Купувам КАРАКУЛАК

Форум за пазарлъци и сделки.

Модератори: vlastelin, Djigit, Rigor Mortis

Съобщение
Автор
ENTERPRISE

Re: Купувам КАРАКУЛАК

#16 Мнение от ENTERPRISE » 28 Фев 2020, 12:24

Здравейте на всички !!!
Вече мога да се похваля че съм горд собственик на ножа по горе на снимките . *DANCE*
Благодарение на ЖИЖ , бъди жив и здрав!!
Много ми допадна и като размер , и като форма и въобще..... *YAHOO* *dance jaga*
Зная /видимо е / че има доста работа по него , докато придобие заслужаващата си красота , но ,,,,,,,,,,ще се случи.
Мисля че е било някога АККУЛАК , така мисля аз.
Та мисълта ми е ,че приемам идеи и съвети относно този нож.
Примерно, за чирените/ бели или черни ще му ходят повече/ , за острието /до каква степен да се зачисти , полира/ , тези язви по ядките дали да ги възстановя или да си
стоят така ……..въобще съм отворен за всякакви съвети.
Благодаря на всички в аванс!!! *YAHOO*

ENTERPRISE

#17 Мнение от ENTERPRISE » 28 Фев 2020, 12:25

 от ENTERPRISE » преди 1 минута

Здравейте на всички !!!
Вече мога да се похваля че съм горд собственик на ножа по горе на снимките . *DANCE*
Много ми допадна и като размер , и като форма и въобще..... *YAHOO* *dance jaga*
Зная /видимо е / че има доста работа по него , докато придобие заслужаващата си красота , но ,,,,,,,,,,ще се случи.
Примерно, за чирените/ бели или черни ще му ходят повече/ , за острието /до каква степен да се зачисти , полира/ , тези язви по ядките дали да ги възстановя или да си

ENTERPRISE

#18 Мнение от ENTERPRISE » 28 Фев 2020, 12:27

Здравейте на всички !!!

ENTERPRISE

#19 Мнение от ENTERPRISE » 28 Фев 2020, 12:28

Здравейте на всички !!!

TOWER

#20 Мнение от TOWER » 28 Фев 2020, 20:03

Ами честито за новата придобивка ....
Боло е много хубав нож , и вероятно пак ще стане .Трябва много да му се радваш ,като гледам ,че пускаш четири еднакви поста...... *DRINK* *DRINK*

ENTERPRISE

#21 Мнение от ENTERPRISE » 29 Фев 2020, 12:11

Че му се радвам много , РАДВАМ СЕ -така е *YAHOO* *YAHOO* *YAHOO* !!!
А що се отнася до постовете , не обърнах внимание че темата е отворила втора страница . Няколко пъти побликувам , а на страницата няма публикация…… =-O
Когато видях че има и втора страница РАЗБРАХ си грешката но беше късно :-[ :-[ :-[ .
А сега относно ножа , и аз се надявам да му върна красотата и живота които заслужават такива реликви. За това съм готов за всякакви съвети , предложения , критики и т.н.
Аз още не съм се прибрал в БГ. /за да му се порадвам истински/ , но след като се прибера смятам да го мятам….
Тогава ще пусна повече снимки с косури , похвали и прочие.
Смятам да го оставя АККУЛИЯ , така че се надявам на предложения и оферти за чирените /от какво - кост , рог , или..../ !!!! А до колкото острието , да го зачистя , заточа и полирам . До толкова колкото позволяват язвите , по нагоре към гърба му нека си стоят .
Не знам /не съм измислил/ какво да правя с ядките . Дали да ги възстановя или да си стоят с тези язви .
Някои ако има предложение за кания нека свирка. Аз я виждам , дървена , облечена с черна кожа и бронзови ***украси ***. На върха и на входа.
Даваите идеи и критики.
Благодаря на всички.
*DRINK*

Аватар
chikov

#22 Мнение от chikov » 29 Фев 2020, 14:09

Честито! Ножа е бил хубав но дали ще остане хубав зависи от тук нататък. Относно отнемането зависи до колко позволяват язвите. Може да са плитки за което е много добре. Но ако са дълбоки ще се наложи да ги оставиш защото изцяло ще го изтъниш а от там губи форма и дебелина което е от голямо значение. За цвета на дръжката аз бих те посъветвал черен рог който с нужната дебелина на ушите трудно се намира но не и невъзможно. Възможно е и корен от орех което мисля , че ако ореха е хубав ще се получи отлично. А за бял цвят впредвид модела просто ще стане като на свинче звънче. А канията облечена в кожа също не подхожда на модела. Корен от орех с месингов или меден обков е класиката. Естествено това е мое мнение само. *THUMBS UP*

ЖИЖ

#23 Мнение от ЖИЖ » 29 Фев 2020, 14:36

TOWER написа:
28 Фев 2020, 20:03
Ами честито за новата придобивка ....
Боло е много хубав нож , и вероятно пак ще стане .Трябва много да му се радваш ,като гледам ,че пускаш четири еднакви поста...... *DRINK* *DRINK*

ако се съгласиш да му направиш дръжка и кания ще стане правилния ремонт
аз мога да пратя материали за чирените и канията

TOWER

#24 Мнение от TOWER » 29 Фев 2020, 17:03

Нямам време Живко ,едвам открадвам някой свободен час за нещо дребно мое,
а имам десетки чакащи ръждици ,които незнам ,кога ще смогна да съживя ...... :(

ENTERPRISE

#25 Мнение от ENTERPRISE » 29 Фев 2020, 18:00

Жиж , какво предлагаш за чирените , рог или кост ?
Дай някоя снимка .
А относно дръжката , за корен от орех ...*NO*, в момента не се сещам , тъмно дърво ли е ???
Месинговия обков , къде ??? Покажи някои снимка , след чирените е ядката , и нещо не мога да си го представя.. *SORRY*
А аккулия защото виждам на снимките че е бил с бели чирени , и за това реших пак да си останат бели . А дали тези са оригиналните му чирени , едва ли някой може да ми каже / но това е друга тема на разговор/. А някъде из форума бях засякъл един аккулия с такава кания и изглеждаше много добре , мисля че беше работа на Дядо Благо , но да не намесвам човека безпричинно /да ме извини ако е така/ , ще проверя и ще покажа. Но за сега канията е на последно място , така че имам време за размисли и страсти :D :D :D
Благодаря ви отново и отново .

P.S. - Това е най правилния начин да намериш идеалния подход за постигането на дадена цел.
С споделянето на опита , вижданията се поражда креативноста.
Но айде стига ,че започнах да звуча като някой Аристотел..... :D :D :D

ЖИЖ

#26 Мнение от ЖИЖ » 29 Фев 2020, 18:34

когато се прибереш от индия звъни един телефон

TOWER

#27 Мнение от TOWER » 29 Фев 2020, 18:37

Има вариант да е от двете, кост и рог...... :D
Изображение
Изображение

ЖИЖ

#28 Мнение от ЖИЖ » 29 Фев 2020, 18:49

ако гони оригинала трябва да е само от бяло а то е от еленов рог
тия с рог и кост са другаде правени и имат чукната звезда
а бившия мой няма маркировка

ENTERPRISE

#29 Мнение от ENTERPRISE » 29 Фев 2020, 19:22

Ще се обадя задължително !!!
А когато попитах за рог или кост смятах че - рога е черния вариант за каракулак , а коста бял за аккулак . Не съм се замислял , че може белия вариант също да е от рог /еленски например/ :-X :-X :-X
Дори не знаех че има комбинирана изработка :-[
Не съм някакъв разбирач , видимо е , доста имам да чета и да уча . Те за това те все питам за мнения и съвети.
А въпросните снимки на аккулака ги намерих и е работа на Дедо Сачмо , доста стара. Но не мога да се оправя със снимките , надявам се утре да имам време да попрочета и да ви ги покажа.

ENTERPRISE

#30 Мнение от ENTERPRISE » 01 Мар 2020, 13:31

ЧЕСТИТА БАБА МАРТА на всички @}->--
ЖИЖ , забравих да кажа че на 15.03. Кацам във Варна!!!
И тогава ще можем да се чуем НА ЖИВО :D :D :D
Нищо не коментирате за ядките на ножа?
Живи и здрави!!!

Публикувай отговор