Дата и час: Чет Окт 23, 2014 7:28 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Правила на форума

Във "Майсторски форум" се обсъждат занаяти, методи, технологии, материали, свързани с изработката на ножове.
Моля, преди да бъде зададен въпрос да се прегледат съществуващите теми. Функцията "Търсене" на форума може да Ви е от помощ!

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 29 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Вто Май 18, 2010 3:24 pm 

zoso написа:
Пак да напомня, че лененото масло не мирише - миризмата дойде от другите добавки. SVD с труойл ще изпъкне ли фладера? Целта ми е не да импрегнирам или подобрявам дървесината. Все пак 20 години е съхнал тоя дрян. Идеята е да се види шарка, както се казва.

ако го изтъркаш добре и гонамокриш леко преди последното търкане да "настръхне"резултат щее точно такъв.а и една опаковка ще ти стигне за много дъжки.ако не намериш труиол,има други разновидности(най-добре търси немско)ако вземеш друг вид намери си и малко стоманена вълна или шкурка 3000 за да го матираш ако ти се види много лъскаво.само внимавай да не протриеш покритието по ръбчетата.дано съм бил полезен

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Май 18, 2010 3:55 pm 
Аватар

Благодаря, SVD! Много изчерпателна и навременна информация!
Обадих се в МСМ по телефона, тъй като не успях да открия труойл в каталога им, но от там ми отговориха, че в момента магазините са в ремонт. След около седмица и половина ще са на линия. През това време ще се разтърся по други магазини да видим какво ще открием.
Още веднъж - голямо Благодаря!
*DRINK*

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Май 18, 2010 6:03 pm 

zoso написа:
Благодаря, SVD! Много изчерпателна и навременна информация!
Обадих се в МСМ по телефона, тъй като не успях да открия труойл в каталога им, но от там ми отговориха, че в момента магазините са в ремонт. След около седмица и половина ще са на линия. През това време ще се разтърся по други магазини да видим какво ще открием.
Още веднъж - голямо Благодаря!
*DRINK*

*DRINK*

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Май 18, 2010 6:14 pm 

първото нещо което ще ми доиде на акъла ако се появи такъв сакътлък е да пробвам с някакъв разредител - ацетон,кореселин,амд...кви са тия лимони,кви са тия отвари :D

http://diadoblago.ucoz.net

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Май 18, 2010 6:17 pm 

дядоБлаго написа:
първото нещо което ще ми доиде на акъла ако се появи такъв сакътлък е да пробвам с някакъв разредител - ацетон,кореселин,амд...кви са тия лимони,кви са тия отвари :D

изпробвани,явно
разредителите добре,но какво ще стане с дървото,дядо

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Май 18, 2010 7:08 pm 
Аватар

Нищо му няма на дървото. То е целулоза. Много малко неща я повреждат. Стига да не е нещо цветно, хич не му се плаши.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Май 18, 2010 8:13 pm 

идеята е,4е ще го промени.най-малкото цвета.иначе няма да го увреди това е ясно.но колегата търси натурален вид както стана ясно от поста му по-горе.затова е моята забележка.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Май 18, 2010 8:39 pm 
Аватар

Мисля, че до ацетон няма да се стигне. Освн, че се измирисва само (evgeni се оказа добър пророк), лимонената киселина и оцета са си казали думата. Просто е трябвало търпение, но търпението е добродетел, която от време на време ми липсва. [:-}
Много благодаря на всички, които се отзоваха.

P.S. Woody, няма да купувам от кожите ( за сега :) ).
P.P.S. Сега ще метна една публикация в раздел "За разтуха - не правете така!"

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Май 18, 2010 8:48 pm 
Аватар

zoso написа:

Камък ми падна от сърцето. Тия кожи се оказаха много полезно нещо. Разгонените котараци вече не се приближават на по малко от три двора. И кучетата от няколко дена спряха да вият на умряло. Снощи няакъв циганин решил да прескочи от съседния двор... Намерихе го припаднал на покрива на бараката тая сутрин. Пък и жена ми посвикна. Вече не ме кара да си сменям чорапите всеки месец. Знаех си аз, че не може само лоши неща да се случват. Има баланс в естеството.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Май 18, 2010 9:01 pm 
Аватар

woody написа:
zoso написа:

Камък ми падна от сърцето. Тия кожи се оказаха много полезно нещо. Разгонените котараци вече не се приближават на по малко от три двора. И кучетата от няколко дена спряха да вият на умряло. Снощи няакъв циганин решил да прескочи от съседния двор... Намерихе го припаднал на покрива на бараката тая сутрин. Пък и жена ми посвикна. Вече не ме кара да си сменям чорапите всеки месец. Знаех си аз, че не може само лоши неща да се случват. Има баланс в естеството.

:D :D :D Майсторе, радвам се, че има на тоя свят хора с чувство за хумор като твоето! Стискам ти ръка! *DRINK*

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Май 24, 2010 11:05 pm 
Аватар

Аз трети котарак намирам умрял на балкона, дето висят моите парчета... Съседите вече мислят, че имам кланица в мазето. :D Фулмакс-Габрово има хубав бланк. Зех си вече.

http://nikovknives.blogspot.com/
Изображение

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Май 24, 2010 11:22 pm 
Аватар

само дето е 2 пъти по скъп :D

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Май 25, 2010 12:44 am 
Аватар

Е, верно, ама мога да го ползвам без опасност от задушаване. 50 лева е квадрата някъде от фулмакс. Мисля за миризливата да я окача на въже в реката да я поноси една седмица?.......... Или пък да пробвам с лимонена киселина...

http://nikovknives.blogspot.com/
Изображение

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Май 25, 2010 12:54 am 

или да я запалиш,ма ще помислят 4е е пуснато хим.оръжие :D

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 29 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]