Заблуди относно "боя с нож" и огнестрелното оръжие

Форум за бойни изкуства и всичко свързано с тактика при нападение и самозащита.

Модератори: Djigit, Rigor Mortis

BUTTON_POST_REPLY
Съобщение
Автор
Аватар
BorisPetrov

Re: Заблуди относно "боя с нож" и огнестрелното оръжие

#151 Мнение от BorisPetrov » 16 Ное 2013, 20:02

Когато си оставяте оръжията (и ножовете) на охраната в обществени сгради - искайте им документ, че сте ги оставили. :)
МОЯТ ЛЪК - Българският форум за лъкове от естествени материали
Traditional Bulgarian Knives - Фейсбук страница за традиционни български ножове
Bulgarian Knives Bazaar - Българска фейсбук страничка за свободна търговия на ножове!

Аватар
Bradley

#152 Мнение от Bradley » 17 Ное 2013, 01:43

vlastelin написа:Я сподели какъв ти е дежурния отговор, щот мен за едно тъпо сгъваемо ножче плашиха да ме закопчеят. *DONT_KNOW*
Първо искаш да ти покажат служебни карти, т.е. да се легитимират-> едва тогава показваш своята ;)

Като те попитат защо ти е тоя нож - отговаряш, че законодателството на РБ не забранява притежаването и носенето на ножове и упражняваш правото си да притежаваш и носиш такъв...

Ако ти кажат че си в грешка и това е хладно оръжие ги питаш кой нормативен акт определя какво е хладно оръжие и има ли нормативен акт който забранява притежаването и носенето на така определеното като хладно оръжие нЯщо...

След така проведената полемика обикновено чуваш едно оффффффффф айде бегай и те така те :D *DRINK*

Борка - искам ама не дават на повечето места затова и се налага да ги оставям вкъщи от време на време според това къде отивам...

Аватар
vlastelin

#153 Мнение от vlastelin » 17 Ное 2013, 08:24

Мерси де, тъй съм го играл. Ако е някой по-застрелян върши работа.
Faber est quisque suae fortunae

Аватар
primkarq

Re:

#154 Мнение от primkarq » 16 Яну 2014, 02:59

дядоБлаго написа:ако става дума за някакви дуели от този тип - пищов срещу нож,не знам има ли такива малоумници дето ще се изправят с рещу пищов :D
Eдно филмово дуелче ;)
Чукча - не читатель, Чукча - писатель :)

Аватар
BorisPetrov

#155 Мнение от BorisPetrov » 10 Юни 2014, 20:31

Bulgarian Knives Bazaar - Българска фейсбук страничка за свободна търговия на ножове!

Аватар
kapkan

#156 Мнение от kapkan » 10 Юни 2014, 21:12

BorisPetrov написа:Когато си оставяте оръжията (и ножовете) на охраната в обществени сгради - искайте им документ, че сте ги оставили. :)
Те не са длъжни да ти ги съхраняват,а и на повечето места няма каси,на добра воля и доверие е.

Аватар
vlastelin

#157 Мнение от vlastelin » 10 Юни 2014, 21:57

konnik s glava написа:
BorisPetrov написа:Когато си оставяте оръжията (и ножовете) на охраната в обществени сгради - искайте им документ, че сте ги оставили. :)
Те не са длъжни да ти ги съхраняват,а и на повечето места няма каси,на добра воля и доверие е.
На доверие друг път. Все едно да си оставиш огнестрелното оръжие на дете. Каквито са застреляни тези охранители, току-виж някой се заиграл с чуждото оръжие и стане беля.
Faber est quisque suae fortunae

Аватар
kapkan

#158 Мнение от kapkan » 11 Юни 2014, 00:14

Затова съвета на Брадли :) и няма да ти пука дали са застреляни охранителите ;) Познаваш ли някой охранител от тези "застреляните",защото аз познавам доста?

Аватар
kikobeast

#159 Мнение от kikobeast » 19 Юни 2014, 17:35

Здравейте съфорумци!
Като току-що регистриран потребител, искам да поздравя всички за които
ножът е страст, произведение на изкуството с направата му а след това оръжие. И понеже конкретно тук се говори за бойни изкуства и самозащита, на всички отдали се на БИ, на всички помнещи болката от чуждия нож и оцелели чрез способностите си, на всички носещи гадни белези от чуждата агресия, на всички твърдо решени да не бъдат бити, клани, грабени и унижавани чрез нападение. Крайно време е, в тази държава да се помисли за изконното право на хората на самозащита. Крайно време е, да се пипнат чл.12 и 13 от НК. Крайно време е да се разбере, че в РБ до момента няма законов или подзаконов текст който да дава дефиниция на понятието „хладно оръжие”, да създава режим за притежаване, носене и др. Да се разбере, че в тази връзка не можете да бъдете арестувани, влачени по РПУ-та, разпитвани, да бъдете подлагани на конфискация на носения от вас нож или друг тип острие /виж публикациите на адвокат Лазар Белев/. Хайде най-после се признае, че всяко острие и дори вилица за хранене става оръжие едва когато се употреби като такова. Не зебатачвайте темата, пишете – от полза за всички е. Прекалено обширна е темата за самозащитата срещу нож за да не бъде разчепкана сериозно и като тактика и като ефективни прийоми и техники и като последствия за отбраняващия се. А за въпроса „Нож срещу пистолет”, може би в друг коментар.

Аватар
BorisPetrov

#160 Мнение от BorisPetrov » 20 Юни 2014, 04:09

Добре дошъл колега!

1. Тук пишем за бойните изкуства и единствено и само за тях, не за законовата уредба в държавата.
2. За забраната за носене на хладни оръжия има отделна тема която можеш да намериш с търсачката.
http://knivesbg.com/forum/viewtopic.php?f=11&t=2266

Понеже знам, че разговора, ще бъде преместен така или иначе в другата тема, ще си позволя да ти отговоря тук.

Ние любителите на ножовете сме малка група от обществото и всеки опит публично да изявим отношението и любовта си към ножовете, по-скоро би довел до негативни последствия.

Закона със сигурност трябва да се промени и да ни се гарантират повече свободи, но аз лично мисля, че има една важна поправка - Човек трябва да има правото да защити семейството, дома и имуществото си с всички възможни и налични средства! Тогава всеки НЕПОКАНЕН в къщата ЗЛОЖЕЛАТЕЛ поема всички отговорности и последствия от нахлуването си. Като не би трябвало да има значение дали е въоръжен с огнестрелно, хладно оръжие, по прашки или гол до кръста. После трябва да се облекчи режима за получаване на право за притежаване и носене на КНО. Като под облекчи разбирам намаляване на корупцията и шуро-баджанащината и затрудняване опитите за фалшиви медицинско и психо прегледи. + Задължително периодично явяване на изпити и прегледи. Нещата могат да са централизирани и КОС да извличат информация за психическото ни здраве от задължителните годишни профилактични прегледи дето ни ги изискват ДжиПи-тата.

В България хората са Престъпници и Граждани. :) Първите не им пука с какво оръжие ще те нападнат, а вторите сякаш не им пука, че шансът да ги нападнат или ограбят е огромен.

Старите хора трябва също да имат шанс да се отбраняват. Не може да нахлуеш в нечия къща и да очакваш, че си безнаказан.

Аватар
kikobeast

#161 Мнение от kikobeast » 20 Юни 2014, 19:23

Искрено съжалявам и моля за извинение че съм задръстил темата с неподходящ коментар. Оттук нататък само и единствено за бойни изкуства.

Аватар
ifoo

#162 Мнение от ifoo » 20 Юни 2014, 19:44

За балет Магаданс нищо ли?!
Еййй и в новите вече няма надежда...
:'(
Изделия от кожа. Камшици, бижута, калъфи, аксесоари...

Какво виждаш се определя от това колко знаеш.

Аватар
kikobeast

#163 Мнение от kikobeast » 20 Юни 2014, 21:35

Няма, брат. Аз поне не смея, по две причини. Първата е, че единия син е почти набор на балерините и ме кодоши. Втората е, че по-добрата ми половина владее телекинеза и кат стане дума за чужди бедра и др. къщата се пълни с летящи чинии а тя ги насочва с поглед. Не стигам на добра дистанция за прилагане на отбранителна техника. Само придвижване по релефа на местността. Шегичка... Сакън, темата е за бойни изкуства.

Аватар
BorisPetrov

#164 Мнение от BorisPetrov » 20 Юни 2014, 21:42

:D Че то жените по-малко рискова група ли са от към бой... Че и в кухнята ножовете им са под ръка.

Аватар
kikobeast

#165 Мнение от kikobeast » 21 Юни 2014, 15:41

За 24 години брак, заради жена ми съм нападан три пъти – веднаж от арабин, веднаж от виетнамци и веднаж от някакъв пиян махленски мераклия. Иначе, така, други дребни дразги, разминали се без колизии. Казвал съм и в къщи : - Абе, като стане беля, бягаш в страни и викаш „компетентните”. Тя веднаж ми казва: - Аз мислех да гледам и да ти отчитам иппон. - Ти гледай някой път да не ми отчетеш права линия на пулса – викам. Щото имам хлапета да гледам. С нож съм нападан два пъти. Щом пиша тук, значи съм се справил ама... После вече не съм позволявал. Първия път е интересен. Прибирам се от работа късно – към 23.00 ч. 1984 г. Млад, зелен дрисльо. Живеех в един столичен квартал където тогава имаше повече градинки и други зелени площи. Среща ме един съкварталец – стара детска вражда. Вместо „здрасти”, ми казва какво сега ще направи на майка ми. Вади от джоба наточено парче механична ножовка увито с изолирбанд и почва да го премята от тъка в ръка. От мен до него един метър. Познавах бавната му мисъл, бавните му реакции и първичните му инстинкти. Боже, колко съм бил тъп. Над ръцете му му дадох един в ченето и той „започна да търси цукалото”, както след години чух да казва един мой обичан треньор. И тогава – първа грешка. Най-нагло се обръщам и си тръгвам. Да съм направил пет крачки. Болка, ужасна, вцепенение. Почва да ми тече по дясната лопатка и да ми пълни панталоните. Ръката ми откапа. Не знам от какво, ама озверях. Помня, че му скачах върху ребрата. Взе да ми се гади и се прибрах. Тогава – втора грешка. Вместо да ида да ме закърпят, почнах да се оправям сам. Омазах къщата в кървища. Егати болничните... Лъжите за травмата отделно. Е, него го свърши алкохола, аз имам гаден грозен спомен. Разбор: А ако беше ме наръгал вместо да реже? А защо не го поканих да пием по бира и да се разотидем. Просто мразя да правят разни неща на майка ми. Следващата година се срещнах с карате. Срещнах се и почти не сме се разделяли. По-късно взех да си вадя хляба с ловене на „лоши хора”. Срещнах много качествени люде от различни стилове. Работили сме заедно, обменяли сме опит. Да са живи и здрави всички. Живее ми се. Имам какво да доказвам само на синовете си. За това не налитам на никого. Научих едно: Няма добри и лоши бойни изкуства /това става, това не/ и няма панацея за 100% успех. Печения агресор не си вади оръжието за сплашване. Вади го изненадващо, бързо, за да те свърши. Той не говори много – действа. С лъжливи движения, с отвличащи маньоври. Не обичам да говоря за „бой с нож”, предпочитам „опит за убийство”. Винаги съм имал едно наум: нож, бокс, верига или др. скрити някъде. Оставиш ли го да го извади – губиш шансове. Майката му е в практиката и в разностилието, като ММА. А, и още нещо – голям хъс да оцелееш с готовност да те боли.

BUTTON_POST_REPLY