КОРЕКТНИ И НЕКОРЕKТНИ ТЪРГОВЦИ

Модератори: vlastelin, Djigit, Rigor Mortis

BUTTON_POST_REPLY
Съобщение
Автор
Аватар
batekrasi

Re: КОРЕКТНИ И НЕКОРЕKТНИ ТЪРГОВЦИ

#91 Мнение от batekrasi » 07 Май 2015, 20:29

Да кажа и аз ...
Купих си много отдавна и от двата модела точила. Тази на снимката е финната. Аз също не успях да разбера как точно деиства тази плочка. Търках, търках и ефект никакъв. Най-верочтно тя е за полиране на режещия ръб, а не за каквото и да е заточване.
Другата /грубата/ плочка /пръчка/ действа уникално добре. Все още я ползвам и смея да твърдя ,че е в пъти по-добра от всички диамантени точила, които се продават из нета.
Така че продавача не е измамник, просто пръчката не е за заточване, а за финно изглаждане на режещия ръб. Става и за оправяне на подбитости - в смисъл ще ги премахне ,но няма да заточи ръба.
Пиша всичко това като човек,който има и ползва и двете точила от доста време.
Извод : по-грубата е супер, по-финната не става за никакъв чеп. Продавача обаче в никакъв случай не е измамник.

ivo_georgiefff

#92 Мнение от ivo_georgiefff » 07 Май 2015, 20:58

При положение, че продава стока за която се знае, че не става за нищо и не иска да я подмени (ако не си доволен), като вече ти е взел парите... Не знам как да го нарека, може би българин, защото чужденец не би постъпил така.

magnus

#93 Мнение от magnus » 07 Май 2015, 21:12

Дай да ти го закали някой, секви специалисти има.

Аватар
batekrasi

#94 Мнение от batekrasi » 07 Май 2015, 21:14

ivo_georgiefff написа:При положение, че продава стока за която се знае, че не става за нищо и не иска да я подмени (ако не си доволен), като вече ти е взел парите... Не знам как да го нарека, може би българин, защото чужденец не би постъпил така.
а бе не че не става за нищо, просто не е за точене ... незнам как да се изразя . А пък и доколкото знам, не е българин :D

ivo_georgiefff

#95 Мнение от ivo_georgiefff » 07 Май 2015, 21:20

Пробвах го преди строп, след строп... Файда никаква, да не кажа че става по-зле.
magnus написа:Дай да ти го закали някой, секви специалисти има.
Едва ли си струва...

koce1

#96 Мнение от koce1 » 07 Май 2015, 22:20

В Метал блейд бях описал доста подробно опита ми с точилото, но постовете се изтриха. Накратко - и при мен не работи, пробвах да перешлайфам/почистя повърхността с цел да изкарам нов слой абразивни частици, но резултата си е един и същ - след няколко тръквания повърхността се замазва и острието се плъзга по нея като върху стъкло, друг колега твърдеше, че можело да се ползва като строп, но уви - и за това не става.

П.П. Дали колегата е измамник или не няма да коментирам, но ivo_georgiefff е прав, че като продаваш нещо трябва да знаеш най-малкото какво продаваш и какви са качествата му.

djack

#97 Мнение от djack » 08 Май 2015, 08:38

Явно и аз съм изтеглил къса клечка, и моето е същото като на снимката на колегата!

Аватар
Митев

#98 Мнение от Митев » 08 Май 2015, 15:30

koce1 написа:В Метал блейд бях описал доста подробно опита ми с точилото, но постовете се изтриха. Накратко - и при мен не работи, пробвах да перешлайфам/почистя повърхността с цел да изкарам нов слой абразивни частици, но резултата си е един и същ - след няколко тръквания повърхността се замазва и острието се плъзга по нея като върху стъкло, друг колега твърдеше, че можело да се ползва като строп, но уви - и за това не става.

П.П. Дали колегата е измамник или не няма да коментирам, но ivo_georgiefff е прав, че като продаваш нещо трябва да знаеш най-малкото какво продаваш и какви са качествата му.

Те в Блейда си трият по орташки :D а иначе и моето "диамант" е пълен ташак *DRINK*
Если человек идиот -это надолго

jjski

#99 Мнение от jjski » 11 Май 2015, 11:21

djack написа:Явно и аз съм изтеглил къса клечка, и моето е същото като на снимката на колегата!
И при мен не работят, а взех и от двата вида!

Аватар
radula

#100 Мнение от radula » 11 Май 2015, 13:47

Да вкарам малко оптимизъм в темата и да изкажа огромното си задоволство от покупката на няколко Викторинокса от колагата lovkoprilovko!
Идеална комуникация на ЛС, разяснения, защото за мен този тип ножове са непозната територия, и перфектна оферта като цена и конфигурация от ножове!
Искрено препоръчвам ножче от колегата, дорде е време, че ще свършат... :D

Аватар
Angel

#101 Мнение от Angel » 11 Май 2015, 14:14

ivo_georgiefff написа:Ето снимките, които бях обещал. Съжалявам, но не можах да използвам слънчевата светлина, защото е облачно и малко закъснях от работа...
Изображение
http://prikachi.com/images.php?images/784/8099784d.jpg

Изображение
http://prikachi.com/images.php?images/792/8099792Z.jpg
Странно. Аз си взех такова брусче още преди година и съм много доволен! Почиствам го само с гъба и сапун, не е мръднало и изглежда вечно, но на моето блестят диамантените кристалчета...

Аватар
gandalf

#102 Мнение от gandalf » 11 Май 2015, 15:48

Моето е същото като на снимките и със същите проблеми. Кристали не видях. Ползвам го за заглаждам нащърбвания по остриета (май не повече от 1-2 пъти) преди изравняване и заточване. По-сериозните щръбки "износват" брусчето.
pedo mellon a minno

Аватар
dido

#103 Мнение от dido » 11 Май 2015, 19:03

Аз като Тома неверни, пратете ми едно дето не работи бре, да го разгледам от близо.После ще го върна обещавам.

Аватар
gandalf

#104 Мнение от gandalf » 11 Май 2015, 19:12

ОК, става. Поне ще знам къде бъркам, явно не е за индианци *WASSUP* . Взех го с голямото желание да го разнасям, защото е със стоманена подложка, т.е. здраво и удобно. Но нещо не уцелих.
Само да го изнамеря къде е забутано и го пускам за тест.
*DRINK* за предложението
pedo mellon a minno

ivo_georgiefff

#105 Мнение от ivo_georgiefff » 12 Май 2015, 21:38

Със съдействието на колегата RAZORBLADE днес получих друго (ново) точило от същия вид, но ефекта е пак никакъв. Не знам, явно не е до дефектна бройка, а такава е цялата партида. Щеше ми се да пробвам от по-грубите, предполагам че те ще са по-добри. :roll:
При желание, аз също мога да изпратя едното на някой по-вещ от мен да го тества и да даде мнение...

BUTTON_POST_REPLY