Ножове Fallkniven

Обща дискусия за фабрично произведени ножове, фирми. Впечатления, снимки, коментари, тестове.

Модератори: Djigit, Rigor Mortis

Съобщение
Автор
jojomix

Re: Bear Grylls Мачете vs Fallkniven

#31 Мнение от jojomix » 23 Юни 2011, 10:46

при правилна употреба А1 е невероятен нож не се занимавай с глупости на батко ти беър ламарините се продават само заради рекламата ако искаш по здрав инструмент вземи си малка брадвичка на грандфорс и ще получиш отговор на въпроса си 8-)
КОЙТО ПИЕ ВОДКА НЯМА ГЛИСТИ
КОЙ НЕ ПИЕ ВОДКА Е ГОВЕДО

Аватар
VesKoz

#32 Мнение от VesKoz » 23 Юни 2011, 10:49

С Фолкито ще го нарежа на бате ти Беър мачетето за шайби. :D
"Всеки го влече чуждата материа и материално деба."

Antagonist

#33 Мнение от Antagonist » 23 Юни 2011, 10:52

Или ако ти тряжва да се правиш просека или да кастриш малко клонки, провай някое мачете на трамонтина....
.....The end is near....
..Start at the beginning..
Изображение
Изображение

magnus

#34 Мнение от magnus » 23 Юни 2011, 12:49

Нанайси ревю после, като секвате така мерака на хората :D.

#35 Мнение от avatar2gods » 23 Юни 2011, 13:11

Абе то ми е ясно кое е по-добро.
Въпроса беше дали може мачетето на бате Беър(както явно всички си му викат) става за такава работа.
Не знам,може би защото А1 е първият ми скъп нож(350 кинта не са малко както и да го гледаме),та ми е направо жал...
Гледал съм и видеота с тесове и т.н.,ама.....сигурно ме разбирате де. :)

И още 1 въпрос-може ли някой да ми даде мнение за Muela Mirage 18N?
Защото мислех да си взема и него(ей така,като за резерва,ножове не съм забелязал да са излишни).Та мисля да правя същото като с А1-да кастря клони,да си правя некви общи работи като се ходи на палатка и така.Той(Муелата)е голям почти колкото А2,имаи маса(350 гр.),та би трябвало да става за тая работа.

Дайте съвет дали става изобщо.

Мерси.
Throughout my life I was looking for a place to call home. I thought that the home is a place and it really is, though not physically tangible. The real home is here - in the heart. It is the sense that only the presence of true friends can give you. Now that I already know this, finally I found my true home. If circumstances do not allow me to stay in it, then I just take it with me.

Аватар
RAZORBLADE
Обратна връзка:

#36 Мнение от RAZORBLADE » 23 Юни 2011, 17:57

Моите съвети:
1. Трамонтина за просеки в храсталаци
2. Трион-сгъваем за рязане на дърва за огрев
3. Брадвичката става ако е лека.

Мани муелата - дублаж на ножа не ти трябва.
Акълът в главата идва бавно и болезнено. Много е вероятно въобще да не се появи. Тогава ти остава само болката..........

http://nikovknives.com/
Изображение

#37 Мнение от avatar2gods » 23 Юни 2011, 18:21

Мерси за съвета.
Но от опит знам,че може да си загубиш част или цялата екипировка.

Затова нося винаги по няколко ножа.За да сме по-точни,около 5 по принцип.С различна големина естествено,като Victorinox Никога не ми излиза от джоба...

Идеята ми беше да добия впечетление за качествата на Муела като цяло и в частност.
Няма смисъл да си купувам този нож ако ще се счупи след 2рата клонка....

Мерси
Throughout my life I was looking for a place to call home. I thought that the home is a place and it really is, though not physically tangible. The real home is here - in the heart. It is the sense that only the presence of true friends can give you. Now that I already know this, finally I found my true home. If circumstances do not allow me to stay in it, then I just take it with me.

magnus

#38 Мнение от magnus » 23 Юни 2011, 18:26

Няма да се счупи.

Аватар
GEORGI PL

#39 Мнение от GEORGI PL » 24 Юни 2011, 06:38

Провери в Гугъла що е то "паранг" , и после ако решиш си го поръчай на някой да ти го изработи. *OK*
Насила можеш да вземеш,насила не можеш да дадеш!

BorisPetrov

#40 Мнение от BorisPetrov » 24 Юни 2011, 06:53

Мисля си, че има хора дето брадвите не са им толкова удобни и предпочитат по-големи и масивни ножове. Та всеки трябва да пробва и да си прецени.
Ама триончето си е задължително...
МОЯТ ЛЪК - Българският форум за лъкове от естествени материали
Traditional Bulgarian Knives - Фейсбук страница за традиционни български ножове
Balkan Knives Bazaar - Балканска група за търговия на ножове!

Аватар
VenKo

#41 Мнение от VenKo » 24 Юни 2011, 08:22

BorisPetrov написа:Мисля си, че има хора дето брадвите не са им толкова удобни и предпочитат по-големи и масивни ножове. Та всеки трябва да пробва и да си прецени.
Ама триончето си е задължително...
+1 *THUMBS UP*

а за мачетето на Беарчо - четох преди време мнения по чуждоезичните сайтове, че дръжките на тая серия /мачете, ножове/ били малко скапани и се били чупели та май щели да ги преправят май ...
... не зная, за това питам
Изображение

#42 Мнение от avatar2gods » 24 Юни 2011, 08:42

Ми то и аз това четох....
Не мога да го разбера това нещо-Gerber от вчера ли правят ножове,че скапват дръжките?

Няма много логика,да освен да спестят пари,ама уж са име.....
Бих казал българска му работа има не е точно :)

Аватар
VenKo

#43 Мнение от VenKo » 24 Юни 2011, 09:48

Като имаш пари помоли Дядото да ти изкове един по-длъшък каракулак и те ти автентично българско мачете..
*DRINK*
... не зная, за това питам
Изображение

magnus

#44 Мнение от magnus » 24 Юни 2011, 09:50

Закърпили са положението с дръжките вече, но едва ли са изтеглили всичко от първата партида от магазинните мрежи.
Гербер имат хубави модели, ама от преди няколко години. В каталога им за тази година само два сгъваеми ми хващат интереса.
Каракулака е такъв, като му туриш съответната дръжка. Колко е евтентичен Български, не знам.

#45 Мнение от avatar2gods » 24 Юни 2011, 09:54

На Дядото му писах,вчера за да сме точни.

Само,че от него не сикам мачете а нож,с около 16 сантиметра острие.

Надявам се,че това което искам може да бъде направено от него-в смисъл,че се занимава с такава изработка.
А иначе,с тия 20 години стаж.....не се и съмнявам дали може като цяло.

Иначе за Гербер-имаме кухненски(за това ги ползваме де)ножове такива-и са супер.

Публикувай отговор