Ножозаточвач - Ножарска фабрика "Терна" 1923 Велико Търново

Заточване, носене и поддържане на ножа.

Модератори: Djigit, Rigor Mortis

BUTTON_POST_REPLY
Съобщение
Автор
Аватар
Bradley

Ножозаточвач - Ножарска фабрика "Терна" 1923 Велико Търново

#1 Мнение от Bradley » 24 Юли 2016, 17:21

Преди няколко седмици влизам аз в магзин Кауфланд и какво да видя на щанда с домакинските потреби - масати, простете - "Ножозаточвач" на нашенците от Терна Велико Търново за крупната сума от малко под 4 български лЪва...

Викам си - "Що пък да не взема един?"

Излязох от магазина със седем бройки - :lol: :lol: :lol: :lol: :mrgreen:
Да има - за подаръци - не че нещо, ама обикновено са по 15 леФчета - или поне така е в сайта им...

линкове:
http://www.nfterna.com/b00.htm
http://www.nfterna.com/b17.htm

Сега - за опаковката - проста, евтина- върши работа, има и обяснения даже на бугарски и на ингилизки - няма лошо.

За "Ножозаточвача":

- дръжката е добре пресована/формована/излята или както там се правят, твърда, не е гумирана лесно се мие, дтава за миялна машина, достатъчно голяма и с приличен гард;

- самият "Ножозаточвач" е 20-на сантима фи 9мм - класически "regular cut" - демек - не е фин и не е за полиране - а си е типичния домакински "Ножозаточвач" за бързо и лесно връщане на работна острота; Снимал съм го до масата на Викторинокс който имам - разликата е очеизвадна;

Дали е 60-62 HRc - не мога да гарантирам, но ако ми имате вяра мисля е е там някъде - матрЯлите, машините и абразивите на Терна се внасят от Дойчовско, така че - качеството е прилично, а за масовия бг потребител е отлично.

В заключение - Рядък случай на "Купувам Българското!", който да си струва...

Ако всеки бугарин имаше по един такъв масат и 2/3 ножа Терна и дома си, а не гадни китайци от левчето - по-прилична щеше да е ножарската култура в родината ни или поне по-прилично щеше д ае нарязан мезето...

Приключвам щото жената ме вика - салатката била готова, а анасонлийката - ледена.

Мир вам и НаЗдраве!

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Аватар
anubis

Re: Ножозаточвач - Ножарска фабрика "Терна" 1923 Велико Търн

#2 Мнение от anubis » 24 Юли 2016, 19:23

A защо Стефане, чак сега съобщаваш на нашего брата !!!??? ]:-> *DRINK* *DRINK*
Spyderco Tenacious
ZT0801 Rexford
Benchmade Torrent 890

universum

#3 Мнение от universum » 24 Юли 2016, 19:47

Колегата отдавна е споменал, че стават тези масати, но бяха по 15 лв. А сега ги е случил по 4 такива.

Бегом всички в Кауфланда сега, до 22 часа работят май.

Аватар
Bradley

#4 Мнение от Bradley » 24 Юли 2016, 23:58

чича Ви бради е в ремонт - не знае на коя планета се намира е и на кой стан първо да изтъче :-[

сори че чак сега, ама ако щете вярвайте - купих ги, прибрах ги в един шкаф и забрвих за тях :-[ :-[ :-[ - и те така до днеска

Аватар
biricata

#6 Мнение от biricata » 15 Авг 2016, 23:22

Някъде в този период и аз ги уцелих на прИмоция в Кауфланд техните ножки от 4х13 на 3 лв парчето, та си взех 4 броя... ей така да си имам :D

BUTTON_POST_REPLY