Купувам КАРАКУЛАК

Форум за пазарлъци и сделки.

Модератори: vlastelin, Djigit, Rigor Mortis

Съобщение
Автор
ENTERPRISE

Купувам КАРАКУЛАК

#1 Мнение от ENTERPRISE » 11 Фев 2020, 16:59

Здравейте на всички !!! Намерих форума преди седмица и всяка свободна минута ( от тогава) съм на линия . Много ми допада , просто харесвам хубавите ножове. Та да си дойдем на думата , мираклия съм на един КАРАКУЛАК към скромната ми колекция. Спрял съм се на размера около 50-60 см. , , дърво , кокал или рог -зависи от цената. Някой ако продава или изработва да свирка , чакам предложения и снимки . Бъдете живи и здрави и все така ПОЛЕЗНИ. *THUMBS UP*

V.K.

Re: Купувам КАРАКУЛАК

#2 Мнение от V.K. » 18 Фев 2020, 00:48

Здравей!
Аз съм започнал нещо с подобна дължина...кова го от ресьор,снимки ще покажа по-късно.

ENTERPRISE

#3 Мнение от ENTERPRISE » 19 Фев 2020, 07:51

Здравей , радвам се че все някой откликна /почти се бях отчаял/. Ще се радвам да се разберем. Ето и малко инфо за очакванията ми ; каракулака да е с класически профил ( Логото на форума :) ) , дебелината на гърба около 4-5 мм. , дължината 50+ см., да е с ядка разделяща острието и дръжката , черни (рог , кокал , твърдо дърво) чирени и достатъчно големи уши ( колаци :D ). , метални нитове и гладко полирана . Общо взето класически каракулак .Ножовете от колекцията ми почти не се използват , само си висят на стената .
Но не зная ти изработваш ли чирени дръжки и т.н.
За сега това е , ще се радвам да държим връзка , с нетърпение ще чакам снимките . Поздрави и лек ден.

P.S. Пиша по необичайно време , защото не съм в БГ. , за момента.

DrVeT
Обратна връзка:

#4 Мнение от DrVeT » 19 Фев 2020, 11:32

Търси Дидо от Ямбол !!!

DrVeT
Обратна връзка:

#5 Мнение от DrVeT » 19 Фев 2020, 11:33

Dido

ENTERPRISE

#6 Мнение от ENTERPRISE » 19 Фев 2020, 14:04

Блатодаря !
Ще го потърся .
Но чакам и едни снимки от колегата V.T. от Троян.
Каза че работи по нещо такова , и се надявам да имаме съвпадения
Но все пак ще потърся и работите на Дидо . Макар че толкова време тая моя тема ( обява ) , стоя без никакъв интерес от никой... :( . Само V.K. ми писа тези дни за което съм благодарен *THUMBS UP*
Благодаря на всички в аванс за съвети , оферти , препоръки и т.н. Бъдете живи и здрави *DRINK*

V.K.

#7 Мнение от V.K. » 20 Фев 2020, 00:49

Не го мисли, кулак ще имаш...дали от мен, от Дидо, или от някой друг...важно е да ти харесва!

ENTERPRISE

#8 Мнение от ENTERPRISE » 20 Фев 2020, 05:17

Надявам се силно да си прав!
Този тип нож направо ме е обсебил , след като прочетох за него малко история , факти , употреба и т.н.
В момента съм Индия /служебно разбира се , не на почивка/ , реших да си взема от тук оригинално НЕПАЛСКО кукри. В случаен разговор с един от митническата служба разбрах че , този нож бил с /спецялно/ историческо наследствено статукво и
било нелегално да се изнася!!! =-O =-O =-O
Можел да разреши дилемата на местно ниво но , по летищата ми гарантира солена глоба и арест :-[
Та реших да не пробвам :D , а да си остана /за сега/ на вариянта с каракулака, да си ги имат кукритата . Като ми доиде времето за този нож , не се и съмнявам че Вие момчета ще ми направите дори и по добър от техните.
Бъдете живи и здрави !!!

magnus

#9 Мнение от magnus » 20 Фев 2020, 20:26

Ма те сите митничари са капацитети по оправянето на нещата бе майна.

ENTERPRISE

#10 Мнение от ENTERPRISE » 21 Фев 2020, 05:10

Съгласен съм бе майна!
В Индия стандарта на живот е доста нисък , срещу 10 USD, ще решим дилемата.Но какво правим по летищата *DONT_KNOW* , от тук най-често се лети за София през -Доха или Дубай. Е те там те ако се закучат нещата , ще стане грозна работа.
И за това не ми се рискува , нали знаеш че всичко се пише на моя г....з >:o .
Нека се придържаме към Българските изработки , я виж нашите майстори ножари какви красоти правите.
Пък и със този великолепен форум , можеш да си поръчаш нещо по твой вкус , размер , украса , кания и т.н.
След като попрочетох из форума , просто не виждам как НАШЕНСКОТО ще им отстъпи по качество.
Е няма да направено в Непал 8-) 8-) 8-)
Живи и здрави за сега!

ЖИЖ

#11 Мнение от ЖИЖ » 25 Фев 2020, 23:00

този дългия с счупените чирени го продавам

Изображение

ENTERPRISE

#12 Мнение от ENTERPRISE » 26 Фев 2020, 11:56

Дай някакви размери , цена , колко е дебел ~ ??
Ще има ли дебелина да излязат тея язви , поне на режещата част?
Благодаря ти в аванс!
Ще чакам отговор.
P.s. - може и на Л.С.

Аватар
vlastelin

#13 Мнение от vlastelin » 26 Фев 2020, 14:50

Прати си кукри по DHL до някъв адрес
Faber est quisque suae fortunae

ЖИЖ

#14 Мнение от ЖИЖ » 26 Фев 2020, 15:44

ето по добри снимки
вижда се двукомпонентното острие
дължина 56см
ширина в най широкота част 35мм в най тясната 31мм
дебелина след ядката 11мм
по средата 7.5мм дебел гърба

ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеanthropologist job descriptionИзображениеИзображениеregions bank hours
Изображение

ENTERPRISE

#15 Мнение от ENTERPRISE » 27 Фев 2020, 14:49

Що се отнася за DHL , не искам и да чувам . Веднъж им сърбах попарата, големи нерви и пари ми струваше една пратка. То митница Варна , то София , то мита върху 30 USD, то банкови преводи , то освобождаване на стоката , то...…………. *CRAZY* %) *NO* .
Пък тукашните нещат да дават фактури , касови бонове и т.н. Тоест те дават , но цените стават Х 3 *STOP* /не че при нас не се случва/.
А без платежен документ иди докажи колко си платил. След това ще ти тряснат една цена , според настроението или почерпката на митничаря и пак,...…………………………………….. >:o >:o И въобще както бях писал по горе , не мисля да си трупам излишни ядове.

Публикувай отговор