КОРЕКТНИ И НЕКОРЕKТНИ ТЪРГОВЦИ

Модератори: vlastelin, Djigit, Rigor Mortis

BUTTON_POST_REPLY
Съобщение
Автор
allan

Re: КОРЕКТНИ И НЕКОРЕKТНИ ТЪРГОВЦИ

#136 Мнение от allan » 18 Ное 2015, 10:33

Благодаря, значи са коректни.

Аватар
iivetsa

#137 Мнение от iivetsa » 28 Ное 2015, 20:21

Изключително ми е неприятно,че трябва да се отбележа в тази тема,но за съжаление напоследък се наблюдава тенденция, некоректните търговци да са повече от коректните!Става въпрос за господина пуснал тази тема:

http://knivesbg.com/forum/viewtopic.php ... 0%B8%D0%B3

Миналата седмица в неделя,малко след публикуването на обявата се свързах с продавача по телефона,и го попитах дали мога да запазя банцига за другата седмица,при което получих уверение от него че не е проблем и ще ми го запази!След проведеният разговор,останах с впечатление че сме спазарили банцига,и не счетох за необходимо да пиша в темата че го купувам и т.н.Другата седмица в сряда писах ЛС на човека,с адреса и му казах да го прати когато му е удобно.Вчера съм получил следното ЛС:

Ивец Здравей виж сега ето този банциг който е с оригинален плот 140 лв струва и е 3 колесен което е по добре защото моя ДИДО от форума го купи човек http://olx.bg/ad/malak-bantsig-za-darvo ... a5d14ff8b1 0882702407 ето това е номера на човека спазари го за 120 сигурно ще ти го даде Съжалявам че неможах да чакам че ми требваха парите за друго спешно нещо ..

Изводите оставям на вас...

Аватар
suckerpunch

#138 Мнение от suckerpunch » 28 Ное 2015, 22:40

Djigit написа:Не е свързано с ножовете, но НИКОГА не си поръчвайте авто части и консумативи от тук: http://www.autopower.bg/ и http://www.mot.bg/
НИКОГА!

Преди време имах доста кофти отношения с тях и сега просто пак попаднах на сайта им и се сетих да споделя.
И да потретя - НИКОГА! ]:->
Добре, че се зачетох съвсем случайно в темата, и видях този пост! Искам да добавя нещо.

Преди седмица си поръчах части от въпросния магазин AUTOPOWER.BG. Удебелявам го и го маркирам в червено, защото е важно!

Реших преди да ми изпратят пратката да променя нещо по поръчката, да премахна един артикул за автомобила ми, защото вече го намерих, а тях ги чаках около седмица да го доставят (не беше наличен). В сайта им явно не беше актуализирана наличността, което също беше доста дразнещо. Всички други авточасти ми ги изпратиха, когато промених поръчката. Един груб господин ми тръшна телефона когато му се обадих за промяна на поръчката, видимо крайно недоволен, че сметката ми е излязла по-евтина. Може и да е бил недоволен поради друг факт, например, ако е опаковал пратката и трябва да слага наново тиксо, но дори и това да е било, не мисля, че е причина да бъде толкова гаден с който и да е от клиентите си. Можеха да ме спечелят като редовен клиент, но не и след случката, която тепърва предстои да опиша.

Получих пратката, имаше опция "преглед", защото аз така настоях. Като отворих пликът на еконт (онези сивите), частите бяха просто хвърлени вътре!!! Имах доста крехки и чупливи части, част от които АВТОМОБИЛНИ СВЕЩИ, пластмаси и т.н. Въобще неща, които могат да се деформират лесно! Не си бяха направили дори елементарния труд да си купят едно руло аерофолио от Мосю бриколаж за 5 лв., или да купят на едро кашончета. Страшно несериозно, при положение че са МАГАЗИН! Не са някакво физическо лице или амбулантен търговец! Всъщност иронията е, че точно такива се оказват! Мангали!

Свещите и другите части бяха изпопадали от опаковките и се търкаляха свободно в торбата. Много добре знаете, предполагам, че куриерите подхвърлят торбите и при мнозинството от бусовете им е хаос. Всичко захвърлено "ей така". Само пратките с обявена стойност (застраховка) ги пазят, за да не ги глобят! Всичко нечупливо, ръгби тайм мадафака!

Платих наложения им платеж, защото частите ми трябваха спешно, но повече няма да повторя, и то НИКОГА!

AUTOPOWER.BG - YOU SUCK.

M.G

#139 Мнение от M.G » 30 Ное 2015, 16:17

suckerpunch написа: ръгби тайм мадафака!
Хареса ми английския ти *THUMBS UP* *DRINK* :D

Аватар
suckerpunch

#140 Мнение от suckerpunch » 30 Ное 2015, 20:09

M.G написа:
suckerpunch написа: ръгби тайм мадафака!
Хареса ми английския ти *THUMBS UP* *DRINK* :D
Пиша на английски когато стана прекалено емоционален! :'(

lubitel

#141 Мнение от lubitel » 31 Юли 2017, 19:44

Не ми се иска да пиша за този случай: viewtopic.php?f=10&t=9832 , но ако остане следа тук е възможно в бъдеще някой потенциален купувач от b_tzenev да прочете това мнение и да си спести времето и емоциите! За мен "колегата" е некоректен и не може да се разчита на него!

aureus_gold

#142 Мнение от aureus_gold » 31 Юли 2017, 22:54

lubitel написа:Не ми се иска да пиша за този случай: viewtopic.php?f=10&t=9832 , но ако остане следа тук е възможно в бъдеще някой потенциален купувач от b_tzenev да прочете това мнение и да си спести времето и емоциите! За мен "колегата" е некоректен и не може да се разчита на него!
:D Баш си е наред пича....https://auction.bg/Auction/3622517/%D0% ... 0%97%D0%A6

Явно обаче в този форум търговската етика е непонятен термин.И на мен ми се е случвало да пиша *купувам*,а после се оказва,че това не значело нищо :-[ Явно тези младежи имат някаква кибер-ценностна система,непонятна за старата школа....
Юнака е НЕ КОРЕКТЕН и лично аз не бих купил нищо от него 8-)

Martony

#143 Мнение от Martony » 10 Фев 2018, 17:45

AUTOPOWER.bg

Тези са измамници. Много внимавайте с тях!!!

На мен ми пробутаха евтин филтър на цената за скъп! Не съм за 7 лева и не се занимавах с тях, но ми е крайно обидно.

НЕКОРЕКТНИ

Shiptar

Мошенгии в BAZAR.BG продават ножове ментета

#144 Мнение от Shiptar » 27 Яну 2019, 16:48

Привет,

Ножовете на Microtech марката тръгват от цената $400 USD нагоре, това хората тук го знаят. Този индивид е пуснал обява за 90 лева на Microtech, което е очевидно менте, купено от Алибаба или все тая, като е линкнал оригинален модел на цена от $650 в Gearbarrel (вижте линковете в обявата му). Това си е мошеничество.

Самият факт, че с тази си политика на укриване на информация, или по-скоро с подвеждане на хората чрез заблудителни обяви - е натрупал 13242 рейтинг, говори колко не работи нищо в държавата ни. Въобще цялата обява е написана супер неграмотно и нескопосано. "Изработката на ножа е на много високо ниво."

Репортвайте го директно, както и аз направих:
https://bazar.bg/obiava-21610115/avtoma ... lo-v-tanto
https://bazar.bg/ads/user/17876

BUTTON_POST_REPLY