Хвърляне на ножове - The art of knife throwing

Форум за бойни изкуства и всичко свързано с тактика при нападение и самозащита.

Модератори: Djigit, Rigor Mortis

Съобщение
Автор
Аватар
Guderian

Хвърляне на ножове - The art of knife throwing

#1 Мнение от Guderian » 24 Окт 2008, 16:59

Гледам фоумчето има нужда от раздвижване.Не знам това ли е мястото за тази тема.Забиване на ножове от мен.Дано Ви хареса.

http://de.youtube.com/watch?v=kWXiDvRvMJI&fmt=18

От доста време го практикувам.Коментирайте ако желаете :roll:

Мога да забивам брадви всякакви видове ножове и неща дето изобщо не са пригодени за забиване.Два от ножовете показани във видеото съм ги правил аз.Трябват ми обаче още няколко.Ако някой знае от къде мога да си взема нека пише.

Радвам се че още има хора като вас, които харесват ножове и други подобни.

Аватар
b2bb

Re: The art of knife throwing

#2 Мнение от b2bb » 24 Окт 2008, 18:11

Браво.Справяш се добре. :wink:

Аватар
RAZORBLADE

#3 Мнение от RAZORBLADE » 24 Окт 2008, 19:36

Яко, аз си правех ножове от шина 50х5мм за забиване в дъска, само дето после трябва да ги понастъпвам след 5-6 забивания. :lol: Мисля като стегна работилницата да направя от ресор. Супер се справяш със мятането!

http://de.youtube.com/watch?v=19UqCpIXeoI скивай тоя как мята.
Акълът в главата идва бавно и болезнено. Много е вероятно въобще да не се появи. Тогава ти остава само болката..........

http://nikovknives.com/
Изображение

Аватар
Guderian

#4 Мнение от Guderian » 24 Окт 2008, 20:19

Бах мамаму.За пръв път виждам някой да мята така ножове :shock: и то с ебаси успяваемостта :shock: .Цялата работа е в китката.Утре ще пробвам и ще кажа как е.Хубавото на товя мятане е че ножа не прави завъртания а прави ли завъртания има шанс за грешка :!: .Тия са психари харесват ми 8)

дядоБлаго

#5 Мнение от дядоБлаго » 24 Окт 2008, 21:53

и японците мятат без завъртане,но техните чикии за мятане са с дръжки като моливи :D иначе руснаците имат добра школа в мятането на ножове.гледах някога по руската, имат си клубчета и там си отиват и няколко часа си мятат чикии :D като стрелбище е.иначе този начин дето го показва руснака,не знам как ще се пригоди за друг вид ножове,освен пластините.на времето имаше един руски филм ,дето един джигит забиваше всичко остро дето беше събрал - кинжал,топор,сърб и най-накрая една вила :D по-интересно беше за мен т.н. "волновой бой".преди години си спомням,че някъв руснак беше измислил нещо подобно,като всичко идваше от свободното движение в раменния пояс..тогава показваха демонстрация как се измъква от некви дебилни индивиди перманнетно нападащи го, кой с юмруци,кой с нож.кой с топор...това което видях обаче ,не знам същата система ли е,но за близка дистанция е доста ефективна :wink:
единственото и достатъчно условие за да повярваш на нечии глупости е ти да си по-тъп от този който ги е казал.

http://diadoblago.ucoz.net

Аватар
Guderian

#6 Мнение от Guderian » 26 Окт 2008, 22:37

Мерси!Днеска пробвах тоя тип забиване, не работи :evil: Изобщо незнам как го правят, доста време се опитвах.Успявам така да го забия само от много близко, щях да се самоубия ножа не можа да се забие като го хвърлих и ми мина до главата :x .Туй е глупост направо, както май и повечето неща от тази система, но има и яки работи.

Аватар
YeaH

Ножове за хвърляне

#7 Мнение от YeaH » 04 Яну 2009, 20:36

Имам въпроси относно ножовете за хвърляне .
Къде може да си купа.
Коко струват .
Ако некой мое да ми покаже снимчици. :) :) :)
На Нож !!!

merlin

Re: Ножове за хвърляне

#8 Мнение от merlin » 04 Яну 2009, 22:03

Не моа ти покажа снимчици, нито коко струват. Виж във випа имаше едни комплекти на СОГ а за цената сам шъъ видишъ.

gogotattoo

#9 Мнение от gogotattoo » 04 Яну 2009, 22:19

Здрасти новофорумец,
Ще те посрещнем както трябва - веднага получаваш информация, зер затова си тука.
Има доста литература за хвърляне на ножове, и с картинки - английски, руски и френски. Ако четеш внимателно можеш да се научиш сам/като мене/. Най-важна беше една информация на руски, но ще си търся линковете, защото съм си отпечатал разни работи, но не са в мене.
Та най-напред говорим за спорт, щото това по филмите няма нищо общо с действителността, или както Салма Хайек мяташе по 5 ножа едновременно! Руснакът го беше казал най-точно - извършва се едно цялостно движение с цялото тяло, като една тръпка, и всяко хвърляне се прави внимателно и без бързане. След това се отива, вади се ножът и ритуалът започва отново - това дето съм снимал на моя стенд в гаража не се прави, ножовете се удрят един в друг и т.н. Най-сложното е да стигнеш до усещането, че острието се държи с цялата длан и се хвърля от китката/не от пръстите/и хватът се отваря някъде на 45 градуса от твоята вертикала до целта. В края ръката ти сочи хоризонтално към стенда, но ножът отдавна е излетял. Нема да стане така щото ше пиша до утре - прочети малко литература и после пак питай.
НАЙ-ВАЖНОТО - ПРАВИЛТО Е ЧЕ НОЖОВЕТЕ ВИНАГИ ОТСКАЧАТ!!! Когато не се забие той се удря странично и отскача като топка, ама не е топка, ТА ПРЕДПАЗНИТЕ МЕРКИ СА ОБЕЗАТЕЛНИ. ВСИЧКИ ХОРА НА ЛИНИЯТА НА ХВЪРЛЯНЕ. ХВЪРЛЯНЕ ПО НАПРАВЕН СТЕНД, А НЕ ПО ДЪРВЕТА КОИТО СА ЦИЛИНДРИЧНИ И ОПАСТНОСТТА Е ОЩЕ ПО-ГОЛЯМА, ЩОТО ОТСКАЧАТ СТРАНИЧНО.
Иначе истински няма да намериш никъде, но има китайски на много места, само дето не са достатъчно тежки, но за да се учиш дори е по-добре да са по-леки. Моят опит показа, че при правилно изпълнение и големият 27 см и малкият 15 см летят по същия начин. Един голям купих наскоро от една сергия за китайски ножки на Пиротска, близо до женския пазар, онези кривите са от оръжейния Лов Риболов и т.н. на Тодор Александров и цар Самуил - се в София де. Между 12 и 15 лева са големите доколкото помня. Имам и два с тежести на винтчета но и това не е най-важното - просто центърът на тежестта трябва да е по средата на геометричната дължина на ножа, в противен случай при въртенето центърът на тежестта се върти по спирала и нищо не става.
Последно - руснакът беше казал, че се хвърлят не ножове, а пластини, пирони, отверки - изобщо всичко, което има верен център на тежестта и е заострено и е абсолютно прав.
Айде успех и ВНИМАВАЙ, НЕ ИСКАМ ДА ИМАМ УГРИЗЕНИЯ НА СЪВЕСТТА!
Resize of throw.jpg
Resize of throw.jpg (33.69 KiB) Прегледано 19904 пъти
Resize of throw1.jpg
Resize of throw1.jpg (58.11 KiB) Прегледано 19908 пъти
Resize of throw4.jpg
Resize of throw4.jpg (52.84 KiB) Прегледано 19908 пъти
Забравих да кажа, че в тоя гараж може да се хвърля само от първа дистанция - 4 нормални крачки от целта и ножът се държи с острието към тебе, на 8 крачки се държи за дръжката и т.н.
Primum vivere, deinde philosophari.Изображение

zlatolin

#10 Мнение от zlatolin » 05 Яну 2009, 12:41

Погледни този линк, последните 5-6 са за хвърляне:

http://www.oragie.net/throwers.htm" onclick="window.open(this.href);return false;

или това:

http://shop.oragie.com/product_info.php?products_id=587" onclick="window.open(this.href);return false;

YKMaverick

#11 Мнение от YKMaverick » 15 Фев 2009, 11:52

Каквото и да взимаш,
внимавай като тренираш.
Удивително е колко точно...
...отскачат :D
Изображение

Аватар
Guderian

#12 Мнение от Guderian » 15 Фев 2009, 17:05

Тез дъски дето сте ги пуснали и ги показвате, ако аз забивам ножове на тях (мойте ножове) в края на тренировката ми ще са станали на трески за разпалки.В руския форум имаше една хубава такава стойка за забиване и беше направена от пънове завързани един за друг.Тая не става. *gun vinsent*

dipetrov

#13 Мнение от dipetrov » 15 Фев 2009, 20:42

Забивал съм много ножове като дете и бях наистина задобрял нямаше прапуск. Но така и не успях да увелича дистанцията на хвърляне и да превъртя ножа два пъти. Получаваше се два пъти след безброй упорити опити и налучкване на дистанцията но това си ставаше машинално без усета за който имах пълна увереност при едно превъртане на ножа. И досега първото нещо което ми идва на акъла при нов нож е да го хвърлям но по разбираеми причини се въздържам. Всъщност никога не съм имал специално нож за хвърляне.Та ако някой има опит да сподели за по дългите дистанции.

gogotattoo

#14 Мнение от gogotattoo » 16 Фев 2009, 00:34

DSC00459_resize.JPG
DSC00459_resize.JPG (66.18 KiB) Прегледано 19572 пъти
DSC00457_resize.JPG
DSC00457_resize.JPG (65.16 KiB) Прегледано 19575 пъти
DSC00456_resize.JPG
DSC00456_resize.JPG (76.2 KiB) Прегледано 19569 пъти
Та това е скромното ми снаряжение, което се събера на вързопч, носи се в раницата и при нужда започва голямото мятане ]:->

Значи всички тия са между 10 и 15 лева и спокойно може да се трошат, освен най-десния, който е единственият истински, солингенски, с него съм показал как ножът е балансиран независимо от особената му форма. Разбрах че ги наричали ботушен нож, защото майсторите ги носели в ботуша и при нужда ги "ползват". Думата ми беше друга - за дистанцията, от литературата и от опит, заставаш с гръб към мишената и правиш четири обикновени крачки и се обръщаш, това е дистанцията при хващане за острието и то прави половин оборот; ако си на осем крачки, хващаш за дръжката. Ако си на 16 - прави два пълни оборота, но такова не съм пробвал никога щото са около 10 метра, аз не мога от там и камък да хвърля като хората. Освен че на всички неща за хвърляне трябва центърът на тежестта да им е в средата, другото съществено е, че се хващат с цялата длан - средата на ножа ти е по средата на дланта. Гледах по Ютубе едни момченца мятат хванали за върха на острието - и това става ама не от теорията, а с много трениране все с едни и същи остиета, както и да е, това е въпрос на друг спор, защото и в цирка хвърлят по този начин, но това е ловкостта на жонгльора, което не всеки го може, да ге!
Сещам се, че и Салма Хайек некъде хвърляше по много наведнъж, но за такава като нея съм съгласен с всичко *IN LOVE*
Дано с тия малки думи съм успял да покажа, че това от филмите си е само за там, а иначе в нета има достатъчно литература по темата и с доста скици и картинки за онова сложно движение с цялото тяло, което е всичко *TIRED*

gogotattoo

#15 Мнение от gogotattoo » 16 Фев 2009, 00:35

Забравих нещо, по позицията на забития нож се коригира дистанцията - ако все дръжката е по-високо, значи трябва дистанцията малко да се скъси и обратното.

BUTTON_POST_REPLY