Нов голям магазин за Японски Ножове в София!

Модератори: vlastelin, Djigit, Rigor Mortis

Съобщение
Автор
bydelta

Нов голям магазин за Японски Ножове в София!

#1 Мнение от bydelta » 12 Окт 2013, 14:21

Искам само да споделя вазхищвнието си.. =-O

Вчера минавайки по Симеоновско шосе преди връзката с околовръстен път в София, видях огромен Билборд с Самураи, залепен на една витрина до бензиностанция Петрол. И разбира се спрях. Магазин КИСАКИ. Абе това си е "Пещерата на АЛИ БАБА", на втория етаж еднин супер луксозен магазин в нищото пълен до горе с Готврски, Ловни и сгъваеми ножове.
Това било отворено от 2 седмици и имат почти всички модели и дори някой от лимитираните на MCUSTA (Zanmai), над 200 модела на Канетцуне от които 90% дамаскови, много от дамасковите ловни на Златоусти дори като оформени остриета не сглобени още.
От всичко обаче най много ме впечатлиха 2 готварски ножа на Японскиа Майстор АЗАЙ Сан. Това са :
ГУОЙТО модел
21 см острие
Хром никелова ПРАХОВА стомана *Нещо уникално
Дамаскоко кована на 85 слоя
Твърдост 64 HRC
Острие на 15° заточено
Цена 1150 лева
Дадоха ми домат да пробвам страночно да го срежа...... това си е бръснич!!!! *worthy*
Имаше и други уникати на САДЖИ сам Майстора от СЕКИ&Ешизен! Япония с неговите тъмен хром дамск прахова стомана доста по висок клас от VG-10.
Иначе преобладаваше основно VG-10 с 33 слоя AUS 8 Дамаскова комбинация на стомана, много красива. Дори при сгъваемите ножки на MCUSTA имаше 10 модела с VG-10 и 21 слоя дамаск. *OK* (с цена на 350 лева....!!!)
Аааа да и за 20.000 лева има оригинален самурайски меч КАТАНА от 1529 година подписан и с Паспорт от Японското министерство на Културата!!
30000 лева пък бе изложения сет от Катана и Вакизаши от Муромачи & ЕДО епохата 1492година и 1625 година подписани и докарани с паспорти от Япония явно за Българските Олигарси..... *DONT_KNOW* ......
Ще се опитам да сваля снимки от интернет страницата им на ножовете....

Иначе си заслужаваше спирането защото си купих и един ловен нож на майстор ТЦУГЕ..... абе просто не издържах..!!!
острие 13 см
чирени дърво КОКОБУЛО
Гард месинг
Стомана> Прахов Дамаск с Никел 31 слоя, неръждаем

Твърдост 62 HRC ( Нещо много, много истинско!!!!!!! )
Кожена кания ама с много шик закопчалка.
ааа.. да цената..... ужас.... 1150 лева и мо направиха отстъпка 1050 за начален клиент!!!!
Абе ,..... Наздраве!!!!! *DRINK*
Последна промяна 2 на bydelta, променена общо 12 пъти

Аватар
Bradley

Re: Нов голям магазин за Японски Ножове в София!

#2 Мнение от Bradley » 12 Окт 2013, 14:58

*beach*

Явно става въпрос за това
http://kisaki.bg/index.php?option=com_v ... itstart=20
- аз съм беден студентин - наздраве на випаджиите ;)

Колеги - туй ще ми отива ли?
http://kisaki.bg/components/com_virtuem ... 2cf852.jpg

bydelta

#3 Мнение от bydelta » 12 Окт 2013, 15:05

Ааааа да това струваше 17000 лева... маз *CRAZY*

x-men

#4 Мнение от x-men » 12 Окт 2013, 16:43

Това дето стърчи на шлема сигурно са рогата на самурая. :D :D
Не се качвайте преди автобусът да е дошъл.

magnus

#5 Мнение от magnus » 12 Окт 2013, 16:45

К'во стана с ония мойте 15 лв? съвсем се изгуби нещо *JOKINGLY*

bydelta

#6 Мнение от bydelta » 12 Окт 2013, 17:49

Ето го моето Ножче!

http://www.kanetsune.com/index.php?id=193

Модел TS-3 *do close tema*

бай васил

Re: Японски ножове Rockstead

#7 Мнение от бай васил » 13 Окт 2013, 16:53

Хм. =-O .
Поредния път ,когато едно потенциално добро начинание се превръща в пълна дивотия. :(
Ако колегите /знаят кои/имат нещо общо с магазина за японски остриета в София,то те успешно му направиха страхотна антиреклама.Ако не са свързани с магазина, то му "удариха един прът в колелата".
Лично на мен ми харесва ,че в БГ доживяхме да видим магазин за японски остриета и най- искренно му пожелавам успех. :)
Обаче, ако това е начин на промотиране на продуктите,то стартът е много лош. ]:->
Този и другите "ножарски"форуми са едно от малкото места,където някой би дал исканата сума напр. за това:

http://kisaki.bg/index.php?page=shop.pr ... t&Itemid=2
с ясното съзнание,какво купува и то не заради "страхотния"дизайн/който е на ниво :-! ....абе да не коментирам/,а точно заради качествата на стоманата и острието,които като"запознати"биха оценили.
1. Обидите не печелят много симпатии или клиенти,особенно като са толкова обобщаващи.
2.За стилни и качествени продукти съответно и представянето трябва на съответстващото им ниво.
3.То и колегите от другата страна на "диалога"хич не пестят "комплиментите. :-[
И /това е лично мое мнение/,като отворя сайта на горепосочения магазин,вместо да разглеждам с "кеф"ножове,мечове и пр. то пред очите ми избиват "писаниците " и "цапаниците" по горе.
И също лично мнение:
Ако администратор или модератор вземе да затрие до дъно горенаписаните неща и остави шанс за "нов старт на дискусията или рекламата",то може да излезе нещо добро и ползотворно за всички.
Но при условие ,че има някаква поука от злополучния "първия контакт". ]:->
А ако не стане ,е карай да върви. 8-) .
Сега да поясня .Не целя да се заяждам или обиждам съфорумници,нито да давам акъл на форумната управа,но понякога подобни "кофнликти"се получават от погрешни "първи впечатления"и може би темата заслужава втори шанс?
Аз тъй го усещам.
Некомпетентни поздрави ,бай Васил :) ;)
И м-у другото.Споровете са нещо полезно ,но ако в тях се" вкарат" обиди и лични нападки се превръщат в ей тази "грозна картинка"по горе от която няма абсолютно никаква полза нито за нивото на форума,нито за спорещите.

Аватар
SethPlate

#8 Мнение от SethPlate » 13 Окт 2013, 17:17

бай васил написа:Хм. =-O .
Поредния път ,когато едно потенциално добро начинание се превръща в пълна дивотия. :(
Ако колегите /знаят кои/имат нещо общо с магазина за японски остриета в София,то те успешно му направиха страхотна антиреклама.Ако не са свързани с магазина, то му "удариха един прът в колелата".
Лично на мен ми харесва ,че в БГ доживяхме да видим магазин за японски остриета и най- искренно му пожелавам успех. :)
Обаче, ако това е начин на промотиране на продуктите,то стартът е много лош. ]:->
Този и другите "ножарски"форуми са едно от малкото места,където някой би дал исканата сума напр. за това:

http://kisaki.bg/index.php?page=shop.pr ... t&Itemid=2
с ясното съзнание,какво купува и то не заради "страхотния"дизайн/който е на ниво :-! ....абе да не коментирам/,а точно заради качествата на стоманата и острието,които като"запознати"биха оценили.
1. Обидите не печелят много симпатии или клиенти,особенно като са толкова обобщаващи.
2.За стилни и качествени продукти съответно и представянето трябва на съответстващото им ниво.
3.То и колегите от другата страна на "диалога"хич не пестят "комплиментите. :-[
И /това е лично мое мнение/,като отворя сайта на горепосочения магазин,вместо да разглеждам с "кеф"ножове,мечове и пр. то пред очите ми избиват "писаниците " и "цапаниците" по горе.
И също лично мнение:
Ако администратор или модератор вземе да затрие до дъно горенаписаните неща и остави шанс за "нов старт на дискусията или рекламата",то може да излезе нещо добро и ползотворно за всички.
Но при условие ,че има някаква поука от злополучния "първия контакт". ]:->
А ако не стане ,е карай да върви. 8-) .
Сега да поясня .Не целя да се заяждам или обиждам съфорумници,нито да давам акъл на форумната управа,но понякога подобни "кофнликти"се получават от погрешни "първи впечатления"и може би темата заслужава втори шанс?
Аз тъй го усещам.
Некомпетентни поздрави ,бай Васил :) ;)
Аз отговорно заявявам, че нямам НИЩО ОБЩО със злополучно рекламирания магазин за остриета. Просто харесвам Япония и остриетата им, особено във високия клас и искрено се зарадвах на магазина. Съгласен съм, че не е това е начина да се представи магазина. Аз на мястото на собственика бих се представил по име и чистосърдечно бих поканил всеки заинтересуван да дойде и да разгледа, да пипне и да пробва. В никакъв случай не намирам за уместно да се постват линкове и "случайно" да се предлага да се посети магазина.
A Smith & Wesson always beats four aces.

Аватар
BorisPetrov

#9 Мнение от BorisPetrov » 13 Окт 2013, 18:16

Еми то и антирекламата е реклама... В България никой не вярва на добрите новини... Очевидно някой е разбрал това и вдига пушилка :)
Честито на собствениците на магазина... :)
МОЯТ ЛЪК - Българският форум за лъкове от естествени материали
Traditional Bulgarian Knives - Фейсбук страница за традиционни български ножове
Bulgarian Knives Bazaar - Българска фейсбук страничка за свободна търговия на ножове!

Аватар
tinko

#10 Мнение от tinko » 13 Окт 2013, 18:33

Бай Василе много си прав. *DRINK*
http://tinkoknives.com/ - за ножари

Аватар
Djigit

#11 Мнение от Djigit » 14 Окт 2013, 01:19

Мненията са преместени тук, за да не се пълнят другите теми с излишен оффтопик.
С бай Васил рядко сме на едно мнение :D *DRINK* но тук и аз съм съгласен с него.
НЯМА ВЛАСТ НАД ОНАЯ ГЛАВА ЩО Е ГОТОВА ДА СЕ ОТДЕЛИ ОТ РАМЕНЕТЕ СИ. Хр.Ботев
"Knívleysur maður er lívleysur maður" - Ферьорска мъдрост
Превод: Човек без нож, е човек без душа
Няма "фили" и "фоби", има хора и боклуци.

Аватар
Селски учител

#12 Мнение от Селски учител » 14 Окт 2013, 10:08

Гледам да съм по темата, макар че ще засегна друг аспект. Та, и аз се изкефих (независимо от рекламния подход, който наподобява диво прасе в парфюмерия) на факта, че имаме такъв магазин в София. Не знам дали ще купя нещо, но като фен на японската железария обезателно ще го преслушам в най-скоро време. Тревожи ме друго. Тъй като имам достатъчно горчив опит със започването на собствен бизнес, съм развил няк'ва странна интуиция за това кое ще го бъде и кое не. Като видя нов магазин (независимо дали е китайски за 1 лев или специализиран за градинска техника) вече мога безпогрешно да преценя дали и около колко време ще просъществува. Понякога ме изненадва само ината на собствениците да наливат кинти напразно и да поддържат съответния обект на изкуствено дишане, но рано или късно се оказвам прав. В случая си спестявам обясненията защо именно мисля така, но считам че въпросния (отново казвам - готин за мене) магазин ще го има не повече от 1 година. Въпреки това, желая успех на собствениците.
ПС. Много, ама много бих се радвал ако пипнат цените в правилната посока. Това може би ще им даде повече шансове за оцеляване.

Аватар
leatherbg

#13 Мнение от leatherbg » 14 Окт 2013, 10:37

Честито на колегите и пожелаваме късмет ,много продажби и много нови клиенти!
Нека ни радват с красиви и качествени стомани от Япония.

Поздрави и много успехи!!!!!!!!

*DRINK*
САЙТ ЗА ЕСТЕСТВЕНА КОЖА
http://www.leather.bg/

Аватар
BorisPetrov

#14 Мнение от BorisPetrov » 14 Окт 2013, 13:01

Идеи за друг японски внос:
- Спортни артикули за японски бойни спортове
- Метали
- Стомани
- Кимона и др... :)
- Пръчици за хранене и др. сувенири и използваеми предмети.
- Уволнете си маркетолога...

Само идеи разни... Като, ще е японска стоката и подхода трябва да бъде японски. По-задълбочен, а не повърхностен...
МОЯТ ЛЪК - Българският форум за лъкове от естествени материали
Traditional Bulgarian Knives - Фейсбук страница за традиционни български ножове
Bulgarian Knives Bazaar - Българска фейсбук страничка за свободна търговия на ножове!

Аватар
JimHokins

#15 Мнение от JimHokins » 14 Окт 2013, 13:08

BorisPetrov написа: - Уволнете си маркетолога...

Само идеи разни... Като, ще е японска стоката и подхода трябва да бъде японски. По-задълбочен, а не повърхностен...
Ето от тук трябва да се започне. Не само те, а много нашенски и чуждестранни фирми. Защото всички знаем от къде се размирисва рибата...

Аз искам хигонокамита на ибейски цени, защото не съм олигарх :P
"My God, it's full of stars!"

BUTTON_POST_REPLY