Неприятна миризма от ленено масло

На приказки около тезгяха. Форум за занаяти, методи, теория, материали свързани с ножарството.

Модератори: Djigit, Rigor Mortis

Правила на форума
Във "Майсторски форум" се обсъждат занаяти, методи, технологии, материали, свързани с изработката на ножове.
Моля, преди да бъде зададен въпрос да се прегледат съществуващите теми. Функцията "Търсене" на форума може да Ви е от помощ!
Съобщение
Автор
SVD

Re: Неприятна миризма от ленено масло

#16 Мнение от SVD » 18 Май 2010, 15:24

zoso написа:Пак да напомня, че лененото масло не мирише - миризмата дойде от другите добавки. SVD с труойл ще изпъкне ли фладера? Целта ми е не да импрегнирам или подобрявам дървесината. Все пак 20 години е съхнал тоя дрян. Идеята е да се види шарка, както се казва.
ако го изтъркаш добре и гонамокриш леко преди последното търкане да "настръхне"резултат щее точно такъв.а и една опаковка ще ти стигне за много дъжки.ако не намериш труиол,има други разновидности(най-добре търси немско)ако вземеш друг вид намери си и малко стоманена вълна или шкурка 3000 за да го матираш ако ти се види много лъскаво.само внимавай да не протриеш покритието по ръбчетата.дано съм бил полезен

Аватар
zoso

#17 Мнение от zoso » 18 Май 2010, 15:55

Благодаря, SVD! Много изчерпателна и навременна информация!
Обадих се в МСМ по телефона, тъй като не успях да открия труойл в каталога им, но от там ми отговориха, че в момента магазините са в ремонт. След около седмица и половина ще са на линия. През това време ще се разтърся по други магазини да видим какво ще открием.
Още веднъж - голямо Благодаря!
*DRINK*
Изображение

SVD

#18 Мнение от SVD » 18 Май 2010, 18:03

zoso написа:Благодаря, SVD! Много изчерпателна и навременна информация!
Обадих се в МСМ по телефона, тъй като не успях да открия труойл в каталога им, но от там ми отговориха, че в момента магазините са в ремонт. След около седмица и половина ще са на линия. През това време ще се разтърся по други магазини да видим какво ще открием.
Още веднъж - голямо Благодаря!
*DRINK*
*DRINK*

дядоБлаго

#19 Мнение от дядоБлаго » 18 Май 2010, 18:14

първото нещо което ще ми доиде на акъла ако се появи такъв сакътлък е да пробвам с някакъв разредител - ацетон,кореселин,амд...кви са тия лимони,кви са тия отвари :D
единственото и достатъчно условие за да повярваш на нечии глупости е ти да си по-тъп от този който ги е казал.

http://diadoblago.ucoz.net

SVD

#20 Мнение от SVD » 18 Май 2010, 18:17

дядоБлаго написа:първото нещо което ще ми доиде на акъла ако се появи такъв сакътлък е да пробвам с някакъв разредител - ацетон,кореселин,амд...кви са тия лимони,кви са тия отвари :D
изпробвани,явно
разредителите добре,но какво ще стане с дървото,дядо

Аватар
woody

#21 Мнение от woody » 18 Май 2010, 19:08

Нищо му няма на дървото. То е целулоза. Много малко неща я повреждат. Стига да не е нещо цветно, хич не му се плаши.
Пътечка към сайта ми:............... http://www.mk-jewel.com/index-bg.html[/url]

SVD

#22 Мнение от SVD » 18 Май 2010, 20:13

идеята е,4е ще го промени.най-малкото цвета.иначе няма да го увреди това е ясно.но колегата търси натурален вид както стана ясно от поста му по-горе.затова е моята забележка.

Аватар
zoso

#23 Мнение от zoso » 18 Май 2010, 20:39

Мисля, че до ацетон няма да се стигне. Освн, че се измирисва само (evgeni се оказа добър пророк), лимонената киселина и оцета са си казали думата. Просто е трябвало търпение, но търпението е добродетел, която от време на време ми липсва. [:-}
Много благодаря на всички, които се отзоваха.

P.S. Woody, няма да купувам от кожите ( за сега :) ).
P.P.S. Сега ще метна една публикация в раздел "За разтуха - не правете така!"
Изображение

Аватар
woody

#24 Мнение от woody » 18 Май 2010, 20:48

zoso написа: P.S. Woody, няма да купувам от кожите ( за сега :) ).
Камък ми падна от сърцето. Тия кожи се оказаха много полезно нещо. Разгонените котараци вече не се приближават на по малко от три двора. И кучетата от няколко дена спряха да вият на умряло. Снощи няакъв циганин решил да прескочи от съседния двор... Намерихе го припаднал на покрива на бараката тая сутрин. Пък и жена ми посвикна. Вече не ме кара да си сменям чорапите всеки месец. Знаех си аз, че не може само лоши неща да се случват. Има баланс в естеството.
Пътечка към сайта ми:............... http://www.mk-jewel.com/index-bg.html[/url]

Аватар
zoso

#25 Мнение от zoso » 18 Май 2010, 21:01

woody написа:
zoso написа: P.S. Woody, няма да купувам от кожите ( за сега :) ).
Камък ми падна от сърцето. Тия кожи се оказаха много полезно нещо. Разгонените котараци вече не се приближават на по малко от три двора. И кучетата от няколко дена спряха да вият на умряло. Снощи няакъв циганин решил да прескочи от съседния двор... Намерихе го припаднал на покрива на бараката тая сутрин. Пък и жена ми посвикна. Вече не ме кара да си сменям чорапите всеки месец. Знаех си аз, че не може само лоши неща да се случват. Има баланс в естеството.
:D :D :D Майсторе, радвам се, че има на тоя свят хора с чувство за хумор като твоето! Стискам ти ръка! *DRINK*
Изображение

Аватар
RAZORBLADE

#26 Мнение от RAZORBLADE » 24 Май 2010, 23:05

Аз трети котарак намирам умрял на балкона, дето висят моите парчета... Съседите вече мислят, че имам кланица в мазето. :D Фулмакс-Габрово има хубав бланк. Зех си вече.
Акълът в главата идва бавно и болезнено. Много е вероятно въобще да не се появи. Тогава ти остава само болката..........

http://nikovknives.com/
Изображение

Аватар
stoycho.dadao

#27 Мнение от stoycho.dadao » 24 Май 2010, 23:22

само дето е 2 пъти по скъп :D
Който нож вади-от нож умира
www.dadao.org

Аватар
RAZORBLADE

#28 Мнение от RAZORBLADE » 25 Май 2010, 00:44

Е, верно, ама мога да го ползвам без опасност от задушаване. 50 лева е квадрата някъде от фулмакс. Мисля за миризливата да я окача на въже в реката да я поноси една седмица?.......... Или пък да пробвам с лимонена киселина...
Акълът в главата идва бавно и болезнено. Много е вероятно въобще да не се появи. Тогава ти остава само болката..........

http://nikovknives.com/
Изображение

SVD

#29 Мнение от SVD » 25 Май 2010, 00:54

или да я запалиш,ма ще помислят 4е е пуснато хим.оръжие :D

BUTTON_POST_REPLY