Bark river knife and tool - BRKT

Обща дискусия за фабрично произведени ножове, фирми. Впечатления, снимки, коментари, тестове.

Модератори: Djigit, Rigor Mortis

Съобщение
Автор
Аватар
Rigor Mortis

Re: Купувам Bark River Aurora

#16 Мнение от Rigor Mortis » 24 Фев 2015, 17:37

Ха ха, трябва аврорите да ги продават в комплект с мора и то в една обща кания за два ножа. Поискат ли ти даваш мората. :D авроpа - мора - никой няма да разбере

Но не е много смешно, щото проблема си е реален.

На мен любимият ми нож на Барк Ривър беше и още е Браво 1,5 без рампа.
"Няма сигурен път към успеха, но има сигурен път към неуспеха - да се опиташ да угодиш на всички."
Платон

Аватар
batekrasi

#17 Мнение от batekrasi » 24 Фев 2015, 17:45

Rigor Mortis написа: :D авроpа - мора - никой няма да разбере
*YAHOO*
Аврора-мора за мойта кикимора *ROFL*

Аватар
Bradley

#18 Мнение от Bradley » 24 Фев 2015, 17:47

batekrasi написа:
Rigor Mortis написа: :D авроpа - мора - никой няма да разбере
*YAHOO*
Аврора-мора за мойта кикимора *ROFL*
*DANCE* *dance jaga* *DANCE*

Аватар
goldsmith

#19 Мнение от goldsmith » 24 Фев 2015, 17:48

Ако може и аз да изкажа мнение?
Имам Аврора от повече от две години от А2 стомана ,дръжка bocote,винаги е с мен в чантето което разнасям, и за това време и дърва съм цепил и риба съм рязъл и в ресторанта когато има някъква по тежка задача я възлагам на нея като,рязане на 25кг. шкембе разпарчелосване (това прозвуча добре :D ) на полу замръзени пилета. Вникакъв случай нищо метално не се допира до ножа. Мога да кажа че разсчитам на ножа на 100℅ и съм много доволен. На този етап не мисля да се разделям с него *dancejaga*
В момента разликата от нов е че е по лъскав защото веднъж се патинира, не ми хареса и го полирах ,е надписите малко избледняха на това не е от значение!

Аватар
Rigor Mortis

#20 Мнение от Rigor Mortis » 24 Фев 2015, 17:49

Аз ако не бях се увлякъл по кукритата щях да имам поне няколко барк ривъра още при мен. Малките им модели а ла скалпел никога не са ми харесвали и най-малкият, който за мен си струваше беше Браво 1. Здържа се около 2 години и нещо при мен. Мъкнах го на почивки по горите и т.нат.
После дойдоха и по големите. И накрая като почнах с кукритата те изместиха почти всичките ми ножове с над 15см острие. Kукрита с 6 или 8 инча острие са супер универсални - тежат по-малко от един здрав нож със същите размери и секът в пъти по-добре. Освен това са адски здрави и...евтини.
И така моите баркита ги изядоха непалците.
"Няма сигурен път към успеха, но има сигурен път към неуспеха - да се опиташ да угодиш на всички."
Платон

Аватар
Rigor Mortis

#21 Мнение от Rigor Mortis » 24 Фев 2015, 17:56

@goldsmith,
и da не го беше лъснал по кафяв нямаше да стане. Моя бравo 1 стана още на втората седмица тъмен и после сякаш така си и остана.
Единственото което хичне им харесвам е тоя конвексен шлиф като на самурайски меч. Не знам кому е притрябвал такъв на един нож с 10см острие.
Платон

Милен

#22 Мнение от Милен » 24 Фев 2015, 18:06

Rigor Mortis написа:@goldsmith,
и da не го беше лъснал по кафяв нямаше да стане. Моя бравo 1 стана още на втората седмица тъмен и после сякаш така си и остана.
Единственото което хичне им харесвам е тоя конвексен шлиф като на самурайски меч. Не знам кому е притрябвал такъв на един нож с 10см острие.
+1

Уж по-здрав бил конвекса. Има и друга версия, на един известен мой форумен приятел - "Конвекса е преебан прав скос" :D

Аватар
Rigor Mortis

#23 Мнение от Rigor Mortis » 24 Фев 2015, 18:13

Той е, но за брадви, сабли разни и т.нат ... за нож за гилотина. Ама за малки чикийки си е смешна работа тоя конвекс и дразни. може би така ги правят фирми като Барк и Фелкнифен за да издържат заради прехвалената им гаранция.
И като спомена гаранция се сещам, че не знам какво значи доживотна гаранция. До края на живота на ножа или на моя? Акo ако го продам преди да умра удължава ли се гаранцията с още един живот...и до колко пъти е възможно това..
ала бала. :D
Платон

Аватар
Bradley

#24 Мнение от Bradley » 24 Фев 2015, 18:13

Rigor Mortis написа: Единственото което хичне им харесвам е тоя конвексен шлиф като на самурайски меч. Не знам кому е притрябвал такъв на един нож с 10см острие.
гриндят ги закалени - по-лесно е с тоя скос

seiko

#25 Мнение от seiko » 24 Фев 2015, 18:25

Всичко опира до личния стереотип и култура за ползване на ножа, защото по тази схема и най-добрият нож може да се окаже безполезен в ръцете на някой калпав ползвател, а в същото време един опитен човек би се оправил без проблеми и с най-калпавата алпака.
Специално при баркитата съществува доста голямо разнообразие от модели, най-вече поради факта, че са с по-тясно предназначение. Разочарованието идва винаги тогава, когато си избрал нож само по красота и външен вид, а не според това, предимно за какво ще го използваш, ако въобще го използваш де.
И нещо друго, вероятно имам твърде голямо уважение към ножовете си, защото до ден днешен не съм забивал в земята ножа, който нося на кръста си и на който разчитам да свърша, каквато и да е работа, изискваща сериозно рязане. Това важи за всичките ми ножове, независимо дали струват 40 или 400 лева.
Най-големият враг на знанието не е незнанието, а илюзията за знание. Стивън Хокинг

Внимавай, като се бориш с враговете си, да не заприличаш на тях!

Аватар
Bradley

#26 Мнение от Bradley » 24 Фев 2015, 18:29

Btw. като са по 200+ долара не е като да нямат проблеми -> 3 барк ривъра съм си купил нови - два бяха с разлепен/и чирен/и в предната част /и все с микарта - не е като да е дърво, рог, кост да се влияе от влагата/, един дойде с отчупен връх...

ножоман

#27 Мнение от ножоман » 24 Фев 2015, 18:33

Интересна дискусия се заформи. Излиза, че по нашите ширини няма много доволни от баркитата...

Отделно ще се радвам да кажете и за Fallkniven F1, какво мислите. Знам, че има теми за него и съм ги изчел. Питам наистина какви са Ви впечатленията. Преди години му бях хвърлил око, но така и не си го купих. Прецених да изчакам нещо "по-добро", но така и не пуснаха (според мен).

Аватар
Bradley

#28 Мнение от Bradley » 24 Фев 2015, 18:35

Не си давай парите за надценени шведско-японски чикии от vg-10 ламинатец - виж 3G / SPGS / моделите са по-добре, но с аоще по-скъпи...

има много доволни от бр, даже и колекционери има, просто е хубаво да се знае че като се каже бр - не значи върха на сладоледа - прилични ножове, надценени, модерни /т.е. на мода са - ама и тяхната мода като на скандинавските ножове ще мине/...

най-важното забравих да напиша - ако държи на бр човека -> http://www.knivesshipfree.com/aurora-lt ... t=alphaasc ето я по-добрата аврора - по-тънка и по-лека *THUMBS UP* *THUMBS UP* *THUMBS UP*

Аватар
Rigor Mortis

#29 Мнение от Rigor Mortis » 24 Фев 2015, 18:43

ножоман написа:Интересна дискусия се заформи. Излиза, че по нашите ширини няма много доволни от баркитата...
Според мен това така не може да се каже. Едва ли има недоволни от ножа директно. Скъпи идват на Българина и затова и недоволството идва от съотношението цена качество и то сравнено със самоделките. Щото барк ривър как си правят ножовете - както и всички останали правячи по света. Не държат рецептата за кока кола.
Платон

Аватар
Митев

#30 Мнение от Митев » 24 Фев 2015, 19:10

Моята Аврора от А2 си я продадох с кеф :D нито формата ,нито ножа ме грабна :P да не говорим ,че Краси е псулютно прав , крайно - НЕ ползвателен нож *DRINK*
Если человек идиот -это надолго

Публикувай отговор