Fällkniven S1 Ревю

Обща дискусия за фабрично произведени ножове, фирми. Впечатления, снимки, коментари, тестове.

Модератори: Djigit, Rigor Mortis

Съобщение
Автор
Аватар
Guderian

Fällkniven S1 Ревю

#1 Мнение от Guderian » 17 Яну 2019, 10:22

Ето го един шампион от скъпите. Мората го бие.
Описание на ножа :
S1 The Forest Knife

Нож с фиксирано острие. Това е може би най-добрият нож за лов и риболов, правен някога. Неговото яко острие от нова изключително здрава ламинирана стомана VG 10 е създадено за да поема тежки натоварвания при рязане, без риск от счупване. Дебелото 5 мм. острие е идеално за дране, кълцане и драскане по запалка. Дръжка дава добро сцепление, даже при студени и мокри ръце.

Реалност -> https://www.youtube.com/watch?v=QBWf1P7QDzA

universum

Re: Fällkniven S1 Ревю

#2 Мнение от universum » 17 Яну 2019, 15:52

Девойката е успяла да му направи качествена серетация, ще реже още по-добре. Нале се увеличава режещата площ.

djack

#3 Мнение от djack » 17 Яну 2019, 21:00

Тези щръбки се оправят точно за 5 минути! А, ако видя жена ми да сурка острието на ножа по магнезиевата запалка ....... цял живот ще използва само "Терна"

dipetrov

#4 Мнение от dipetrov » 17 Яну 2019, 21:12

Щръбки да, при мен също се получиха но останалите забележки са меко казано пресилени.

Аватар
Звяра

#5 Мнение от Звяра » 27 Яну 2019, 20:06

Правил съм S1 на трион след като блъснах един заек с колата и реших набързо да го обработя като сека кокалите на краката на един пън до пътя. VG-10 на висока твърдост реже чудесно, но за сечене на твърди материали започва да се чупи дори при дебелия конвекс на фолкнивена. Истината е, че както имах три фолкнивена след случката със заека се освободих и от трите и марката съм я зачеркнал от интересните. Сходни резултати дава VG-1 в сан май на колд стил. Така че ламинати, ала-бала, сървайвъл, много яки и т.н. са само маркетинг глупости, които на практика доказах, че не са ок. В БГ форумите изобилства от хора с от скъпи та с прескъпи ножове, които могат да ти говорят с часове колко е яка S30V, колко хром, волфрам, криптонит и др. такива работи има в нея, но никога не са пробвали да видят, че при сечене режещия ръб става на трион, при това от не идеално твърди материали. Та теория е хубаво нещо, но практиката е още по-хубаво. ;)

Публикувай отговор