Mora Garberg (първата Full tang Mora)

Обща дискусия за фабрично произведени ножове, фирми. Впечатления, снимки, коментари, тестове.

Модератори: Djigit, Rigor Mortis

Съобщение
Автор
Аватар
GaiDjin

Re: Mora Garberg (първата Full tang Mora)

#16 Мнение от GaiDjin » 16 Яну 2017, 14:50

В тулшопа на няколко пъти съм се опитвал да си взема ножове на промоция и като поръчам и се оказва че нямат налични , като прибавя и арогантното отношение на работещите там съм им сложил кръста отдавна .
Не презирай хилавата рожба - може да се окаже син на тигър

dimitarpetrov

#17 Мнение от dimitarpetrov » 16 Яну 2017, 15:04

Аз за това съм решил вече да си поръчвам от сайта...и каквото стане. 2-3 пъти се разкарвам....ами няма този, няма го онзи...да го поръчаме ли....ей такива..

отделно, че и цените на сайта са им различни...тоест по-ниски...и когато купувам трябва да им казвам аз цената първо.

Аватар
GaiDjin

#18 Мнение от GaiDjin » 16 Яну 2017, 15:07

Визирах сайта им който незнам от колко време не е актуализиран .

Аватар
BushcraftGuru

#19 Мнение от BushcraftGuru » 16 Яну 2017, 16:31

Все пак да покажем фултанга на Mora Garberg първата Full tang Mora, защото това е темата, макар, че всички сме вбесени от цената й и явно затова акцентираме повече на нея, отколкото на самите качества и вид на Garberg

Изображение

Изображение

Размерите на Гарберга са като на Бушкрафт мората, която имам 109 на 3,2 мм., а тя в момента е на 52,91 лв. доста по прилична цена. (Еххх... пак цената)

Не мога да преценя разликата между стоманата 14C28N на Гарберга към въглеродната стомана на Бушкрафта

Освен това, като сравнявам дръжките на двата ножа единия на живо - Бушкрафта, а Гарберга на снимките, защото разлика в остриетата по форма, дължина, дебелина и заточване няма,
та като удобство на дръжката, прилягане в ръката, материал на дръжката, приплъзване - суха, мокра, мазна определено бих заложил на Бушкрафта.
Дръжката на Гарберга ми се струва лъскава и твърда, освен това няма удобната форма и леката извивка спрямо острието, както е при Бушкрафта, но това е мое мнение и подчертавам, че Гарберга, засега го преценявам само по снимки.
В един свят където Смъртта е ловец, няма време нито за съмнения, нито за съжаления има време само за Решения!

Аватар
GaiDjin

#20 Мнение от GaiDjin » 16 Яну 2017, 16:42

От където и да я погледна мората не ми харесва , цената въобще не я коментирам .
За мен това си хиден или стик танг всеки го разбира по различен начин , ако бяха направили ножа със чирени от двете му страни щеше да изглежда по друг начин .

Аватар
BushcraftGuru

#21 Мнение от BushcraftGuru » 16 Яну 2017, 20:39

Да здълбаем още по навътре и инфото за Mora Garberg. Между другото изчетох страхотни ревщта за качествата на ножа.

Изображение

Изображение
В един свят където Смъртта е ловец, няма време нито за съмнения, нито за съжаления има време само за Решения!

dimitarpetrov

#22 Мнение от dimitarpetrov » 16 Яну 2017, 21:21

Kansbol на Mora. Страхотен и на 39лв. Ръкохватка на Gerberg и острие на Mora 2000. Това е ножа. Ако ще давам 150 за герберг..ще дам още 20 за линдер супер едж, на който стоманата му е един път...

Славей Иванов

#23 Мнение от Славей Иванов » 16 Яну 2017, 22:00

ivakis написа:Днес минах през магазина на Каммартон в Редута, София и разбрах от консултантката, че вече разполагат в техния централен склад с Mora Garberg. Листовата цена е 139 лв. за варианта с пластмасова многофункционална кания, като с отстъпката ми я предложи на 125 лв.

Вероятно сте запознати с ножа, но ето едно видео ревю все пак.

Дааа-Така оценен , ножът е силно надценен *STOP*

Аватар
Звяра

#24 Мнение от Звяра » 16 Яну 2017, 23:14

Eдинственото положително, което аз виждам в Mora Garberg е канията, която се закопчава отгоре и държи значително по-сигурно ножа от старите варианти, при които буквално след 50 изваждания и вкарвания вече няма никакво сцепление и ножа стои вътре само поради силата на гравитацията. От доста време се каня да направя ревю на МОРА 2000, но отвращението, което ме обзема като го барна надделява над желанието ми да снимам.

universum

#25 Мнение от universum » 17 Яну 2017, 00:41

Гарберг се усеща като по-тежък, здрав и стабилен нож от Мора 2000.

Ако не сте го хващали на живо, коментарите ви ще се разминават с действителността. Няма да са обективни.

Положителното съвсем не е само канията.

Цената е висока, но това не пречи ножът да е добър.

Аватар
BushcraftGuru

#26 Мнение от BushcraftGuru » 18 Яну 2017, 12:37

Още малко за Гарберга от нета, по скора за каниите Нарочно намерих линкове към по-големи снимки, ако някои си го купи да има и продуктова брошура *DRINK*

Изображение

Изображение

DIKISANA

#27 Мнение от DIKISANA » 18 Яну 2017, 13:23

Ножа е хубав , стоманата също не е лошо - поне от това което съм чел за нея .
Цената .... ами не е малко , но вижте един Дискин-хънтер - нож с маалко по-големи размери и същата стомана , цената му е 120лв , така че ...

Публикувай отговор