Аааа, за морала и за скромноста - краси ли човека.

На приказки около тезгяха. Форум за занаяти, методи, теория, материали свързани с ножарството.

Модератори: Djigit, Rigor Mortis

Правила на форума
Във "Майсторски форум" се обсъждат занаяти, методи, технологии, материали, свързани с изработката на ножове.
Моля, преди да бъде зададен въпрос да се прегледат съществуващите теми. Функцията "Търсене" на форума може да Ви е от помощ!
BUTTON_POST_REPLY
Съобщение
Автор
poison25

Re: Аааа, за морала и за скромноста - краси ли човека.

#286 Мнение от poison25 » 10 Фев 2018, 12:05

Решението е ясно , слгаме най големия форумен капацитет , с мнение за всичко , от дизайн ,геометрия и т.н. , да оценява кой става и кой не.
Mitaka76 -президент.

vesko

#287 Мнение от vesko » 10 Фев 2018, 12:33

То е ясно че публиката е повече и по -платежоспособна но не става дума за това.

Мисълта ми беше че е дадена възможност на всички найфмейкъри по света да продават ножовете си там без да им се казва ние вас не ви познаваме не сте се доказали като майстори тук трябва да свикаме комисия да ви одобри и т.н. Избрали са пазарен принцип плащаш си таксата и имаш право да пускаш обяви, ако са ти качествени нещата и на добра цена продаваш , ако не са не продаваш.
С две думи избрали са либерален принцип.

Какъв принцип ще изберем по консервативен или по либерален не знам. За сега е едно само ясно че Ясен не иска в него (Майсторския дюкян) да се продават посредствени ножове.
Трябва да измислим как да има равнопоставеност т.е. всички да имат право да продават ножове там но и ножовете да са на ниво.

В крайна сметка пак опира до моралния компас на всеки сам за себе си да определи кога е готов да продава в дюкяна и конкретно за всеки негов нож също.

Аватар
mitaka76

#288 Мнение от mitaka76 » 10 Фев 2018, 20:46

poison25 написа:Решението е ясно , слгаме най големия форумен капацитет , с мнение за всичко , от дизайн ,геометрия и т.н. , да оценява кой става и кой не.
Mitaka76 -президент.
:D Дали? Аз съм станал едник досадник с постна база информация - плямпало ако щеш... :D , Но при липсата на решение, и топика в който се изпада в момента и хората които трябва да имат позиция - не я изказват, е леко смущаващо. Не смятам мненията ми за градивни, а за критика, целта на която е да създаде размисъл, та да не се стига до подобни ситуации. Щом се е стигнало до там, че хора като мен могат да коментират теми, които не би трябвало да ги засягат, значи има нужда от решения, които да направят форума пак старото приятно място. Поздрави.
Целта оправдава средствата

Georgad

#289 Мнение от Georgad » 10 Фев 2018, 21:50

Пък иначе аз съм бил параноик..? Къв топик ? Как пък го видя.Бога на всички ножоправци савсем ясно ви го написа.Някакви хора в нявъв разговор споделили с него....и така нататък.Оплакват се хората от качеството.Само дето не разбрах от качеството на кого.Няма никакъв топик само така ти се струва.

asenvr

#290 Мнение от asenvr » 10 Фев 2018, 21:55

Айде да спрем вече с глупостите. *DRINK*

Georgad

#291 Мнение от Georgad » 10 Фев 2018, 22:13

Нали и аз това казвам.

Аватар
mitaka76

#292 Мнение от mitaka76 » 11 Фев 2018, 11:08

Просто е. 100 лева членство и по 10 лева на пост, и щеше да е по обрана работата, и за заплата за модератор ще има.
Целта оправдава средствата

Аватар
RAZORBLADE

#293 Мнение от RAZORBLADE » 11 Фев 2018, 21:04

Това е разликата. В САЩ всичко е до пари. Аз пари не искам. Има и американци мърлячи. Оправял съм американски ножове не веднъж. Не съм цъфнал и вързал и аз като качество на ножовете, но пак казвам, че това с плащането не го одобрявам. Просто много хора няма повече да влязат тук, камо ли да искат да продадат. Тези които платят ще могат да продават каквото си искат така да е като в американския форум.
Пак казвам, че не съм спрял никой да продава. Недоволството показва обаче, че има някакъв стремеж към статус и определяне на това къде се вписват творенията ти. Иначе тази тема и спора за дюкяна нямаше да я има.

Исках няколко неща за продажби и ако се изпълняват, то нямаше да има проблем :
1.Пълна информация за ножа, как, какво и колко. Термообработка, материали и всичко, което може да се пита за ножа и задължение да се отговори към всички възможни въпроси.
2. Визия. Сигурен съм, че някои ножоправци, предлагали ножовете си тук не биха купили ножа си за си го ползват на цената, която предлагат.
2.Читави снимки - направих илюстрации за това какво трябва да се снима, някои одобриха, някои се смяха, трети негодуваха от написаните там изисквания за снимки и качество на изделията.
3.Обратната връзка е ясна, трябва да я има, въпреки, че някои клиенти ножовете им не са видели нищо друго освен луканка на дъската и рязане на вестници.

Пак казвам, че темата ще остане да виси и дюкяна ще стои висящ засега. Анкетата показва мненията на много съфорумци и още не съм решил какво ще го правя този дюкян. Най вероятно ще го отворя пак скоро за всички. Обикновено действам импулсивно с една или друга крайност и решения. Сега ще ви мъча.
Акълът в главата идва бавно и болезнено. Много е вероятно въобще да не се появи. Тогава ти остава само болката..........

http://nikovknives.com/
Изображение

limonad13

#294 Мнение от limonad13 » 11 Фев 2018, 22:05

Айде стига вече с този дюкян. Или в него ще имат право да публикуват само одобрени обяви, или въобще да го няма. Кой ще одобрява, има си модератори.

Аватар
Митев

#295 Мнение от Митев » 12 Фев 2018, 15:53

Сега разбрах , че правилно спрях навреме ;)
Если человек идиот -это надолго

Аватар
RAZORBLADE

#296 Мнение от RAZORBLADE » 12 Фев 2018, 18:16

limonad13 написа:Айде стига вече с този дюкян. Или в него ще имат право да публикуват само одобрени обяви, или въобще да го няма. Кой ще одобрява, има си модератори.
Това пак не е начин. Начина е всички да обсъждат и гласуват за ножове и майстори. Не мога да разбера, защо има такива, които се дърпат от това ножовете им да бъдат оценявани и обсъждани, но е факт. Анкетата не хапе, помага да си свериш часовника. Хората да ти кажат какво има да подобриш. То е ясно, че накрая пак ще отворя дюкяна за всички и ще го прекръстя на Авторски ножове или подобно та да има мир. Ще сложа обаче строги изисквания за информация, снимки и прочее, както и линк към обсъждането на ножа към темата Вижте какво и как направих. Темата за морала няма за цел да ви репресира, тормози и ограничава. Трябваше да се кажат много неща от всички и да се помисли аджеба за какво е тоя форум всъщност.
Акълът в главата идва бавно и болезнено. Много е вероятно въобще да не се появи. Тогава ти остава само болката..........

Изображение

Аватар
Wolven path forge

#297 Мнение от Wolven path forge » 12 Фев 2018, 22:35

Заглавието е "Майсторски дюкан". Проблемът е, че всеки пуска каквото е (недо)направил за продажба. Какво правим?
Струва ми се, че преди много време е измислен отговор на този въпрос - полагане на изпит. Само че, вместо да се събират побелелите мъдри глави, нека да се съберат няколко именити майстори от форума. След това всеки, който иска да продава в "Майсторски дякан" да представи няколко свои ножа (аз, тъй като имам тема, макар и да не е писано в нея от много време, съм готов пръв да застана за оценка). Дали това ще стане на пленера в Сопот, дали ще е на сбирка на форума някъде другаде - няма значение. Важното е да се изправи и да покаже какво и как е направил на хора, които могат и са доказали, че могат, и които знаят какво къде да гледат. След това да се обяви "Кирил (например) може/не може да продава" и да се обясни кой какво е харесал или не и защо одобрява или не.
Иначе тази тема взе да излиза от рамките на добрия тон, който беше характерен за форума. Честно казано, 2/3 от нещата, които знам, съм ги научил тук от хора, коит ооткрито са ми показвали чалъми и разни други такива. И затова и аз показвам на всеки, който иска всичко, кето знам. Тук срещнах много хора, които мога да нарека приятели, макар и да ги знам само по ник и ако ги видя на улицаа, сигурно ще се размина с тях.
Затова - давайте го по-полека и наблягайте на градивните предложения, а не на личностни нападки.
Аз не съм мързелив, аз съм енергоспестяващ!

mtn1.4116

#298 Мнение от mtn1.4116 » 12 Фев 2018, 23:47

На вниманието на Ясен Ников - собственик и управител на форума:
mtn1.4116 написа:Мисля, че форума става една говорилня, в която не се предлагат реални неща.
Огромната част от темите се започват на една тематика, и още на втората страница се израждат като форум за лични реплики нямащи нищо общо с темата.
Ха погледнете тази тема как започна и сега за какво се говори в нея.
Ясене, за известен период от време остави всичките теми, не се занимавай с глупости.
Премисли на хладен ум какво точно искаш да представлява сайта.
Измисли нова визия и нова стратегия на сайта ако искаш той да бъде адаптиран към новите реалности. Сайтът е твой и ти трябва да поемеш отговорността за неговата нова визия и развитие.

Ясене, ти решаваш.

С уважение
Никола Димитров
Казах го на 14 страница и пак го повтарям...

Време е за командирско решение!

Аватар
RAZORBLADE

#299 Мнение от RAZORBLADE » 13 Фев 2018, 00:44

Приятелю, умът ми е хладен, и ако прочетеш пак това което съм писал, ще видиш визията ми за форума. Пробвай. Просто на някой хора не им се занимава да го осмислят. Много казвате че трябва решение,но малко казвате какво точно да е то. Преопростяваш нещата. Мисля, че ти мислиш прибързано. Искам да има кътче във форума, където да се спазват определени изисквания. Някои не са съгласни и искат пълна свободия. Това не ми харесва. Темата еволюира, защото не може да отделиш сходни проблеми с един корен. Нещата не са само в черно и бяло. Сега се опитвам да събера нови изисквания за дюкяна. Имай търпение, не вярвам, че си на зор за нещо, нали?

Изображение

Аватар
danaec

#300 Мнение от danaec » 13 Фев 2018, 07:55

RAZORBLADE написа:
limonad13 написа:Айде стига вече с този дюкян. Или в него ще имат право да публикуват само одобрени обяви, или въобще да го няма. Кой ще одобрява, има си модератори.
Това пак не е начин. Начина е всички да обсъждат и гласуват за ножове и майстори. Не мога да разбера, защо има такива, които се дърпат от това ножовете им да бъдат оценявани и обсъждани, но е факт. Анкетата не хапе, помага да си свериш часовника. Хората да ти кажат какво има да подобриш. То е ясно, че накрая пак ще отворя дюкяна за всички и ще го прекръстя на Авторски ножове или подобно та да има мир. Ще сложа обаче строги изисквания за информация, снимки и прочее, както и линк към обсъждането на ножа към темата Вижте какво и как направих. Темата за морала няма за цел да ви репресира, тормози и ограничава. Трябваше да се кажат много неща от всички и да се помисли аджеба за какво е тоя форум всъщност.
Замисъла звучи добре.

BUTTON_POST_REPLY