Стрелба с лък от кон.

Форум за бойни изкуства и всичко свързано с тактика при нападение и самозащита.

Модератори: Djigit, Rigor Mortis

BUTTON_POST_REPLY
Съобщение
Автор
aureus_gold

Re: Стрелба с лък от кон.

#76 Мнение от aureus_gold » 11 Авг 2013, 23:15

BorisPetrov написа::) Виждал съм го на живо пича и сме си говорили (доколкото ми позволяваше неговият английски)...
Пича е войн...

Интересно ми е какво, ще рече реална стрелба - да стреля срещу хора? или животни? :) Това е логично.... Няма как да стане без да наруши някой друг закон...

Сам той казва в книгата си, че поради интензивността на тренировките и демонстрациите които прави, по-тежък лък от 25 кг. не му е нужен. Което е около 40-45 паунда. :)

С такава сила на лъка можеш да убиеш само дребен дивеч или незащитен човек... Но можеш да убиеш спокойно.
Това че САЩ са сложили някакъв минимум от 55 паунда за ловен лък, нищо не значи...

Реално съдейки по дебелината на намерените Монголски и други сложносъставни лъкове - силата им на опън е минавала многократно 70 паунда и най-вероятно е стигала до 100-тина... Но дали всеки е можел да опъне такъв лък??? И колко стрели е изстрелвал? Кошой се е учил от японци.
Благодаря за изчерпателната информация колега.Отново не оспорвам уменията на маджара знам,че е фактор и име в бранша.Коментирах ,че лъка с който стреля е слаб и освен за демонстрации за друго не става.За намерените артефакти не мога да коментирам.Но не познавам някой който ползва 70 паундов рекърв.А пък ти си представи каква сопа би бил лък 100 паунда като имаш на предвид с какъв ръст са били монголците (около 160см).
Единствено ловната стрелба се доближава до истинското предназначение на лъка.Около 15 века е било основно средство за ловуване и воюване.Жалкото е ,че сме имали традиции и богато наследство,което е безвъзвратно загубено. *SORRY*

Аватар
primkarq

#77 Мнение от primkarq » 12 Авг 2013, 00:13

aureus_gold написа: . . .Около 15 века е било основно средство за ловуване и воюване . . .
И 3х15 века да кажеш пак ще е малко! ;)
Чукча - не читатель, Чукча - писатель :)

Аватар
BorisPetrov

#78 Мнение от BorisPetrov » 12 Авг 2013, 21:20

:D 1. Монголците не са ниски... :) (И монголките са си високи като манекенки при това доста красиви!!!)
2. Само който човек стреля с по-силен лък и постига същите резултати като него има право на коментар според мен... :) Аз нямам...
3. Лъковете се използват от поне 10000 години :) Най-ранният ЗАПАЗЕН лък е на 6000 г. През втората световна война е унищожен един на 8000 г. За него е останала само документална информация...

:) Ама.. Слаб му е лъка на човека - ние сме най... :)

Явор Гънчев от Бага-тур се класира на 1-во място в ежегодния КУРУЛТАЙ в Унгария тази година...
Българката Нина - на 3-то място :) На територията на Кошой...

пп. Нашите състезатели са участвали в състезанието с БЪЛГАРСКИ лъкове :) Изработени изцяло от естествени материали... :) Пък нека традицията да е "умряла" - КРЪВТА ВОДА НЕ СТАВА!!!
МОЯТ ЛЪК - Българският форум за лъкове от естествени материали
Traditional Bulgarian Knives - Фейсбук страница за традиционни български ножове
Bulgarian Knives Bazaar - Българска фейсбук страничка за свободна търговия на ножове!

djack

#79 Мнение от djack » 13 Авг 2013, 00:56

BorisPetrov написа::D........2. Само който човек стреля с по-силен лък и постига същите резултати като него има право на коментар според мен... :) Аз нямам...
То по тая логика, само аз трябва да се обаждам и да давам акъл!?!?!? ;) *DRINK*

Аватар
BorisPetrov

#80 Мнение от BorisPetrov » 15 Авг 2013, 18:30

:D !!! *DRINK*
Bulgarian Knives Bazaar - Българска фейсбук страничка за свободна търговия на ножове!

aureus_gold

#81 Мнение от aureus_gold » 16 Авг 2013, 04:22

BorisPetrov написа::D 1. Монголците не са ниски... :) (И монголките са си високи като манекенки при това доста красиви!!!)
2. Само който човек стреля с по-силен лък и постига същите резултати като него има право на коментар според мен... :) Аз нямам...
3. Лъковете се използват от поне 10000 години :) Най-ранният ЗАПАЗЕН лък е на 6000 г. През втората световна война е унищожен един на 8000 г. За него е останала само документална информация...

:) Ама.. Слаб му е лъка на човека - ние сме най... :)

Явор Гънчев от Бага-тур се класира на 1-во място в ежегодния КУРУЛТАЙ в Унгария тази година...
Българката Нина - на 3-то място :) На територията на Кошой...

пп. Нашите състезатели са участвали в състезанието с БЪЛГАРСКИ лъкове :) Изработени изцяло от естествени материали... :) Пък нека традицията да е "умряла" - КРЪВТА ВОДА НЕ СТАВА!!!
Искрено се радвам колега,че наши състезатели печелят състезания.Дано да си прав,че традицията е жива,както при стрелците,така и при майсторите на лъкове.
Радвам се ,че още един Явор има на върха (Явор Христов -Световен шампион рекърв).
Иска ми се да за формя дискусия с теб по отношение на лъковете,но за съжаление не съм толкова подготвен .Аз си падам по конфекцията *become senile* и там се чувствам по-запознат.Преди доста време поспорихме с мой приятел на темата история на лъка и....махмурлук голям на сутринта.
Ще се радвам да пишеш в темата.
Поздрави
Явор

Аватар
ifoo

#82 Мнение от ifoo » 04 Фев 2014, 16:01

Братята монголци...
Интересна снимка, направена по време на заснемане на филм. У фейсбукот я намерих.

Изображение
Изделия от кожа. Камшици, бижута, калъфи, аксесоари...

Какво виждаш се определя от това колко знаеш.

Аватар
ifoo

#83 Мнение от ifoo » 15 Яну 2015, 15:47

M.G

#84 Мнение от M.G » 16 Яну 2015, 12:11

ifoo написа:Ей това е лов! ;)
https://www.youtube.com/watch?v=-uzJnangEK0
И стрелци *THUMBS UP* *DRINK*

Милен

#85 Мнение от Милен » 16 Яну 2015, 19:32

M.G написа:
ifoo написа:Ей това е лов! ;)
https://www.youtube.com/watch?v=-uzJnangEK0
И стрелци *THUMBS UP* *DRINK*
и дивеч. 8-)

Hadean

#86 Мнение от Hadean » 17 Яну 2015, 00:28

Тук му е мястото , някои с уклон към индианската култура и бит да преразкаже легендата за Каменното Момче ....

Аватар
ifoo

#87 Мнение от ifoo » 28 Яну 2015, 20:16

Абе кой тури тоя кон в заглавието не мога да разбера?!
Слагам още едно удивително клипче, пък коня ще кача по-късно!

https://www.youtube.com/watch?v=BEG-ly9tQGk

Spartak

#88 Мнение от Spartak » 29 Яну 2015, 22:32

Hadean написа:Тук му е мястото , някои с уклон към индианската култура и бит да преразкаже легендата за Каменното Момче ....
Влез в ролята на Токай-ихто и я разкажи на 'мечите синове' ......... Че повечето май не са чели трилогията или легендата не им е направила впечатление *DONT_KNOW*

Аватар
kr.bonev

#89 Мнение от kr.bonev » 31 Яну 2015, 20:13

Сега изгледах клипчетата ,еей тоя последния много щурав :D . Имам един филм за изработване на лък и стрели ,но незнам как да го кача ,по спомен беше около 4GB ,ако някой има желание да го гледа трябва да ми каже стъпка по стъпка (като на малоумник :D )как става.
Не вземай живота твърде на сериозно, жив от него няма да се измъкнеш !

Аватар
BorisPetrov

#90 Мнение от BorisPetrov » 01 Фев 2015, 18:29

Оффф... То пък в Докса може до 1 гб.
www.dropbox.com

BUTTON_POST_REPLY