Ontario rat 2 и препоръка по избор

Обща дискусия за фабрично произведени сгъваеми ножове, фирми, модели. Впечатления, снимки, коментари, тестове.

Модератори: Djigit, Rigor Mortis

BUTTON_POST_REPLY
Съобщение
Автор
ApplesandPeaches

Ontario rat 2 и препоръка по избор

#1 Мнение от ApplesandPeaches » 16 Май 2018, 16:23

Здравейте , нямам опит с ножове и се обръщам към хората с такъв.Харесах си Ontarion rat 2 с острие d2(което чух че било по-здраво от aus8) обаче цените които намерих в нета са твърде високи.От къде да взема най-изгодно ножа и ако имате предложения за други при цена до 100лв пишете.Единствените критерии са да е здрав , да реже и да не е повече от 19-20 см защото ще го нося предимно в джоба.
Това е Благодаря

Аватар
radula

Re: Ontario rat 2 и препоръка по избор

#2 Мнение от radula » 16 Май 2018, 21:21

Вземи си Онтарио Рат 1 от същата стомана. Нож, който няма да те предаде.
Виж в темата на Колонело в раздел продажби или направо му пиши на Скайпа.

V.K.

#3 Мнение от V.K. » 17 Май 2018, 00:12

Аз бих те насочил към друга Българска фирма,от която аз съм доволен...Manly (Менли)

ApplesandPeaches

#4 Мнение от ApplesandPeaches » 18 Май 2018, 08:21

Да ,тези менли ножки явно не са лоши , единствено че е по-голяма голяма 22 см , но може да дам шанс на българското

ApplesandPeaches

#5 Мнение от ApplesandPeaches » 10 Юни 2018, 02:39

Не препоръчвам да купувате от менли работят по български и много непрофесионално, съжалявам че поръчах тях.
тук обаче намерих ножа който търсих и ви питам дали сте си поръчвали от сайта и доколко е надежден.
https://www.stayaliveshop.com/Ontario-R ... Black-8828

universum

#6 Мнение от universum » 11 Юни 2018, 09:23

Надежден е. И известен в средите. Цените също са добри обикновено.

Аватар
gospodarski

#7 Мнение от gospodarski » 13 Юни 2018, 20:34

А щом си се насочил към такъв вид нож, защо не вдигнеш малко летвата и да вземеш по-големия - РАТ-1. Той в джоба се носи сгънат така или иначе, а по-голямото острие си е предимство (като всичко останало). И в този ред на мисли да погледнеш тази тема:
http://knivesbg.com/forum/viewtopic.php?f=9&t=7863
Аз си взех такъв китаец преди близо 2 години и съм повече от доволен. За цели 14 долара получих нож от 440С, който е здрав, центриран, лесно се точи и сравнително трудно се изтъпява. Ползвам го за каквото ми дойде на ум (включително и за дране и разфасоване на едно агне) и досега не съм имал проблеми. Даже ми падна случай да си поиграя с оригинално Онтарио и съществени разлики не открих...
Та специално тези китайци се справят с работата си, един мултитул си взех от тях след това, и той е доста читав.
Дано съм бил от полза. *become senile* *become senile*
Последна промяна 1 на gospodarski, променена общо 13 пъти
Когато погледнеш към Витоша ти иде да цитираш Вазов. Когато се обърнеш към София ти иде да цитираш Стоичков... (цитат от Аламинут)

Аватар
gospodarski

#8 Мнение от gospodarski » 13 Юни 2018, 20:42

Ето го и него, преди време този модел беше изчезнал и си мислех, че е остарял и спрян , но явно жълтурите си го имат още.
https://www.gearbest.com/pocket-knives- ... oodsDetail
Когато погледнеш към Витоша ти иде да цитираш Вазов. Когато се обърнеш към София ти иде да цитираш Стоичков... (цитат от Аламинут)

ApplesandPeaches

#9 Мнение от ApplesandPeaches » 22 Юни 2018, 10:18

Взех Ontarion rat 2 заклах се докато науча как се затваря заради liner lock системата и ви казвам впечатлението си.Ножа е добър g10 дръжката е удобна и се усеща комфортно , големината на самия нож е доста практична и поставен в джоба се усеща като нокторезачка , на тежест също почти не се усеща.Проблем с големината на дръжката могат да имат хора с ръце над среден размер на които държането на ножа може да се стори неудобно.Един добър нож за ежедневна употреба които ще се хареса на всички , не е сред най-евтините от друга страна и не мога да ви дам сравнения спрямо други ножове от ценовия клас тъй като тоя ми е първия.

BUTTON_POST_REPLY