KnivesBG.com

Дата и час: 17 Дек 2017, 11:07

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 7 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 04 Сеп 2017, 22:49 

Здравейте,
Нов съм във форума, ако има подобна тема моля изтрийте тази.
От скоро започнах да кова и се зачудвам колко ли вредно може да е ковачеството.
Интересно ми е с какви дихателни маски трябва да се работи?
Боракса вреден ли е?
Дори съм чувал и за спец. очила които филтрират светлината от огнището заради леката му радиация.
...та това ме интересува за сега, някои ако има мнение нека сподели

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 04 Сеп 2017, 23:20 
Аватар

Трябват ти единствено някакви очила, за да не ти изсъхват очите от жегата. Всичко останало отива в комина. :D Не кови никога цинк или поцинковано. Гледай да не ковеш и мед или месинг.
Не кови на затворена врата и прозорци, дори през зимата. Дрехите от естествени материи. Включително чорапите. Кожени ръкавици и престилка... Комай това е. *DRINK*

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 04 Сеп 2017, 23:22 

доста боракс вдишвам, дали е вреден? ..или след време ще си проличи %)

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 04 Сеп 2017, 23:42 
Аватар

И аз днес си поиграх със борокса,но както каза колегата аз бях на открито и за вдишване не усетих кои знае какво имаше и ветрец,а дали е вреден незнам,но не мисля че е полезен при всички положения.Най много някаква лека маска си сложи за всеки случай и давай смело.Гледаи само да нагряваш добре желязото преди да ръсиш борокса щото иначе нищо не става,ако става като пуканка след поръсване значи не е добре нагрято.Днес ми се прецака оджака и не оспяваше да се нагрее заготовката и не можах да си слепя слоевете утре ще го помъча пак и дано се получи.Желая ти успех във начинанието *THUMBS UP*

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 05 Сеп 2017, 01:06 
Аватар

Чукам на открито и до сегс не съм имал проблем с боракса. Единственото е, че пръска, но това се решава с една кожена престилка и едни ръкавици. За другото са не притеснявай. Тряа ти само мерак и да държиш на жега.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 05 Сеп 2017, 07:13 
Аватар

митко_990 написа:
И аз днес си поиграх със борокса,но както каза колегата аз бях на открито и за вдишване не усетих кои знае какво имаше и ветрец,а дали е вреден незнам,но не мисля че е полезен при всички положения.Най много някаква лека маска си сложи за всеки случай и давай смело.Гледаи само да нагряваш добре желязото преди да ръсиш борокса щото иначе нищо не става,ако става като пуканка след поръсване значи не е добре нагрято.Днес ми се прецака оджака и не оспяваше да се нагрее заготовката и не можах да си слепя слоевете утре ще го помъча пак и дано се получи.Желая ти успех във начинанието *THUMBS UP*

Ако става на пуканка, значи е мокър.По принцип не пречи, по трудно се разтапя.Докато изпари водата.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 08 Сеп 2017, 01:27 

Разрових се из нета и май се оказва че ползването на боракс е доста полезно :)

Необходим е за доброто функциониране на костите и ставите, регулиране на абсорбцията и метаболизма на калция, магнезия и фосфора чрез влиянието му върху паращитовидната жлеза. Останалите ползи са: намалява проблемите със сърцето, зрението, псориазиса, равновесието, паметта и познавателните функции. Съединенията на бор имат антитуморно действие и са силни антиостеопорозни, противовъзпалителни, хиполипидемични, антикоагулационни фактори....

Яка работа, ковете със здраве! :)

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 7 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]