Реорганизация на форума

Форум за форума. Съвети към организация, идеи за нови форуми и други.

Модератори: Djigit, Rigor Mortis

BUTTON_POST_REPLY
Съобщение
Автор
Аватар
рундьо

Re: Реорганизация на форума

#76 Мнение от рундьо » 20 Май 2017, 22:45

И кой ще има право да го чете този подфорум?
Стария вълк става за ташак на кучетата!

The_I

#77 Мнение от The_I » 21 Май 2017, 01:28

Би трябвало всеки който иска да научи нещо свързано с този древен занаят . Много ще съм благодарен ако има такъв под форум защото ще могат много хора да научат някой важни неща както и аз самият .

Аватар
gospodarski

#78 Мнение от gospodarski » 21 Май 2017, 03:17

Въпрос:
Какви права се искат, за да се влезе в новия раздел "Ковачницата"???
Снимка с чук, става ли? :)
Когато погледнеш към Витоша ти иде да цитираш Вазов. Когато се обърнеш към София ти иде да цитираш Стоичков... (цитат от Аламинут)

Аватар
gospodarski

#79 Мнение от gospodarski » 21 Май 2017, 03:18

Сега се сещам, че и един раздел за кухненски ножове във фиксираните, примерно, би бил полезен...
Когато погледнеш към Витоша ти иде да цитираш Вазов. Когато се обърнеш към София ти иде да цитираш Стоичков... (цитат от Аламинут)

Аватар
RAZORBLADE

#80 Мнение от RAZORBLADE » 21 Май 2017, 06:23

Не бях копирал правата, затова беше заключен новия подфорум. За кухненски ножове можете да си отделите тема във фиксирани. Няма нужда от цял подфорум.
Акълът в главата идва бавно и болезнено. Много е вероятно въобще да не се появи. Тогава ти остава само болката..........

http://nikovknives.com/
Изображение

vesko

Re: Аааа, за морала и за скромноста - краси ли човека.

#81 Мнение от vesko » 05 Фев 2018, 20:58

Няколко процедурни предложения .Ясене ако искаш може да ми преместиш мнението в друг раздел .
Следя форума ежедневно от началото на 2014 г. харесва ми такъв какъв то е ,но има и някои дребни неща който могат да се променят за добро надявам се.

Някой спомена че има прекалено много теми .Има някои от тях които са направо без мислени и са и в нарушение на правилата .Пример създадени 4 теми с заглавия- проблем ,лъсване , полиране на рог ,стомана създадени от колегата Боев- 328 при условие че съществуват подобни теми. Според мен трябва да се отдели зърното от плявата и всички раздели да се почистят от ненужните теми ,а има много такива. Казвам това защото когато искам да си припомня нещо от важните теми или търся някой линк ми се налага да преглеждам 3-4 страници докато намеря нужната ми информация .
Има и много членове които са се регистрирали преди години и последното им посещение е минути след регистрацията и до там 0 мнения 0 присъствие.
Предложението ми е :
1.Членове с по малко от 10 мнения и не са влизали повече от 1 г. във форума регистрацията да им се прекратява .
2.Членове с повече от 10 мнения и не са влизали повече от 2 г. във форума регистрацията да им се прекратява .
3.Членове с повече от 500 мнения регистрацията да им да не се прекратява независимо от кога не са влизали във форума.
И ябълката на раздора търговския отдел -аз съм за съществуването му , но според мен той също има нужда от реорганизиране пренареждане и въвеждане на някои нови правила и най вече се нуждае от един медиратор който да отговаря само за него за да може да въвежда ред ежедневно.
Майсторския дюкян там дискусията ще дълга и болезнена.
Материали машини и инструменти за майстори според мен там нещата са най добре подредени .
Само едно уточнение който има постоянно активна тема да има правото тя да бъде закачена.
Купува продава .Моето предложение там обявите да имат срок след три месеца да се трият.
Обявите да са за еднократни продажби и за търгове и разпродажби .
Търговци и фирми .Тук всички теми да са активни без срок .Фирмите те са ясни.
Другите членове които продават постоянно (имат активна тема) различни фабрични ножове, фенери и други стоки в разделите оказион и купува продава да са преместят в този раздел .
Оказиона също обявите да са със срок от 3 месеца.

Тава са моите предложения ,в никакъв случай не казвам че те са най-добрите ,но се надявам да са някаква отправна точка за една добра дискусия по тази тема ,благодаря за вниманието.

DIKISANA

#82 Мнение от DIKISANA » 06 Фев 2018, 00:53

Подкрепям предложенията на Веско *THUMBS UP*

Аватар
RAZORBLADE

#83 Мнение от RAZORBLADE » 09 Фев 2018, 07:47

Веско, говорил съм си на лични хора, които не пишат теми и постове,но четат доста форума, така, че няма да трия профили заради неписане. Тези категории, които предлагаш предполагат обслужване с много къртовска работа и са немислими. Темите от Търговия раздел ще ги чистя всяка година, като оставям темите само за около 6 месеца назад. Всяко тримесечие чак е прекалено кратък срок.
Второ, Калоян Vlastelin го направих модератор на търговския раздел защото аз не смогвам с време, а той предложи помощта си. Сега е на пробен период. Надявам се да е по-читав модератор мен.
Акълът в главата идва бавно и болезнено. Много е вероятно въобще да не се появи. Тогава ти остава само болката..........

Изображение

Аватар
RAZORBLADE

#84 Мнение от RAZORBLADE » 14 Фев 2018, 08:05

Раздел Майсторски дюкян е преименуван на Авторски ножове. Прочетете новите правила.
viewtopic.php?f=40&t=9100

Изображение

Аватар
RAZORBLADE

#85 Мнение от RAZORBLADE » 22 Апр 2018, 23:10

Форума ще е с обновена платформа, по-обновена и по-удобна и за мобилни проложения. В процес е инсталиране и на Tapatalk приложение.

Изображение

Аватар
biolander

#86 Мнение от biolander » 23 Апр 2018, 09:49

Яска, обновяването e винаги pain in the ass, от личен опит го казвам. Затова голямо БРАВО.
Обаче има ли възможност да добавиш още някоя тема, че тази по подразбиране винаги ми е бъркала пак там с имената отдясно. Предполагам не само на мен.
https://www.phpbb.com/customise/db/styl ... y/demo/3.2 например.
Ти си длъжен да правиш добро от злото,защото то няма от какво друго да се прави - Робърт Пен Уорън
http://tzilkovi.wordpress.com

Аватар
митко_990

#87 Мнение от митко_990 » 23 Апр 2018, 12:15

biolander написа:
23 Апр 2018, 09:49
Яска, обновяването e винаги pain in the ass, от личен опит го казвам. Затова голямо БРАВО.
Обаче има ли възможност да добавиш още някоя тема, че тази по подразбиране винаги ми е бъркала пак там с имената отдясно. Предполагам не само на мен.
https://www.phpbb.com/customise/db/styl ... y/demo/3.2 например.
Аз понеже ползвам само мобилното приложение,сега не намирам от къде се добавя нов коментар,само за цитиране го открих

asenvr

#88 Мнение от asenvr » 23 Апр 2018, 21:32

RAZORBLADE написа:
22 Апр 2018, 23:10
Форума ще е с обновена платформа, по-обновена и по-удобна и за мобилни проложения. В процес е инсталиране и на Tapatalk приложение.
Не знам какво реорганизирате,или обновявате,но не е нормално след като вляза във Форума,който имам за майсторски да видя само обяви за продажби ,и една каруца руски,или каквито и да са там окултни обяви.
Нов бардак със стари к-ви не се прави.

Аватар
RAZORBLADE

#89 Мнение от RAZORBLADE » 23 Апр 2018, 22:27

Спокойно, бе, човек. Ботове са. Ще се оправи това, малко търпение имай. Кви курви, кви пет лева. .

Изображение

bvk

#90 Мнение от bvk » 24 Апр 2018, 06:34

Опитах се да намеря форума в Тапатолк, но не успях. Как да го намеря и добавя?

BUTTON_POST_REPLY