KnivesBG.com

Дата и час: 21 Окт 2017, 18:33

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Правила на форума

Продавачите имат право само на една тема за съответните стоки. Темите на утвърдени продавачи с определени стоки ще бъдат със статус "Закачена тема" в горният край на форума. Единични продажби ще бъдат помествани като нормални теми и ще бъдат изчиствани след приключване на продажбата.

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 12 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 17 Сеп 2017, 16:04 
Аватар

Газова ковашка пещ от лековесни тухли и ютонг.
Горелка тип ribbon burner.
Шамотна плочка за основа.
Вентилатор с механична клапа за регулиране на дебита въздух.
Резервна горелка.
Размер на горивната камера 12см./12см./40см.
ИзображениеИзображение
ИзображениеИзображение
ИзображениеИзображение
п.п.
Плътен квадрат 25/25 се нагрява до бяло за около минута.
цена 470лв.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 17 Сеп 2017, 18:30 

Какъв е габаритния размер на пеща?Колко е разхода на газ, бутилка 25л колко време ще изкара?

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 17 Сеп 2017, 18:37 
Аватар

Ширина-51см.
Дълбочина-55см.
Височина-87см.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 25 Сеп 2017, 23:01 
Аватар

Взех че се обзаведох набързо с една от тези пещи. Проверих я на място и съм много доволен от резултата. Като си я монтирам в ковачницата и поработя малко ще докладвам всички особености.
Колкото до деловите взаимоотношения с nick 74, трудно мога да бъда по-доволен. Изпълни ми пещта според необходимите ми модификации бързо и струва ми се много качествено.
Благодаря. *DRINK*
Повече след някой и друг ден.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 26 Сеп 2017, 09:29 
Аватар

Да не забравиш а споделиш и на мен ми е интресно.
Предполагам че това са външните размери

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 27 Сеп 2017, 12:18 
Аватар

Поради технически проблеми,временно прекратявам изработката на газови пещи.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 27 Сеп 2017, 19:29 
Аватар

Ковах днес с новата пещ. Работи перфектно. Проблемът, който се появи е с леховесът. Не издържа и се пука. Затова ще го защитим с шамотни тухли от вътрешната страна. Леховесът ще остане зад тях, за да не се губи температура. Досадно забавяне, но нищо сериозно. След следващото коване пак ще дам нишан. *DRINK*

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 27 Сеп 2017, 22:52 
Аватар

След 5-6 часа работа на пеща, мисля че инонга също ще се напука.Не е нарянт.Само шамон и лековес.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 10 Окт 2017, 01:07 
Аватар

Точно тъй я прекроихме. По точно майсторът й я прекрои. От вътре шамот, зад него леховес. Отвън изцяло облечена в ламарина.
Ковах два пъти и вече мога да си кажа впечатленията. Шамота загрява до работна температура (разбирай тъмно жълто) за около 15 минути. При това не на максимум. При това положение, ако ще се кове монолит, притока на газта може да се намали до минимум и всичко е точно. Като пъхнеш желязото вътре, за по-малко от 2 минути е на 900 - 950 градуса. Когато стане на 1 см. дебелина, достатъчна е и една минута. Това ми ускорява работата да речем 3 пъти. Цикъла на коване почти се изравнява по време с цикъла на нагряване. Освен това площта, която е с подходящ за коване цвят е над 25 см. Нещо непостижимо при дървените въглища, освен ако не духаш от три места в огнището.
Имах проблем с обледяване на бутилката. Реших го, като си взех едно малко бидонче за зеле. Пълня го с вода и готово. Не е нужно да се подгрява.
Когато се кове голям пакет, времето за първо нагряване е петнайсетина минути, ама то си е така според всички изисквания. (минута на милиметър) Нагрее ли се един път, после по не повече от 2-3 минути и е готов за коване.
Не мога да кажа все още за разхода на газ. В никакъв случай не е по малко от 3 - 4 часа работа с една бутилка. Това е обаче казано малко на изуст. Като засека на следващата бутилка, ще пиша пак. Като количество свършена работа обаче, въпреки всичките експерименти и палене на празни обороти, мисля че свърших доста повече работа, отколкото бих свършил с 2 чувала въглища. При това доста по-бързо. Ако по-рано коването ми беше по 4 часа, сега опухах всичко подготвено за 2 и нямах с какво да продължа.
Та тъй. Препоръчвам изделието. Считайте ме за рекламно лице. Препоръчвам и майстора му. Малко плаща за рекламата човека, ама без ич? :D

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 10 Окт 2017, 06:37 
Аватар

Аз имах същия проблем с обледяването на бутилката. Като почетох се оказа, че това е защото вентилът подава повече газ, отколкото е проектиран. Реших проблема като добавих една дюза 0.8 или 0.9мм на тръбичката, която подава газ в камерата, където се смесва газта и въздуха. Освен че е пресана да се обледява бутилката, това доведе и до намаляване не количеството газ, което се ползва за коване.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 10 Окт 2017, 17:18 
Аватар

Когато ти трябва повече гас за по високите температури, винаги идва времето на заледяване.Слагам в един железен леген с вода.Стане ли студено на бутелката, а то се усеща по горенето /замръзне ли си закъснял/.Грея едно желязо до макс и при бутилката във водата.
Сега обмислям за бутилка от автомобил, далечен замисъл.Вече няма къде да се пълнят бутилки при нас.Впрочем има но много солено идва.
С едно бутилка изкарвам около 10 часа при температура на пеща над 1200гр, в смисъл около 2 дена, втория е малко на кантар работата.
Може да се намали зоната на нагряване, що няма смисъл от това и ще падне разхода.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 10 Окт 2017, 23:04 
Аватар

След малко проблеми,който реших с помощ от Мишо (woody) отново изработвам пещи.
Дюза има 1мм. , горелката може да се изработи с различна дължина.(от 5см. до 30см.)
Горивната камера е от шамотни плочи с изолация от лековесни тухли и ламарина.
За жалост цената вече е 500лв.
тел:0988940293

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 12 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]