Продавам дървесина - различна по размер и вид.

Пазар за търговци на материали, машини и инструменти, използвани за ножарството и други занаяти.

Модератори: vlastelin, Djigit, Rigor Mortis

Правила на форума
Продавачите имат право само на една тема за съответните стоки. Темите на утвърдени продавачи с определени стоки ще бъдат със статус "Закачена тема" в горният край на форума. Единични продажби ще бъдат помествани като нормални теми и ще бъдат изчиствани след приключване на продажбата.
BUTTON_POST_REPLY
Съобщение
Автор
Аватар
WoodTraffic

Продавам дървесина - различна по размер и вид.

#1 Мнение от WoodTraffic » 02 Яну 2011, 16:32

Здравейте на всички!
Честита нова 2011-та година! Пожелавам на всички здраве, късмет и една наистина по-добра година!
Тъй като това ми е първият пост в този форум, бих искал да се представя с няколко думи. Казвам се Костадин Димитров, живея и работя в Нова Загора, и се занимавам с изработка на електрически Китари и Басове повече от 10 години. Работата ми е свързана с използването на много и различни видове дървесини, които в някой случаи оставят излишъци, които ми се струва, че могат да са полезни и да се употребят.

Започвам обявата си, предлагайки следните парчета дървесина:

1. Maple Burl, Явор Пъпчив. Наша, родна дървесина с изключителни качества, както визуални, така и звукови (това последно ми се струва, че не е от значение за вас :) ). Парчетата са съвсем сурови, рязани са преди седмица. Размерите са написани на заготовките.
Цена 10лв за трите.
Изображение

Изображение

2. Curly (Flamed) Maple, Къдрав Явор. Това е също наша, родна дървесина. Материала е сух - 7 годишен е и заготовките са оформени на двойки (bookmatched). Размерите са написани с молив в/у заготовките.
Цена 10лв за двойка.
Изображение

Изображение

3. Hard Maple, Клен, наш български. По отношение на наименованията на дървесините се намират доста разлики. Например Нашияр БГ Клен си е специфичен и не расте другаде, такъв като него. Разликите са доста големи и затова тук в БГ си имаме и Клен и Явор, които са коренно различни по качества дървесини. Кленът е лидера по твърдост, най-твърдия е от семейството. Материала е сух - на 6 години.
Цена 14лв за двете.
Изображение

Изображение

4. Пак Клен, сух на 6 години.
Цена 10лв за двете.
Изображение

Изображение

5. И отново Клен, сух, 6 годишен, оформен по двойки (bookmatched).
Цена 15лв за всички.
Изображение

Изображение

6. Още един Клен за последно, сух, 6 годишен.
Цена 10лв.
Изображение

Изображение

7. Жълт кърдав Явор. Това е една много рядка дървесина и с изключителна шарка (Flame). Малко по-мек е от обикновеният Явор. Материала е сух, 5-годишен.
Цена 10лв за двете парчета.
Изображение

Изображение

Цените и начина на пускане на обявата, подлежат на кометар ;) .
Местонахождение на дръвцата - при мен в Нова Загора. Изпращам по "Еконт", "Спийди" с наложен платеж като разходите са за сметка на получателя. За контакти тел. 0877128583 или ЛС.

Костадин
Последна промяна 1 на WoodTraffic, променена общо 2 пъти

Аватар
b_tzenev

Re: Продавам дървесина - различна по размер и вид.

#2 Мнение от b_tzenev » 02 Яну 2011, 16:45

купувам позиция 1 и 5.
по-добре да строшиш няколко остриета отколкото да излезе брак от ковачницата

Martorudy

#3 Мнение от Martorudy » 02 Яну 2011, 17:59

WoodTraffic написа:
7. Жълт кърдав Явор. Това е една много рядка дървесина и с изключителна шарка (Flame). Малко по-мек е от обикновеният Явор. Материала е сух, 5-годишен.
Цена 10лв за двете парчета.
Изображение

Костадин
За много години, колега! Пращай го тоя явор и ако имаш още от пъпчивия и него няма да откажа :)
Варна до офис на Еконт в квартал Аспарухово
Мартин Атанасов
0897741208
Поздрави

Аватар
WoodTraffic

#4 Мнение от WoodTraffic » 03 Яну 2011, 14:08

Здравейте, всички описани в обявата дървени заготовки, не са налични вече! По-нататък ще има още. Трябва ми малко време да подредя и ревизирам наличностите. Със сигурност имам доста Клен и Явор. Дори ако някой има конкретни искания към материал и размер, нека пише. Така ще се улесня много.

Костадин

kalinux

#5 Мнение от kalinux » 03 Яну 2011, 14:23

Колега, защо не се включиш в темата за обработката на дървото. Който не е вадил вълните на явора, не знае какво изпуска. Сигурен съм, че на много хора ще им бъде интересно да научат някои тънкости от лютиерството. Аз също бих се зарадвал от една по-точна класификация на целия род Явори, характерни за тук, защото наистина има голяма неяснота. В помощ на това мога да дам доста снимков материал на листа и стъбла.

p.s. Много хубав материал продаваш, ако нямах в изобилие такъв щях и аз да си взема. :D

Аватар
WoodTraffic

#6 Мнение от WoodTraffic » 03 Яну 2011, 14:27

Да, защо не? Каквото знам ще го споделя, а и имам доста нагледен снимков материал, който би онагледил кое, как изглежда.

magnus

#7 Мнение от magnus » 03 Яну 2011, 14:54

Дръжки на брадви от какво е най-добре да се направи? Нещо подходящо за 3-4 бройки?

Аватар
sa4mo

#8 Мнение от sa4mo » 03 Яну 2011, 15:06

magnus написа:Дръжки на брадви от какво е най-добре да се направи? Нещо подходящо за 3-4 бройки?
салкъм или дрян(лично мнение)...матрЯл обаче - йок... :(
Когато човек е глупав,то това е задълго...и когато не знае колко много неща са невъзможни - почва...и ги прави...
Всеки се ражда като другите, обаче умира като себе си
Изображение
http://sa4moknives.wordpress.com/

gogotattoo

#9 Мнение от gogotattoo » 03 Яну 2011, 15:10

Разбира се че дрян - ама намираш някой голям хубав дрян, тресваш го в основата да падне целият. После се избираш клони, пък ако не става - намираш друг дрян!! ]:->
Primum vivere, deinde philosophari.Изображение

magnus

#10 Мнение от magnus » 03 Яну 2011, 15:15

Общо на всички чешити Акация ли се вика салкъм, или на точно определен.
За дрян знам, ама и на село го няма.
Па да тръгна да го бераа тепърва, да съхна... за готов мат'рял питам появилия се колега.

Аватар
ifoo

#11 Мнение от ifoo » 03 Яну 2011, 16:01

И на двата вида акация (розова и бяла) им се вика салкъм.
Изделия от кожа. Камшици, бижута, калъфи, аксесоари...

Какво виждаш се определя от това колко знаеш.

Аватар
WoodTraffic

#12 Мнение от WoodTraffic » 03 Яну 2011, 20:34

magnus написа:Дръжки на брадви от какво е най-добре да се направи? Нещо подходящо за 3-4 бройки?
Съжалявам, но отговор на този въпрос нямам *SORRY* .

Аватар
woody

#14 Мнение от woody » 05 Яну 2011, 18:55

Почти няма дрян без изсъхнали клони по него. Има страшно много по Искърското дефиле и сега е подходящо време човек да отиде и да си набере. Знаете колко много дрян ползвам и до сега никога не ми се е налагало да режа живо стебло или клон. Същото важи и за акациите. Никак не е трудно да се различи мъртъв клон от жив, независимо че е зима и няма листа. Малко по-трудно е да подбереш клон, който е загинал през миналата година и още не е нападнат сериозно от червеите. Там може да се кара и по метода на пробата и грешката.
Пътечка към сайта ми:............... http://www.mk-jewel.com/index-bg.html[/url]

Аватар
kapkan

#15 Мнение от kapkan » 05 Яну 2011, 21:31

Имам с осенова дръжка и *THUMBS UP*

BUTTON_POST_REPLY