Знаци, щемпели, лога - регистър

Ръчно изработени ножове, майстори. Впечатления, снимки, коментари, тестове.

Модератори: Djigit, Rigor Mortis

Съобщение
Автор
Аватар
nikolai4ou

Re: Знаци, щемпели, лога - регистър

#16 Мнение от nikolai4ou » 15 Фев 2018, 18:43

Вдъхновен от това клипче:

Днес в Мания принт на плотера ми изрязаха един лист А4 с шаблончета...към 140 излязоха :D
Направих една проба набързо. На сатен финиш ще стои по-добре, отколкото на тая порьозна повърхност. :)
Изображение

asenvr

#17 Мнение от asenvr » 15 Фев 2018, 19:16

Изображение
Изображение
Изображение
Трите букви са АVR Асен Враца с или без околожка ,поставям ги с ецване от 2007 год.

Аватар
gospodarski

#18 Мнение от gospodarski » 17 Фев 2018, 02:56

nikolai4ou написа: Днес в Мания принт на плотера ми изрязаха един лист А4 с шаблончета...към 140 излязоха :D
А колко горе долу струва и какъв тип файл трябва да се занесе???
Много въпроси, ама ако ми изрежат 140 шаблона ще си имам до живот, та даже и от двете страни на острието да слагам :)
Когато погледнеш към Витоша ти иде да цитираш Вазов. Когато се обърнеш към София ти иде да цитираш Стоичков... (цитат от Аламинут)

Аватар
nikolai4ou

#19 Мнение от nikolai4ou » 17 Фев 2018, 14:07

gospodarski написа:
nikolai4ou написа: Днес в Мания принт на плотера ми изрязаха един лист А4 с шаблончета...към 140 излязоха :D
Много въпроси, ама ако ми изрежат 140 шаблона ще си имам до живот, та даже и от двете страни на острието да слагам :)
5 български лева :) Файла трябва да е Corel Draw-ски, ако срещнеш ядове, ще асистирам :)

Аватар
gospodarski

#20 Мнение от gospodarski » 20 Фев 2018, 00:26

nikolai4ou написа:
gospodarski написа:
5 български лева :) Файла трябва да е Corel Draw-ски, ако срещнеш ядове, ще асистирам :)
А, с Corel Draw се справям по-добре отколкото с ножовете :)
Времето, което отнема е същото, само стъргането е по-малко :)
Когато погледнеш към Витоша ти иде да цитираш Вазов. Когато се обърнеш към София ти иде да цитираш Стоичков... (цитат от Аламинут)

Аватар
evgeni

#21 Мнение от evgeni » 11 Апр 2018, 13:18

Ножарски пленер Работилницата, "Сопот 2018"

Лого:
Изображение

Логото представлява стилизирано изписване на името на гр. Сопот под формата на нож. Добавена е годината 2018 и допълнителната марка (плътно кръгче) за годината.
Автор на логото: Евгени Димов
Идея за допълнителна марка: Ивайло Семков

Щемпел :
Изображение

Щемпелът е логото на пленера, ширина 12 mm,
с допълнителна марка - плътен кръг с диаметър 3 mm , заместваща "2018г."

Отразено в регистъра на логата и клеймата на пленери "Работилницата"
Изображение

Изображение . . . . . . . . . . . . . ас по социалните мрежи : Изображение Изображение Изображение Изображение

Терзиев

#22 Мнение от Терзиев » 23 Май 2018, 15:21

nikolai4ou написа:
17 Фев 2018, 14:07
gospodarski написа:
Здравей колега, казвам се Димитър.
Направих опит да пиша по мейла на Мания принт за да ги попитам какво е нужно за да ми направят и на мен такива Шаблони, но нещо не ме отразиха. Можеш ли да ми кажеш как се комуникира с тях и какво всъщност е нужно. Какво представлява файла който им даваш. Извинявай, но няма кого да питам. Ако имаш време . Благодаря предварително.
Поздрави.

Аватар
nikolai4ou

#23 Мнение от nikolai4ou » 24 Май 2018, 14:45

Терзиев написа:
23 Май 2018, 15:21
nikolai4ou написа:
17 Фев 2018, 14:07
gospodarski написа:
Здравей колега, казвам се Димитър.
Направих опит да пиша по мейла на Мания принт за да ги попитам какво е нужно за да ми направят и на мен такива Шаблони, но нещо не ме отразиха. Можеш ли да ми кажеш как се комуникира с тях и какво всъщност е нужно. Какво представлява файла който им даваш. Извинявай, но няма кого да питам. Ако имаш време . Благодаря предварително.
Поздрави.
Няма грижи :)
Аз винаги съм им звънял по телефона, винаги вдигат. Ще обясня всички стъпки.
Първо, начертах си в Аутокад следното:
Изображение
Представи си, че това е лист А4, всичко е в реален мащаб 1:1. После за да се вкара в Corel Draw, се експортва от Autocat във DXF формат. после тоя файл се импортва в Corel Draw и през него се сейва като класически Corel Draw-ски файл, но по-добре по-стара версия, понеже може да ползват по-стара в самия копирен център. Занасяш им го на място на една флашка и от там е лесно. Плотера реже по самите линийки- където има линийка, това ще бъде срез.
Бих асистирал с техническата част, ако имаш нужда, пиши ми едно лично с телефон. :)

Аватар
dimdoff

#24 Мнение от dimdoff » 12 Яну 2019, 15:41

Не съм ножар, просто се вдъхнових от форума..и лека полека се родиха няколко остриета на шега.

Използвам водно конче на остриетата от 15.06.2018г.

Изображение

Снимки на някои от ножчетата ТУК

Аватар
vlastelin

#25 Мнение от vlastelin » 12 Яну 2019, 19:44

Повечето тъй на шега се хлъзнахме. Металната болест не прощава.
Faber est quisque suae fortunae

BUTTON_POST_REPLY