"Нож подарък за любимата" - Финал

Организация, мероприятия, конкурси.

Модератори: Hof, Djigit, Rigor Mortis

BUTTON_POST_REPLY
Съобщение
Автор
Hof

Re: "Нож подарък за любимата" - Финал

#121 Мнение от Hof » 16 Окт 2011, 13:28

Оценки на журито

André Andersson http://www.northlandknives.se/pages.asp

Здравейте Другари Ножари!
Беше ми наистина много интересно да разглеждам снимки на всички тези творби. Най-голямото предизвикателство беше да не посочвам ножове, които ми харесаха най-много на мен, а да се придържам към темата „Нож за любимата”. В случая реших да си представя, че купувам подарък за моята приятелка, а тези ножове са пред мен. Кои от тях тя би харесала най-много и защо? Формата и изразителността са от решаващо значение в този случай.

1 място - №9 Woody
Изображение
Иновативен дизайн и наистина яко представяне под форма на гердан. Формата и избора на материалите са женствени, а цветовете са приятни. Най-добър според мен.
_______________________________________________________________________________________________________

2 място - №4 Gogotattoo
Изображение
Този наистина изглежда като аксесоар към тоалет, и може да се намира в дамска чантичка заедно с гримове.
_______________________________________________________________________________________________________

3 място - №11 Kovachev
Изображение
Ако трябваше да дам на моята приятелка нож за носене из гора – щях да избера Генезис. Практичен вид, но с женствени линии и извивки.

4 място - №8 Danaeca
Изображение
Кама достойна за лейди. Не е много женствен, но от него вее едновременно и с нещо меко - и остро.

5 място - №7 Evgeni
Изображение
Личен фаворит за мен, но не мисля, че моята приятелка ще го хареса също толкова много. Но все пак това е и прекрасен гердан, и красив нож за онези викингски любовници.

Antonio Fogarizzu http://www.fogarizzuknives.com/

Благодаря, че се свързахте с мен, за мен е чест да дам мнение за ножове, които виждам. Само искам да кажа, че е много сложно да се направи оценка само по снимки. Не мога да дам мнение относно направата на ножове и съдя само това, което виждам, как ножовете изглеждат на снимките и дали съответстват темата на конкурса.

1 място - №11 Kovachev
Изображение

2 място - №7 Evgeni
Изображение

3 място - №9 Woody
Изображение

4 място - №8 Danaeca
Изображение

5 място - №3 Poison
Изображение

Валентин Тимофеев (Москва)

Изображение Изображение<-една от неговите работи

Благодаря ви много за покана да участвам във вашият конкурс. Аз давам оценки по снимки и бих искал да отбележа, че е необходимо да се определят стойности за обективна оценка на творбите.
Така или иначе, ето:

1 място - №3 Poison
Изображение
Този нож има образ, личи стремлението на автора да търси ново. Работа, въпреки че е нестандартна, е красива и хармонична. Мисля, че този автор още ще ни учудва със творбите си.

2 място - №11 Kovachev
Изображение
Работата е с ярко изразен конкретен характер, с настроение. Темата е разкрита.

3 място - №7 Evgeni
Изображение
Великолепна, красива работа, с добре изпъкващ художествен образ.

4 място - №4 Gogotattoo
Изображение
По-скоро дизайнерска разработка, но е красива, интересна, оригинална.

5 място - №9 Woody
Изображение
Добре премислен образ. Интересно цветово решение.

Много ми допадна работа №8.
Харесах много от представените творби. Искам да отбележа голям диапазон на изпълнения, от чисто дизайнерски до високо художествени.
С уважение Тимофеев В.В.

Андрей Шуринов (Тула)

Изображение Изображение<-една от неговите работи

Здравейте,

Ще опитам до подходя обективно към оценяването на тези работи. Имайки предвид темата на конкурса, аз ги разположих така:

1. На първо място бих сложил №7 Evgeni
Изображение
Хармонично е меко съчетание на цветове, форма и конструкция, келтски мотиви в орнамента създават усещане за магия, която можеш да подържиш в ръцк. Напомни ми редове от поема на Пушкин „Руслан и Людмила” – „Дела на отдавна отминали дни, сказания на древността дълбока …”

2. Второ място бих присъдил на №9 Woody
Изображение
Мисля, че жените би трябвало да харесат такова бижу в стил inseсta, с уравновесена цветова гама, а и още с такъв секрет вътре!

3. Трето място сигурно е за №4 Gogotattoo
Изображение
Гламурен вид а-ля червило, с аромат на малини – много е стилен.

4. Четвърто място бих отдал на №11 - Kovachev - Genesis
Изображение
Изпълнение по тема еволюция се подчертава с удачен избор на материалите, цветовете и оформлението . Създава се впечатление, че тази работа е археологическа находка. Тюркоазът ми напомни за филм „10,000 B.C.” на Роланда Емерих , и момичето Еволет в него с прекрасни сини очи…

5. Пето място е за №8 Danaeca
Изображение
Акуратно, лаконично, и в същото време красиво. Ако вида на двустранно острие не плаши мадам, то тя ще оцени по достойнство тази работа.

Андрей Шуринов

След преброяване на общ брой точки от оценките на журито местата се разпределиха по следния начин:

1 място - №11 – Kovachev – 14 точки

2 място – разделиха №7 Evgeni и №9 Woody – по 13 точки

3 място - №4 Gogotattoo - 9 точки

4 място - №3 Poison - 6 точки

5 място - №8 Danaeca - 5 точки
Последна промяна 1 на Hof, променена общо 16 пъти
"Древние знали намного меньше нас, но гораздо больше понимали"
Изображение

kalinux

#122 Мнение от kalinux » 16 Окт 2011, 13:42

Честито на Ковачев, моя фаворит. ;) Какво да те правя, ще има двойна награда за теб. ;)

Hof

#123 Мнение от Hof » 16 Окт 2011, 13:48

*DRINK* Моите поздравления за победителите . И Благодаря на всички които участваха .
Държа да кажа че превода от руски и английски язик е направен от Катя Маркова това е любимата ми жена която постоянно ме подкрепя и ми помага.
Ако някой държи да има оригиналният текст на руски или английски да ми пише на лс ще го пратя
И да ... ЗА Ковачев ми е особенно приятно че е победител не заради него а заради това което представлява.
"Древние знали намного меньше нас, но гораздо больше понимали"
Изображение

kova4ev

#124 Мнение от kova4ev » 16 Окт 2011, 14:14

Ааахахахахах *YAHOO* *YAHOO* *YAHOO*
Не е истина, майна! Така става като се оценят само снимки *JOKINGLY* Всъщност много добре знам къде ми е мястото, посочих и моите фаворити. Но тъй като не страдам от излишна скромност признавам, че умирам от кеф *locomotive* А какво злорадство следва... Гого, не си намирам емотиконата с нагъзено човече, за да ти я покажа.

Надявам се всички да са се забавлявали поне мъничко.
(Хофе, ще си уредим сметките в сряда)

Аватар
BorisPetrov

#125 Мнение от BorisPetrov » 16 Окт 2011, 14:42

Като прост обикновен зяпач и зрител - ПОЗДРАВИ НА МАЙСТОРИТЕ ВЗЕЛИ УЧАСТИЕ!!!
И благодаря на Хоф и на участниците, че ни зарадваха!
МОЯТ ЛЪК - Българският форум за лъкове от естествени материали
Traditional Bulgarian Knives - Фейсбук страница за традиционни български ножове
Bulgarian Knives Bazaar - Българска фейсбук страничка за свободна търговия на ножове!

gogotattoo

#126 Мнение от gogotattoo » 16 Окт 2011, 14:53

Първо да благодаря на /не на мама, тате и пр./ Хоф, че даде тази идея ей тъй на, в крачка и бях много скептичен, че мероприятието ще се състои! След записването на участниците вече добих усещането, че ще стане конкурсът; жалко че доста се отказаха, щеше да е много по-весело.....Внимавайте следващият път!!! Заслугата за цялото това коментиране, очакване, майтапи и финал, е изцяло на Господин Хофът, на неговата особена душевност на артист, в най-широкия смисъл на думата. /Понеже съм сериозен, няма да кажа, че душевността му е "изчекната" - в добрия смисъл на думата, иначе как щеше да му хрумне да направи конкурс и пр./

Радвам се на третото си място, радвам се и за колегите/за Кова4ев не особено :P /, най-са ми интересни коментарите на спецовете, въпреки че са оценявали по снимка; но както се казва - Шоу мъст гоу он!!!!!!

Наздраве на всички участници! *DRINK* *DRINK* *DRINK* *DRINK* *DRINK* *DRINK* *DRINK* *DRINK*
Primum vivere, deinde philosophari.Изображение

dipetrov

#127 Мнение от dipetrov » 16 Окт 2011, 15:00

Ще се повторя но това е най хубавата и интересна инициатива на форума. Честито на всички участници и най-вече на победителите. *DRINK* *BRAVO* *BRAVO* *BRAVO* Съжалявам единствено че ми убягва коментара за още една кама мисля на Дидо беше. *THUMBS UP*

ПП Прав е гого за хофа. В следващата инициатива ще се включа задължително. :)

Аватар
woody

#128 Мнение от woody » 16 Окт 2011, 15:04

Поздравления за всички участници и от мен. Забавно беше. Ковачевия в скоро време няма да има къде да се обърне в работилницата си от дървета (тъй като добре познавам щедростта на Калата в това отношение.) Тъй че аз ще наградя с по нещо Пойзон и Данаека. Очаквам на личната координатите им. Специално потупване по рамото (без грамота) за Хоф. Хубав човек... ама той си го знае. *DRINK*
Последна промяна 1 на woody, променена общо 16 пъти
Пътечка към сайта ми:............... http://www.mk-jewel.com/index-bg.html[/url]

gogotattoo

#129 Мнение от gogotattoo » 16 Окт 2011, 15:04

Изображение

Това е специално са Кова4ев!

kova4ev

#130 Мнение от kova4ev » 16 Окт 2011, 15:18

gogotattoo написа:Изображение Това е специално са Кова4ев!
Така, така-целувай!

gogotattoo

#131 Мнение от gogotattoo » 16 Окт 2011, 15:24

Нахал ]:->

Аватар
evgeni

#132 Мнение от evgeni » 16 Окт 2011, 16:11

Пичове, горд съм че станах пряк участник в това начинание, който отпадна може само да съжалявааа *YAHOO* *YAHOO* *YAHOO*

Честито на победителя Изображение , който междувпрочем беше моя фаворит(ГоГо, не се сърди *KISSED* ) в конкурса, заедно с poison.

kova4ev , Изображение майна

Лични Благодарности на Hof и Djigit, дето откараха не малко неблагодарна организационна работа
Това е за сега, после пак ще пиша *dance jaga*
Изображение

Изображение . . . . . . . . . . . . . ас по социалните мрежи : Изображение Изображение Изображение Изображение

Аватар
Митев

#133 Мнение от Митев » 16 Окт 2011, 16:40

Честито на победителите !!! *DRINK*
Если человек идиот -это надолго

Аватар
tinko

#134 Мнение от tinko » 16 Окт 2011, 17:16

Моята награда е за Евгени да си даде координатите.
http://tinkoknives.com/ - за ножари

Аватар
LIONSIO

#135 Мнение от LIONSIO » 16 Окт 2011, 17:24

Честито на победителите! *DRINK* Много добра инициатива и добре протекло съревнование, благодарение на което се родиха доста интересни творби. *BRAVO*

BUTTON_POST_REPLY