kr.bonev

#11 Мнение от kr.bonev » 07 Окт 2016, 10:30

Страхотно!!! Много хубави снимки /явно си сменил фотоапарата вече :) / ,всичко изглежда много внушително и мащабно! Искрено се радвам ,че ни представят хора като теб на такива международни мероприятия. Вярвам е било незабравимо преживяване!
п.п. Ама ония китаец-оператора май ти е на нивото :D . И тази масааа ... с пънчетата, ще я сънувам ,само и липсва една камара ножове, брадви,боздугани и мечове ,като на нашите сбирки *THUMBS UP* *DRINK*
Не вземай живота твърде на сериозно, жив от него няма да се измъкнеш !

Аватар
batekrasi

#12 Мнение от batekrasi » 07 Окт 2016, 19:30

ех .... ако бях с таксито там ... 50 000 китайчета , до гарата и обратно, по 2 евро на човек... лелеееее *wallbash*

vesko

#13 Мнение от vesko » 07 Окт 2016, 22:27

Краси от толкова много цъкане щеше да ти се повреди апарата. ;)
Мишо за масата иде дойде, ама поне една таборетка да беше взел за дръжки.

TheCharmedOne

#14 Мнение от TheCharmedOne » 12 Окт 2017, 16:38

Наистина изглежда невероятно в Китай! Поздравления за снимките. Аз също се надявам догодина да успея да събера средства и да посетя тази божествена държава. В момента разглеждам различни оферти: http://www.voyageltd.com/ , за да мога от рано да си направя резервацията. Ще се радвам да попътувам малко.

Аватар
рундьо

#15 Мнение от рундьо » 16 Окт 2017, 18:56

Най-ми хареса,,розовата" негърка!/само че ми се струва че много и бягаш-страх те е да не те охапе/
Стария вълк става за ташак на кучетата!

Публикувай отговор