Нов голям магазин за Японски Ножове в София!

Модератори: vlastelin, Djigit, Rigor Mortis

Съобщение
Автор
mager

Re: Нов голям магазин за Японски Ножове в София!

#31 Мнение от mager » 27 Окт 2013, 18:58

SethPlate написа:С 6 мм дебел нож ли? Аз би го помолил да ми покаже как с този 6 мм нож ще нареже луканка на 1-2 мм дебели парчета (аз примерно така я обичам). Това с нож над 2 мм е трудно постижимо (т.е. може и да може, но няма да е никак удобно и бързо). Аз режа луканката по този начин с лекота с моите Shun-ове. Пробвал съм с по-дебели ножове - ами зор е и на 5-тото парче ти писва. Ако говорим да насечеш луканката на 4-5 мм парчета, това и с остра брадва ще стане. :D
Незнам точилар добър ми трябва.в софия.

Аватар
SethPlate

#32 Мнение от SethPlate » 27 Окт 2013, 19:19

А за какво ти е точилар? Нали са ти препрофилирали ножа? Ако е за всекидневно точене с точиларя няма да ти излезе сметката, защото ножа след седмица до 10 дни всекидневна употреба има вече разлика в остротата. Работно реже, но не е като току що наточен. Чувал съм, че имало някакъв точилар, който точи японски ножове, но едно точене било май към 10 лева. Ти готов ли си да даваш по 10 лева на месец (минимум) + да си губиш време да носиш ножа? Аз бих те посъветвал да си купиш един хубав камък (аз ползвам King 1000/6000, към 110-120 лева ама няма как, като имаш брада - трябва да си купиш и гребен :D ) и да се научиш сам да си го точиш. Мисля, че ако прочетеш малко, прегледаш някое и друго видео и потренираш ще се справиш прилично, не е кой знае какво.
A Smith & Wesson always beats four aces.

mager

#33 Мнение от mager » 27 Окт 2013, 19:23

SethPlate написа:А за какво ти е точилар? Нали са ти препрофилирали ножа? Ако е за всекидневно точене с точиларя няма да ти излезе сметката, защото ножа след седмица до 10 дни всекидневна употреба има вече разлика в остротата. Работно реже, но не е като току що наточен. Чувал съм, че имало някакъв точилар, който точи японски ножове, но едно точене било май към 10 лева. Ти готов ли си да даваш по 10 лева на месец (минимум) + да си губиш време да носиш ножа? Аз бих те посъветвал да си купиш един хубав камък (аз ползвам King 1000/6000, към 110-120 лева ама няма как, като имаш брада - трябва да си купиш и гребен :D ) и да се научиш сам да си го точиш. Мисля, че ако прочетеш малко, прегледаш някое и друго видео и потренираш ще се справиш прилично, не е кой знае какво.
. Имам същият кинг 1000.6000 плюс още 6 камъка мога да точа сам но когато е нещо с голямо нараняване си трябва точилар. ако знаеш адреса даи го този точилар.

Аватар
SethPlate

#34 Мнение от SethPlate » 27 Окт 2013, 19:30

Не го знам този точилар къде се намира. Аз не ползвам, само съм чувал за него. Знам, че някъде в центъра и е голям особняк. Не му знам адреса, но ще опитам да ти го издиря. Ако го намеря ще го постна тук. Защо не попиташ някой от майсторите във форума? Според мен има хора, които могата да ти го поправят.
А ти можеш ли да снимаш ножа от няколко различни ъгъла и да го постнеш? Това ще помогне. Като го видят хора с повече опит и ще ти кажат какво да правиш.
A Smith & Wesson always beats four aces.

Аватар
primkarq

#35 Мнение от primkarq » 27 Окт 2013, 20:15

mager написа:. . . но още на първият лаврак се отчупи и се назъби острието, . . .
Поне да беше сякъл на толстолоб чутурата, пък то все едно гупа си филетирал :D
SethPlate написа: Знам, че някъде в центъра и е голям особняк.
Ножарят Маг може би? :D
mager написа: Ами да си режа месца така ме посъветва.
Дърни му кайсиите, да видиш как ще се справи ножа!
Чукча - не читатель, Чукча - писатель :)

mager

#36 Мнение от mager » 27 Окт 2013, 20:52

primkarq написа:
mager написа:. . . но още на първият лаврак се отчупи и се назъби острието, . . .
Поне да беше сякъл на толстолоб чутурата, пък то все едно гупа си филетирал :D
SethPlate написа: Знам, че някъде в центъра и е голям особняк.
Ножарят Маг може би? :D
mager написа: Ами да си режа месца така ме посъветва.
Дърни му кайсиите, да видиш как ще се справи ножа!
Е това с каийсиите ако ми го преведеш *dance jaga*

Аватар
primkarq

#37 Мнение от primkarq » 28 Окт 2013, 12:29

mager написа:Е това с каийсиите ако ми го преведеш *dance jaga*
Заслужава си го в буквалния превод, че и да му ги окачиш на ушите :D Чудя се що не ти е казъл направо, че е за витринка или за стената на суши ресторант!Дали пък не си го дялкал тоя лаврак направо от фризера или да е бил някакво мезозойско изкопаемо се чудя ,то с капачка от буркан да го беше филетирал пак нямаше да има поражения.Див Черноморски ли беше или фермен еГЕЙски, комай диваците са по-твърдички? :D Или нещо пък техниката ти куца?!Виж СетПлейт цели три клипчета ти е постнал, барем се научиш,че с японЦка чикия по-японЦки требе се действа .Ножа освети ли го след покупката?*DRINK*
bydelta написа: Иначе си заслужаваше спирането защото си купих и един ловен нож на майстор ТЦУГЕ..... абе просто не издържах..!!!
Бай Делчо, пробва ли го ножа вече?Сподели впечатления!
Чукча - не читатель, Чукча - писатель :)

mager

#38 Мнение от mager » 28 Окт 2013, 12:48

primkarq написа:
mager написа:Е това с каийсиите ако ми го преведеш *dance jaga*
Заслужава си го в буквалния превод, че и да му ги окачиш на ушите :D Чудя се що не ти е казъл направо, че е за витринка или за стената на суши ресторант!Дали пък не си го дялкал тоя лаврак направо от фризера или да е бил някакво мезозойско изкопаемо се чудя ,то с капачка от буркан да го беше филетирал пак нямаше да има поражения.Див Черноморски ли беше или фермен еГЕЙски, комай диваците са по-твърдички? :D Или нещо пък техниката ти куца?!Виж СетПлейт цели три клипчета ти е постнал, барем се научиш,че с японЦка чикия по-японЦки требе се действа .Ножа освети ли го след покупката?*DRINK*
bydelta написа: Иначе си заслужаваше спирането защото си купих и един ловен нож на майстор ТЦУГЕ..... абе просто не издържах..!!!
За 35 години в тоя занаят и 2 години работил с японци дали си мислиш че съм аджамия.
Бай Делчо, пробва ли го ножа вече?Сподели впечатления!

Аватар
Bradley

#39 Мнение от Bradley » 28 Окт 2013, 13:25

Аз така и не разбрах в момента острието поправено ли е и ако да - може ли някоя и друга снимка на скосовете, за да видим резултата?

аз ей-това клипче много го харесвам и мисля, че с успех може да се приложи към притежавания от теб нож / като цяло малко са ножовете, които не могат да се наточат по този лесен и сравнително евтин начин - - VG-10 на 2000/2500 водна шкурка е да си е'е мамата остра...

разбира се наличието на един нортън 4к/8к или 2000+8000 шаптънчета е точиларско благо, но идва на съответната цена ;)

mager

#40 Мнение от mager » 28 Окт 2013, 15:05

Bradley написа:Аз така и не разбрах в момента острието поправено ли е и ако да - може ли някоя и друга снимка на скосовете, за да видим резултата?

аз ей-това клипче много го харесвам и мисля, че с успех може да се приложи към притежавания от теб нож / като цяло малко са ножовете, които не могат да се наточат по този лесен и сравнително евтин начин - - VG-10 на 2000/2500 водна шкурка е да си е'е мамата остра...

разбира се наличието на един нортън 4к/8к или 2000+8000 шаптънчета е точиларско благо, но идва на съответната цена ;)

Вмомента ножа е добре за ДМТ лятото ще ми донесът от щатите, оправих го с камъка кинг 1000/6000.

BUTTON_POST_REPLY