Дилема за ATS SUPER EDGE 3-LINDER

Обща дискусия за фабрично произведени ножове, фирми. Впечатления, снимки, коментари, тестове.

Модератори: Djigit, Rigor Mortis

Съобщение
Автор
bumbal

Дилема за ATS SUPER EDGE 3-LINDER

#1 Мнение от bumbal » 24 Яну 2017, 15:52

Реших да посъбера малко пари..и аз като мъжете да си купя що годе приличен нож...и ето ти дилема....(ножа ще се ползва за лов и риболов....палатки и т.н)....това ми казаха за свястно....ATS 34 Super Edge 3-на LINDER.Моля някои които го има ,а не само теоретично го познава от нета да каже някоя дума...защото цената не е малка за моите възможностти...(3 месеца оттделям)...и те така моля за коментари:)

kirilov13

Re: Дилема за ATS SUPER EDGE 3-LINDER

#2 Мнение от kirilov13 » 24 Яну 2017, 18:44

Страшно удобна ръкохватка, стига ръката ти да не е много голяма. Невъзможно никакво приплъзване с мръсна, мокра или омазнена ръка. *THUMBS UP*
Острието е доста дебело скосено и не е от най добрите резачи. Силата му е другаде. Затова са серия от три ножа.
Изображение
Снимката е от нета.
Събереш ли ги и трите, друго не ти трябва.

nemezis

#3 Мнение от nemezis » 24 Яну 2017, 18:52

bumbal написа:Реших да посъбера малко пари..и аз като мъжете да си купя що годе приличен нож...и ето ти дилема....(ножа ще се ползва за лов и риболов....палатки и т.н)....това ми казаха за свястно....ATS 34 Super Edge 3-на LINDER.Моля някои които го има ,а не само теоретично го познава от нета да каже някоя дума...защото цената не е малка за моите възможностти...(3 месеца оттделям)...и те така моля за коментари:)
Имам го от доста време.Също и Двойката модела.Мога да кажа само добри думи.Невероятна Жапанска стомана.Държи страхотен ряз дълго време.Удобна ,ергономична дръжка.Не се хлъзга почти при никакви условия.Не съм забелязал да и ма склонности към ръждясване.За разсфасоване на месо,риба и дране се справя чудесно.Като минуси малко ми дебелее острието и при често вадене,слагане в канията търка се дръжката на ножа и се късат конците на ухото на канията.Проблема се решава със залепяне на парче кожа върху проблемния участък.Като послеслов имам и други ножки (и по-скъпи от въпросния) някога ако се наложи и реша да се разделям с ножовете двойката и тройката на суперейджа ще ги продам последни.И последно огледай се и за втора ръка такъв.Ще са с по-добра цена от в Сокола успех *THUMBS UP*

bumbal

#4 Мнение от bumbal » 24 Яну 2017, 18:59

nemezis написа:
bumbal написа:Реших да посъбера малко пари..и аз като мъжете да си купя що годе приличен нож...и ето ти дилема....(ножа ще се ползва за лов и риболов....палатки и т.н)....това ми казаха за свястно....ATS 34 Super Edge 3-на LINDER.Моля някои които го има ,а не само теоретично го познава от нета да каже някоя дума...защото цената не е малка за моите възможностти...(3 месеца оттделям)...и те така моля за коментари:)
Имам го от доста време.Също и Двойката модела.Мога да кажа само добри думи.Невероятна Жапанска стомана.Държи страхотен ряз дълго време.Удобна ,ергономична дръжка.Не се хлъзга почти при никакви условия.Не съм забелязал да и ма склонности към ръждясване.За разсфасоване на месо,риба и дране се справя чудесно.Като минуси малко ми дебелее острието и при често вадене,слагане в канията търка се дръжката на ножа и се късат конците на ухото на канията.Проблема се решава със залепяне на парче кожа върху проблемния участък.Като послеслов имам и други ножки (и по-скъпи от въпросния) някога ако се наложи и реша да се разделям с ножовете двойката и тройката на суперейджа ще ги продам последни.И последно огледай се и за втора ръка такъв.Ще са с по-добра цена от в Сокола успех *THUMBS UP*

bumbal

#5 Мнение от bumbal » 24 Яну 2017, 19:03

*DANCE*
kirilov13 написа:Страшно удобна ръкохватка, стига ръката ти да не е много голяма. Невъзможно никакво приплъзване с мръсна, мокра или омазнена ръка. *THUMBS UP*
Острието е доста дебело скосено и не е от най добрите резачи. Силата му е другаде. Затова са серия от три ножа.
Изображение
Снимката е от нета.
Събереш ли ги и трите, друго не ти трябва.

kirilov13

#6 Мнение от kirilov13 » 24 Яну 2017, 19:12

В Сокола тройката в момента я няма налична.
Имал съм тройката и както казах не е перфектен резач.
Бих предпочел двойката. (лично мнение)

bumbal

#7 Мнение от bumbal » 24 Яну 2017, 19:14

bumbal написа:
nemezis написа:

bumbal

#8 Мнение от bumbal » 25 Яну 2017, 04:38

Благодаря за изчерпателните и позитивни отговори..само за протокола--цена в СОКОЛА 225--ЛАМИА-250,34...в
чрд беше 269 и т.н...с 2 думи в сокола ...и е поръчан :) в началото на февруари ще има доставка...мисля за покупка на 1и2 по нататък...късмет на всички:)

Аватар
нешо

#9 Мнение от нешо » 25 Яну 2017, 07:56

Имам 2-ката от доста години!
1.2379 определено ми харесва повече!(но се явават петънца, макар,че не лесно)

Илката

#10 Мнение от Илката » 25 Яну 2017, 14:44

За дейностите които мислиш да го ползваш, според мен 2-ката е по- добър вариант, по фино скосен и реже доста добре! :)

Публикувай отговор